Zavrieť

Porady

Ako sa zbavit domu ,ktory som dostal darovaciou zmluvou ?

potrebujem poradit,matka mi prepisala dom darovaciou zmluvou s dozivotnym bremenom s jej osobou.ja som si vzal hypoteku a tarcha je na dome.dom som opravil ,zveladil amatka zacina so sestrou vyskakovat.chceme s manzelkou odist prec,no hypoteku im platit nechceme.ako s toho von?Prosim poradte,dost to sury,nicia nam zivot.dakujem
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

82 timka Pozri príspevok
potrebujem poradit,matka mi prepisala dom darovaciou zmluvou s dozivotnym bremenom s jej osobou.ja som si vzal hypoteku a tarcha je na dome.dom som opravil ,zveladil amatka zacina so sestrou vyskakovat.chceme s manzelkou odist prec,no hypoteku im platit nechceme.ako s toho von?Prosim poradte,dost to sury,nicia nam zivot.dakujem
hmmm spravidla banka nedá hypotéku na nehnuteľnosť, kde je doživotné užívacie právo... hypotéka teda nebude asi vysoká...

no ako z toho von
a) alebo sa s mamou dohodnete ona zruší doživotné užívacie právo dom predáte (ako charakter by ste matke ale mali zabezpečiť bývanie...) a každý si pôjde svojou cestou...
b) nájdete nejakého kupca, ktorí kúpi dom spravidla o dosť nižšiu cenu a strpí tam aj Vašu mamu (málo pravdepodobné, že toto dobre dopadne....)
c) skúsite sa so sestrou dohodnúť, a prevediete hypotéku na ňu...
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ice dive Pozri príspevok
hmmm spravidla banka nedá hypotéku na nehnuteľnosť, kde je doživotné užívacie právo... hypotéka teda nebude asi vysoká...

no ako z toho von
a) alebo sa s mamou dohodnete ona zruší doživotné užívacie právo dom predáte (ako charakter by ste matke ale mali zabezpečiť bývanie...) a každý si pôjde svojou cestou...
b) nájdete nejakého kupca, ktorí kúpi dom spravidla o dosť nižšiu cenu a strpí tam aj Vašu mamu (málo pravdepodobné, že toto dobre dopadne....)
c) skúsite sa so sestrou dohodnúť, a prevediete hypotéku na ňu...
...a čo tak platiť hypotéku aj naďalej ???

" Vecné bremeno " raz skončí ...a sestru by som mal tam , kde si myslím ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

buchač Pozri príspevok
...a čo tak platiť hypotéku aj naďalej ???

" Vecné bremeno " raz skončí ...a sestru by som mal tam , kde si myslím ...
to máš síce pravdu, ale predpokladám, že zadávateľ nemá prostriedky nazvyš, financovať dve nehnuteľnosti... a keď dospel k záveru odísť asi zlyhali, všetky šance na zmier...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ice dive Pozri príspevok
to máš síce pravdu, ale predpokladám, že zadávateľ nemá prostriedky nazvyš, financovať dve nehnuteľnosti... a keď dospel k záveru odísť asi zlyhali, všetky šance na zmier...
...záleží od pojmu , čo si kto myslí pod tým ...

...záleží aj na darovacej zmluve , či okrem vecného bremena bolo do nej zakomponovaná aj tá klauzula o doopatrení ...

...záleží aj na tom , či sestra býva v uvedenom dome , či je slobodná , vydatá ...aká sú jej ciele toho vyskakovania , čo tým mieni ...

...záleží aj od toho , ako starká vyskakuje ...

Za seba ???
Dlho by nevyskakovali ...ani jedna ...ani druhá ...a o sťahovaní by ani reči nebolo ...
No ale aj tak , nevieme podrobnosti ...a rodina ???...vždy sa niečo nájde ...

Keď nie biele , tak čierne ...alebo naopak ...vždy sa prieky robiť budú ...
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

Tak to mate pravdu situacia uz nie je na zmierenie,branim si len seba a rodinu.Matka so sestrou utocia nie len na manzelku ale uz aj na deticky.sme rozhodnuty urcite odist,jedine riesenie aby sme ostali by bol iba odchod matky co som na tisic percent presveceny ze neralane.Sestra nemoze zniest ze dom nedostala ona.Matka nebude suhlasit s predajom,a sestra hypoteku nechce.to bremeno znie >matka bude uzivat nehnutelnost ako doposial.Co to znamena?a naozaj nemame zbytocne financie na platenie 2 nehnutelnosti.a co sa tyka toho predaja aj ja som to chcel tak spravit ze dom predat,vyplatit hypoteku a kupit matke byt.no urcite s tym nebude suhlasit.a mozem vlastne predat dom ak je na nom zabespeka.ak prestanem platit hypoteku vezme banka dom.mozu siahnut mne ako zivitelovy rodinny na plat?Prosim poradte ako dalej?dakujem
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

to bremeno znie>>>>>>>>>>matka bude uzivat nehnutelnost ako doposial
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

vyska hypoteky bola 890 000.sk. a matka este nieje taka stara takze kludne moze zit este aj 30 rokov a dovtedy to tu znicia.dom som opravil od zakladou da sa povedat uz stacilo len strechu vymenit ,omalovat fasadu a kompletna prerabka by to bola.vsetko je nove,voda kurenie,elektrika stierky, okna,dvere podlahy,kozub,cely omalovany 2 kupelne,novy kotol,znizene stropy,zatepleny,drevene zarubne aj schody.a mam odist len tak,uz som bezmocny.a to nehovorim o tom ako som sa tu nadrel.no rodina je mi prednejsia.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ak by si prestal platiť hypo, tak by banka išla po tom, čím si sa zaručil pri podpise zmluvy. Dom to asi nebude, keď bola na ňom ťarcha. Okrem toho matka môže dar zobrať späť! Umožňuje jej to zákon, pre "porušenie dobrých mravov". A to vôľa presťahovať matku z domu, zrejme je.
Mimochodom sestra vie, že keď Ťa naseje, tak nemá kde bývať?
Naposledy upravil Ferdosondo : 17.02.11 at 06:21
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

Sestra je vydata a nebyva v dome,byva v podnajme v byte a ciel vyskakovania je vystvat nas odtial,nesuhlasi s prepisom domu na mna koli tomu ze tu chcela ostat byvat.chce kazdemu rozkazovat a riadit zivot aj matke.je to cista zavist.
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

V zmluve je uvedene ,ze ked prestaneme platit hypoteku ,zoberu dom,vlastne v tom spociva ta tarcha,do zabespeky na hypoteku sme dali dom.A mi sme matke nikdy sami nenavrhli odchod takze sa nema naco odvolat a pri zruseni darovacej zmluvy od nej je potrebne vraj udanie dovodu a ovela viac zlozitych veci,a to pochybujem ze by jej uverili nakolko ludia tu v dedine vedia o co ide a mi sme jej niako inak ani slovne ani fyzicky neublizili.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

82 timka Pozri príspevok
Tak to mate pravdu situacia uz nie je na zmierenie,branim si len seba a rodinu.Matka so sestrou utocia nie len na manzelku ale uz aj na deticky.sme rozhodnuty urcite odist,jedine riesenie aby sme ostali by bol iba odchod matky co som na tisic percent presveceny ze neralane.Sestra nemoze zniest ze dom nedostala ona.Matka nebude suhlasit s predajom,a sestra hypoteku nechce.to bremeno znie >matka bude uzivat nehnutelnost ako doposial.Co to znamena?a naozaj nemame zbytocne financie na platenie 2 nehnutelnosti.a co sa tyka toho predaja aj ja som to chcel tak spravit ze dom predat,vyplatit hypoteku a kupit matke byt.no urcite s tym nebude suhlasit.a mozem vlastne predat dom ak je na nom zabespeka.ak prestanem platit hypoteku vezme banka dom.mozu siahnut mne ako zivitelovy rodinny na plat?Prosim poradte ako dalej?dakujem
Najskot k zvyraznenemu : ano, mozu ti siahnut na plat a nielen nan.Dnes sa s tebou nikto nehra v rukavickach,ak neplatis,aj ked si zivitel rodiny. Neplatenie hypoteky je najhorsie mozne riesenie. Nic tym nevyriesis a narobis si problemy a dlzoby na hodne dlho. Daj si do vyhladavaca "slovo"exekucia" a uvidis, ze to nie je sranda...

Mozno by pomohlo matke vysvetlit, ze dom mozes predat uplne cudzim ludom a ona bude musiet zit s nimi. Domy s vecnym bremenom sa tazsie predavaju,ale pri dobrej cene sa kupec najde...A moze byt vseljaky,nemusim rozpisovat...

Mozno by bolo riesenim vyhradit matke istu cast domu,prip. urobit aj samostatny vchod a dohodnut sa , ze ona si bude gazdovat tam a vy v ostatnej casti domu.
Nie som sice zastancom takychto tvrdych rieseni,ale mozno by to pomohohlo zmiernit vase konflikty.
A sestra,ak bude sposobovat nejake konflikty, tak ju mozes z domu lahko vykazat,ty si majitel,ty rozhodujes,kto prekroci prah tvojho domu.To, ze v dome byva aj jej matka na tom nic nemeni...

Darovane,je vzdy len darovane.Obdarovany musi neraz vytrpiet vselico a byt ovela tolerantnejsi k rodine,ako keby si dom sam kupil.
Skus aj ty porozmyslat,preco sestra robi problemy.Mozno sa citi ukratena,ci ukrivdena.
Skus sa pozriet na vec aj z jej pohladu...skus sa s nou porozpravat a vec nejako vyriesit. Ziadne majetky nestoja za to,aby si prisiel o najblizsiu rodinu
5 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

Aj to sme uz skusali ,nechali sme jej cely spodok a mi uzivame uz len vrch.no ide aj o to ,ze platim vsetko sam,a ked ja odojdem do zahrania do prace ,chodia vsetci k nam a uzivaju vsetko a nepridu len na navstevu.a vsetko platim ja.dovoluju si na zenu ,lebo vedia ze sa branit nebude ,nechce ist na ich uroven.vobec nepozeraju na to ze mame hore 2 male deti ktore od 7 vecer spia a ono tu hulakaju do noci.a ked som matke navrhol platenie inkasa pol na pol tak ma vysmiala a ze ju mam zivit ja.ja ju budem zivit no nie celu rodinu.ved kazdy ma svoje.ja musim byt v zahranici od rodiny a 2 mesacneho synceka koli hypoteke lebo,vsetky peniaze idu tam a oni si chodia k nem uzivat a setria na inkase v bytovkach ,sak co u nas im dobre.Matka navary a ja zaplatim vodu elektrinu i plun co u nas spotrebuju.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

82 timka Pozri príspevok
Aj to sme uz skusali ,nechali sme jej cely spodok a mi uzivame uz len vrch.no ide aj o to ,ze platim vsetko sam,a ked ja odojdem do zahrania do prace ,chodia vsetci k nam a uzivaju vsetko a nepridu len na navstevu.a vsetko platim ja.dovoluju si na zenu ,lebo vedia ze sa branit nebude ,nechce ist na ich uroven.vobec nepozeraju na to ze mame hore 2 male deti ktore od 7 vecer spia a ono tu hulakaju do noci.a ked som matke navrhol platenie inkasa pol na pol tak ma vysmiala a ze ju mam zivit ja.ja ju budem zivit no nie celu rodinu.ved kazdy ma svoje.ja musim byt v zahranici od rodiny a 2 mesacneho synceka koli hypoteke lebo,vsetky peniaze idu tam a oni si chodia k nem uzivat a setria na inkase v bytovkach ,sak co u nas im dobre.Matka navary a ja zaplatim vodu elektrinu i plun co u nas spotrebuju.
doživotné užívacie právno neznamená, že máš platiť za matku všetky náklady... v podstate by mala znášať pomernú časť nákladov na prevádzku domu, ktorú užíva... t.j. asi s inkasom pol na pol by si veľmi neuspel, keďže matka je sama a vy ste štyria.... ale skus jej navrnúť, že náklady rozdelíš podľa osôb t.j. ked si ty s manželkou a dvoma deťmi budete znáša 4/5 nákladov a matka 1/5 a má to ešte aj mama výhodné v tom, že ty svoju časť nespotrebúvaš celú, lebo si v zahraničí.....

ešte mi je záhadou, ako je možné, že ste dostali hypotéku, keď na dome leží ťarcha doživotného užívania... t.j. banka by vám úver nedala...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pokial nemate vyslovne uvedene v zmluve, ze matka ma bezplatne uzivacie pravo, tak je aj ona povinna prispievat urcitou ciastkou na naklady domacnosti.
Mozno by ta lacnejsie vyslo dat urobit vlastnu pripojku na plyn,elektriku a vodu.
Ak ozaj robia velky randal a nerespektuju, ze su u teba v dome tak ich vyhod,hoci aj za asistencie policie. Nemaju v tvojej nehnutelnosti co robit bez tvojho suhlasu.
4 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Dala by som to na súd, nech súd rozhodne v prvom rade o predpísaní každému kto tam býva a užíva ho o výdavkoch na dom. Pritom by som uviedla, že pre zlé vzťahy sa chceš aj osamostatniť, nech rozhodne o hypotéke kto ju bude ďalej splácať a kto bude mať to vecné bremeno (matku). Môžeš žiadať že ju vyplatíš, alebo nech ony dve teba vyplatia, dajú náhradný byt a podobne. Je to napr. na 2 roky ťahaníc, ale takto to vidím na ťahanice na celý život.
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

Ice dive Pozri príspevok
doživotné užívacie právno neznamená, že máš platiť za matku všetky náklady... v podstate by mala znášať pomernú časť nákladov na prevádzku domu, ktorú užíva... t.j. asi s inkasom pol na pol by si veľmi neuspel, keďže matka je sama a vy ste štyria.... ale skus jej navrnúť, že náklady rozdelíš podľa osôb t.j. ked si ty s manželkou a dvoma deťmi budete znáša 4/5 nákladov a matka 1/5 a má to ešte aj mama výhodné v tom, že ty svoju časť nespotrebúvaš celú, lebo si v zahraničí.....

ešte mi je záhadou, ako je možné, že ste dostali hypotéku, keď na dome leží ťarcha doživotného užívania... t.j. banka by vám úver nedala...
v darovaciej zmluve je napisane >>>>>>>>>>matka bude uzivat nehnutelnost tak ako doposial.Co to znamena?nemali sme problem z vybavovanim hypoteky.a to ze platit pol na pol ona ma cely spodok,vutapa to iste co ja ,ma staru chladnicku co zerie dvakrat tolko co nam a ma dole vanu a mi hore sprchovy kut.minie viac vody ako mi 4 dokopy.ale o to by ani neslo ale pridu sem niekedy aj na tyzden dva a je ich tu dokopy niekedy aj 5.a neda mi nic.
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

no to by sa aj dalo,lenze kto bude platit tu hypoteku po tie 2 roky ,ja som si isty,ze ked odijdem ,hned sa tu sestra nastahuje a ja mam zivit svoju rodinu a este aj ich?sestra je zlomyselna a hypoteku urcite platit nebude.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Co to znamena? Doteraz asi tiez platila za to, co spotrebovala, nie?

No, nechal si to zajst pekne daleko, ked sa nechavas takto vyuzivat.
Bud urobis "radikalny rez" a povies dost!
Alebo si urobis vlastne pripojky a budes platit za to, co spotrebujes
Alebo dom predas, splatis hypoteku a zacnes odznova...
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

arizona Pozri príspevok
Co to znamena? Doteraz asi tiez platila za to, co spotrebovala, nie?

No, nechal si to zajst pekne daleko, ked sa nechavas takto vyuzivat.
Bud urobis "radikalny rez" a povies dost!
Alebo si urobis vlastne pripojky a budes platit za to, co spotrebujes
Alebo dom predas, splatis hypoteku a zacnes odznova...
No ale ak tam je bremeno,tak ho asi nepredá...
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No ale ak tam je bremeno,tak ho asi nepredá...
S bremenom sa sice predava tazsie, ale urcite sa da...vsetko zalezi od ceny
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať