Zavrieť

Porady

Usporiadat
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ked firma vykazala zisk 5000 Sk za rok 2008 je spravne nasledovne uctovanie:
1. tvorba zakon.rezervneho fondu 5% = 250,- 431/421
2. podiel na zisku 4000,- 431/364
3. prevod na účet nerozdeleneho zisku 750,- 431/428

Je ucet 428 nejak casovo ohraniceny dokedy ho treba zlikvidovat? Asi blba otazka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvietocek Pozri príspevok
Ked firma vykazala zisk 5000 Sk za rok 2008 je spravne nasledovne uctovanie:
1. tvorba zakon.rezervneho fondu 5% = 250,- 431/421 OK
2. podiel na zisku 4000,- 431/364 OK
3. prevod na účet nerozdeleneho zisku 750,- 431/428 OK
Je ucet 428 nejak casovo ohraniceny dokedy ho treba zlikvidovat? Nie je Asi blba otazka
Odpovede tučným.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dakujem
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas nema nahodou niekto vzor "zmluva o výkone funkcie konatela"

Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Kvietocek Pozri príspevok
Prosim Vas nema nahodou niekto vzor "zmluva o výkone funkcie konatela"

Dakujem
Kvietoček, ale takáto zmluva nesúvisí s tým podielom na zisku - je ti to jasné ?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V dokumentoch je, kuk sem: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=664
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
liba2 Pozri príspevok
Kvietoček, ale takáto zmluva nesúvisí s tým podielom na zisku - je ti to jasné ?
Ano je mi to jasne za rok 2008 sa mu vyplati podiel na zisku. A za rok 2009 bude mat pracovnu zmluvu + zmluvu na funkciu konatela + ak urobi nejaky zisk za rok 2009 tak v roku 2010 bude mat aj podiel na zisku.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ak som si dobre vysvetlila §66 ods.3 zakona 513/1991 Obchod.zakonník tak na vykon funkcie treba mandatnu zmluvu. Bude to spravne zadefinovane ked sa napise:
MANDATNA ZMLUVA
(a pod to)
Zmluva o vykone funkcie konatela

Je to spravne?

Dakujem
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ked je jediny spolocnik v s.r.o. (jednoosobova) a napise si zmluvu o vykone funkcie konatela, aj za spolocnost aj za konatela sa podpisuje jedna a ta ista osoba?

Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvietocek Pozri príspevok
Ked je jediny spolocnik v s.r.o. (jednoosobova) a napise si zmluvu o vykone funkcie konatela, aj za spolocnost aj za konatela sa podpisuje jedna a ta ista osoba?

Dakujem
Áno.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
A s tou mandatnou zmluvou je to ako musi tam byt ze je to mandatna zmluva alebo staci len zmluva o vykone funkcie?

Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

stačí
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Konateľ chce dostávať zo spoločnosti príjem a to tak, aby boli za neho odvádzané aj ZP aj SP. Na základe čoho (akej zmluvy) sa tak deje? Mandátna zmluva, zmluva o výkone konateľa alebo pracovná zmluva?
+ vraj pri nejakej výške odmeny (mzdy) sú celkové odvody do poisťovní aj DU cca 20 EUR
Viete mi poradiť vhodné riešenie podľa jeho predstáv?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

calawen Pozri príspevok
Konateľ chce dostávať zo spoločnosti príjem a to tak, aby boli za neho odvádzané aj ZP aj SP. Na základe čoho (akej zmluvy) sa tak deje? Mandátna zmluva, zmluva o výkone konateľa alebo pracovná zmluva?
+ vraj pri nejakej výške odmeny (mzdy) sú celkové odvody do poisťovní aj DU cca 20 EUR
Viete mi poradiť vhodné riešenie podľa jeho predstáv?
Môže mať uzatvorenú Pracovnú zmluvu - avšak nie na výkon funkcie konateľa. Musí ísť o celkom inú činnosť/prácu.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Keď je jednoosobova s.r.o. - jeden spolocnik = jeden konatel. Tento spolocnik ma klasicku pracovnu zmluvu 8 hod. pracovny cas. Popri tom robi aj konatela spolocnosti co mu vyplyva aj zo zakladatelskej listiny. Podla mna je uz zbytocne aby si tento jeden spolocnik-konatel robil este sam so sebou zmluvu o funkcii konatela. Alebo sa mylim? Odmeny si moze vyplatit ale nepotrebuje na to este zmluvu. Ved zmluva musi byt vzdy dvojstrana alebo viacstrana ako teda moze uzavriet zmluvu sam so sebou?
Ked ma spolocnik-konatel klasicku pracovnu zmluvu + dostane odmeny ako konatel - citala som ze aj z odmeny idu 4% + 10% do ZP. Preco by mal z odmien platit ked uz raz odvadza ako pracovnik na zaklade pracovnej zmluvy? Nie su potom tie odvody zduplovane 2x? A ako je to potom s rocnym vysporiadanim zdravotneho poistenia - spada tam aj odvody z odmien?

Dakujem
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Viem že sme to včera rozoberali ale pravne poradenstvo ma na to iny nazor tak teraz neviem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Kvietocek Pozri príspevok
Keď je jednoosobova s.r.o. - jeden spolocnik = jeden konatel. Tento spolocnik ma klasicku pracovnu zmluvu 8 hod. pracovny cas. Popri tom robi aj konatela spolocnosti co mu vyplyva aj zo zakladatelskej listiny. Podla mna je uz zbytocne aby si tento jeden spolocnik-konatel robil este sam so sebou zmluvu o funkcii konatela. Alebo sa mylim? Odmeny si moze vyplatit ale nepotrebuje na to este zmluvu. Ved zmluva musi byt vzdy dvojstrana alebo viacstrana ako teda moze uzavriet zmluvu sam so sebou?
Ked ma spolocnik-konatel klasicku pracovnu zmluvu + dostane odmeny ako konatel - citala som ze aj z odmeny idu 4% + 10% do ZP. Preco by mal z odmien platit ked uz raz odvadza ako pracovnik na zaklade pracovnej zmluvy? Nie su potom tie odvody zduplovane 2x? A ako je to potom s rocnym vysporiadanim zdravotneho poistenia - spada tam aj odvody z odmien?

Dakujem
K zvýraznenému:
Predpokladám, že pracovnú zmluvu má uzatvorenú preto, aby bol aj dôchodkovo poistený... Nevidím však dôvod na to, aby si ešte vyplácal odmenu za výkon funkcie konateľa a tak zbytočne odvádzal ZP a platiť daň z príjmu z tejto odmeny. Všetko si môže nechať na výplatu po skončení roka vo forme podielu na zisku, z čoho už nič neodvádza. Je to len jeho rozhodnutie, či si takú odmenu vyplatí alebo nie; nikto a nič ho k tomu nenúti.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ahojte, chcem sa spýtať, keď konateľ s.r.o. poberá odmenu konateľa, kedy ju zdaňuje?
1. počas roka neplatí nič, podá daňové priznanie a podľa výsledku z DP.
2. každý mesiac po odpočítaní odvodu do ZP a NČZD
Sú možné oba varianty?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zltalienka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, keď konateľ s.r.o. poberá odmenu konateľa, kedy ju zdaňuje?
1. počas roka neplatí nič, podá daňové priznanie a podľa výsledku z DP.
2. každý mesiac po odpočítaní odvodu do ZP a NČZD
Sú možné oba varianty?
Ďakujem za odpoveď.
Odmena konateľa za výkon funkcie (teda nie podiel na hosp. výsledku!)
je príjem zo závislej činnosti. Tak ako dostane mzdu zamestnanec, tak dostane odmenu konateľ, rozdiel je len v tom, že konateľ (ani s.r.o. za konateľa=zamestnanca) neodvádza odvod do SP.
Teda pri každej výplate tejto odmeny konateľovi (mesačne, štvrťročne, nepravidelne, ročne) sa z odmeny zrazí 4% ZP a potom daň z príjmu ; plus s.r.o. odvedie 10% ZP.

ešte doplním, že konateľ môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku prehlásením vo Vyhlásení...., že neuplatňuje túto čiastku u iného zamestnávateľa - teda opäť rovnako ako pri zamestnancoch.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Liba2, ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Chcem sa ešte spýtať, nemá nejakú výnimku konateľ s.r.o., ktorý poberá odmenu konateľa vo výške min. mzdy? Veď aj tak by mu nevyšla žiadna daň?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať