Zavrieť

Porady

Usporiadat
barborka.gsm barborka.gsm

barborka.gsm je offline (nepripojený) barborka.gsm

Dobrý den.pocas minuleho roka mal konatel odmenu na zaklade zmluvy o vykone funkcie 0,01 eur. Ked tlacim z programu pohoda doklad o odvedenych preddavkoch tak minimalny zaklad zamestnanca mi to stale taha minimalnu mzdu.Nemala by tam byt suma 0,01 eur?a pri vyplnani X-kového tlaciva na rzp to pisem ako ked vyplnujem klasicky pracovny pomer? dakujem vopred za radu.
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

rada by som sa opytala,ci je aj nejaky strop na vyplatenie podielu zo zisku statutarovi?(samozrejme nie vyssi ako je samotny zisk)
vdaka
0 0
Trip Trip

Trip je offline (nepripojený) Trip

bazalka Pozri príspevok
rada by som sa opytala,ci je aj nejaky strop na vyplatenie podielu zo zisku statutarovi?(samozrejme nie vyssi ako je samotny zisk)
vdaka
zisk, alebo podiel na zisku sa vyplaca spolocnikovi/akcionarovi/resp. majitelovi firmy.

predpodkladam, ze v Tvojom pripade je majitel a statutar/konatel asi ta ista osoba, ze...

obmedzenie tam nie je okrem tvorenia rezervneho fondu podla obchodneho zakonnika - pokial uz ale je vytvoreny fond v minimalnej vyske aku pozaduje zakon, mozes vyplatit cely cisty zisk
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Trip Pozri príspevok
zisk, alebo podiel na zisku sa vyplaca spolocnikovi/akcionarovi/resp. majitelovi firmy.

predpodkladam, ze v Tvojom pripade je majitel a statutar/konatel asi ta ista osoba, ze...

obmedzenie tam nie je okrem tvorenia rezervneho fondu podla obchodneho zakonnika - pokial uz ale je vytvoreny fond v minimalnej vyske aku pozaduje zakon, mozes vyplatit cely cisty zisk
ešte to doplním, že najskôr sa musí uhradiť strata z minulých rokov (ak bola).
0 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Dobrý deň. Mám záujem založiť eseročku sám. Rozmýšľam nad tým že by som si založil zmluvu na čiastočný pracovný úväzok alebo inú zmluvu. Čiastoční pracovný úväzok kôli budúcemu dôchodku a prip. NP a iné. Potrebujem poradiť či myslím správnym smerom. Ďakujem. Branislav
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dá sa odporúčať takýto postup.
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Ak sa konateľ poistí dobrovoľne na dôchodkové poistenie, môže si nejako uplatniť zaplatené poistné ako odpočítateľnú položku z daňového základu? V žiadosti o RZD je kolónka "dodatočne uplatňuje zaplatené povinné poistné", to povinné je zdôraznené aj v poučení. Ale čo s dobrovoľným? Dá sa uplatniť?
Ďakujem.
0 0
Mirkoslavka Mirkoslavka

Mirkoslavka je offline (nepripojený) Mirkoslavka

Ak mam teda založenú SRO , som v nej konatel a majitel a chcem mať zabezpečený mesačný príjem - čo je výhodnejšie ?štandard- pracovná zmluva , alebo odmena konateľa ? Výhodnejšie pre mňa z pohľadu odvodov?
Ďakujem za odpoveď
M.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mirkoslavka Pozri príspevok
Ak mam teda založenú SRO , som v nej konatel a majitel a chcem mať zabezpečený mesačný príjem - čo je výhodnejšie ?štandard- pracovná zmluva , alebo odmena konateľa ? Výhodnejšie pre mňa z pohľadu odvodov?
Ďakujem za odpoveď
M.
Slávka, asi vieš, že z odmeny za výkon funkcie konateľa, sa odvádza iba 4+10% do ZP, teda takto je to z pohľadu odvodov výhodnejšie.
Treba však povedať, že ak chceš byť nemocensky a dôchodkovo poistená, musíš sa prihlásiť v SP ako dobrovoľne PO.
2 0
Mirkoslavka Mirkoslavka

Mirkoslavka je offline (nepripojený) Mirkoslavka

Ďakujem za odpoveď.Priznám sa , "nie som v tom doma ".Mne dala personalistka len možnosť výberu , tak som sa chcela poradiť, a hlavne vedieť -ako to je. A ako potom vyzerá zmluva - odmena konateľa?
Ďakujem .
M
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mirkoslavka Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.Priznám sa , "nie som v tom doma ".Mne dala personalistka len možnosť výberu , tak som sa chcela poradiť, a hlavne vedieť -ako to je. A ako potom vyzerá zmluva - odmena konateľa?
Ďakujem .
M
tu si vyhľadaj zmluvu o výkone funkcie konateľa; za to je odmena.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=8

Ak sa rozhodneš pre pracovnú zmluvu - ale tú nemôžeš mať za výkon funkcie konateľa - ale napr. ako ekonomický riaditeľ a pod. alebo za akúkoľvek inú činnosť vo firme, použiješ klasický vzor prac. zmluvy.
1 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Mirkoslavka Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď.Priznám sa , "nie som v tom doma ".Mne dala personalistka len možnosť výberu , tak som sa chcela poradiť, a hlavne vedieť -ako to je. A ako potom vyzerá zmluva - odmena konateľa?
Ďakujem .
M
Môžeš použiť aj tento vzor
5 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Prosím Vás poraďte mi. Založil som S.r.o. a som jediný majiteľ a potrebujem sa papierovo dostať do spoločnosti ako konateľ. Podľa toho čo som prečítal potrebujem zmluvu o výkone funkcie konateľa a môžem pracovať dočasne na príkaznú zmluvu? V tomto som si neni istý a preto sa radšej spýtam.
Ďakujem za radu.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

branislavh Pozri príspevok
Prosím Vás poraďte mi. Založil som S.r.o. a som jediný majiteľ a potrebujem sa papierovo dostať do spoločnosti ako konateľ.
...už v nej si - zápisom do OR.
Podľa toho čo som prečítal potrebujem zmluvu o výkone funkcie konateľa a môžem pracovať dočasne na príkaznú zmluvu? V tomto som si neni istý a preto sa radšej spýtam.
Ďakujem za radu.
Asi ti ide o príjem za výkon funkcie.
0 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Áno. Presne o tom.
Naposledy upravil branislavh : 15.06.10 at 09:23
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

branislavh Pozri príspevok
Prosím Vás poraďte mi. Založil som S.r.o. a som jediný majiteľ a potrebujem sa papierovo dostať do spoločnosti ako konateľ. Podľa toho čo som prečítal potrebujem zmluvu o výkone funkcie konateľa a môžem pracovať dočasne na príkaznú zmluvu? V tomto som si neni istý a preto sa radšej spýtam.
Ďakujem za radu.
funkciu konatela mozes vykonavat bud na zaklade zmluvy o vykone funkcie, alebo aj bez zmluvy, vtedy sa primerane spravuje ustanoveniami o mandatnej zmluve. Odmenu schvaluje valne, resp. jediny spolocnik svojim rozhodnutim, cize ak ide len o odmenu, nie je potrebne uzatvarat ziadnu zmluvu, len o nej rozhodnut. Zvlast ak by si ju uzatvaral ty ako FO so spolocnostou zastupenou tebou ako konatelom, a schvaloval by si ju ty ako jediny spolocnik :-)
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
branislavh Pozri príspevok
Prosím Vás poraďte mi. Založil som S.r.o. a som jediný majiteľ a potrebujem sa papierovo dostať do spoločnosti ako konateľ. Podľa toho čo som prečítal potrebujem zmluvu o výkone funkcie konateľa a môžem pracovať dočasne na príkaznú zmluvu? V tomto som si neni istý a preto sa radšej spýtam.
Ďakujem za radu.
ak je sro založená, tak určite má aj konateľa. Predpokladám, že si nielen majiteľ, ale aj konateľ - prečítaj si výpis z OR.
Čo sa týka odmeny, platí to, čo ti tu už bolo napísané.........
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den,

prosim vas o radu mam takuto otazku:

ak si konatel (zaroven aj majitel) s.r.o. chce vyplatit konatelsku odmenu za rok, musi z toho zaplatit dan aj odvody do ZP, tak som to zatial pochopila, ale tu dan plati on ako SZCO, teda ako dan z prijmu? a odvody do ZP plati s.r.o.? teda z uctu s.r.o. odide odmena +odvody? a z uctu SZCO oddide dan z odmeny? je to tak?
este ak si tu odmenu vyplati az v januari 2011 tak dan plati az v DP za 2012? alebo aky je vlastne postup pre odvod dane, dokedy sa musi ta dan zaplatit?

dakujem dufam, ze mi poradite, lebo mam v tom trochu chaos.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
sara-ke Pozri príspevok
Dobry den,

prosim vas o radu mam takuto otazku:

ak si konatel (zaroven aj majitel) s.r.o. chce vyplatit konatelsku odmenu za rok, musi z toho zaplatit dan aj odvody do ZP, tak som to zatial pochopila, ale tu dan plati on ako SZCO, teda ako dan z prijmu? a odvody do ZP plati s.r.o.? teda z uctu s.r.o. odide odmena +odvody? a z uctu SZCO oddide dan z odmeny? je to tak?
este ak si tu odmenu vyplati az v januari 2011 tak dan plati az v DP za 2012? alebo aky je vlastne postup pre odvod dane, dokedy sa musi ta dan zaplatit?

dakujem dufam, ze mi poradite, lebo mam v tom trochu chaos.
No pri výplate odmeny konateľa sa postupuje tak, ako pri zamestnancovi s tou výnimkou, že v roku 2010 neplatí konateľ sociálne odvody. Takže všetky odvodové aj daňové povinnosti plní s.r.o., pričom v ZP 10% platí firma a 4% konateľ. Daň preddavkovo zrazí z odmeny s.r.o. Takže žiadnu SZČO do toho montovať netreba. Ak si vyplatí odmenu v januári 2011 (ale pôjde o plnenie za rok 2010), tak sa postupuje podľa zákona platného do 31.12.2010.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sara-ke Pozri príspevok
Dobry den,

prosim vas o radu mam takuto otazku:

ak si konatel (zaroven aj majitel) s.r.o. chce vyplatit konatelsku odmenu za rok, musi z toho zaplatit dan aj odvody do ZP, tak som to zatial pochopila,
...................ostatné je úplne mimo.....
neplatí konateľ, ale platí sro - je to odmena konateľa, SRO musí byť registrovaná v príslušnej ZP, aj na DU ako platiteľ príjmov zo závislej činnosti. vyráta odvod do ZP, vyráta daň, zaplatí na príslušné účty, na DU pošle Q.prehľad o zrazených preddavkoch.

ale tu dan plati on ako SZCO, teda ako dan z prijmu? a odvody do ZP plati s.r.o.? teda z uctu s.r.o. odide odmena +odvody? a z uctu SZCO oddide dan z odmeny? je to tak?
ešte dodám k tej výplate v januári. Ak to má byť odmena za rok 2010, tak musí byť spracovaná - priznaná najneskôr za december 2010, prehľad za IV.Q.2010
reálne vyplatené to má byť do konca januára 2011 - podobne ako bežné mzdy za december 2010.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať