Zavrieť

Porady

Ako sa zbavit domu ,ktory som dostal darovaciou zmluvou ?

potrebujem poradit,matka mi prepisala dom darovaciou zmluvou s dozivotnym bremenom s jej osobou.ja som si vzal hypoteku a tarcha je na dome.dom som opravil ,zveladil amatka zacina so sestrou vyskakovat.chceme s manzelkou odist prec,no hypoteku im platit nechceme.ako s toho von?Prosim poradte,dost to sury,nicia nam zivot.dakujem
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

82 timka Pozri príspevok
no to by sa aj dalo,lenze kto bude platit tu hypoteku po tie 2 roky ,ja som si isty,ze ked odijdem ,hned sa tu sestra nastahuje a ja mam zivit svoju rodinu a este aj ich?sestra je zlomyselna a hypoteku urcite platit nebude.
Čo sa oháňaš sestrou čo chce a čo nechce, je to tvoj dom? tak ju tam jednoducho nevpusť to je prvý krok, s matkou sa môže stretávať u nej doma v podnájme. Doživotné užívanie má matka nie kto chce a už vôbec nie po dobu tvojej neprítomnosti,( takých zabudnutých päťtisíc € na stolíku dokáže znepríjemniť niekomu život).
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

to bolo tiez moje navrhnute riesenie ze predat dom a kupit jej byt a vyplatit hypoteku a kupit sebe aj rodine byt niekde daleko od nich no matka s predajom nesuhlasi.a to co som napisal >>>>>>>matka bude uzivat nehnutelnost ako doposial,je to to bremeno alebo je to len taka forma ?lebo je pravda som si zistoval ze ak by tam bolo bremeno hypoteku mi nedaju,tak premyslam ci to nieje len taka fraza ktoru jej tam notarka dopisala ,ako znie dozivotne bremeno,spravne?neviem ci ma chapes co chcem povedat?a da sa dom predat ak je na nom bremeno?asi nie co?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

arizona Pozri príspevok
S bremenom sa sice predava tazsie, ale urcite sa da...vsetko zalezi od ceny
Ale však mati tam je ako bremeno-nemyslím hypo ale mamu...- a tú sa nedá "vyšachovať",hmhm
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

82 timka Pozri príspevok
to bolo tiez moje navrhnute riesenie ze predat dom a kupit jej byt a vyplatit hypoteku a kupit sebe aj rodine byt niekde daleko od nich no matka s predajom nesuhlasi.a to co som napisal >>>>>>>matka bude uzivat nehnutelnost ako doposial,je to to bremeno alebo je to len taka forma ?lebo je pravda som si zistoval ze ak by tam bolo bremeno hypoteku mi nedaju,tak premyslam ci to nieje len taka fraza ktoru jej tam notarka dopisala ,ako znie dozivotne bremeno,spravne?neviem ci ma chapes co chcem povedat?a da sa dom predat ak je na nom bremeno?asi nie co?
No a je to tu- ak mati nechce,nepohneš sa nijako-blbá situácia...
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

No ja osobne navrhujem - pomerit sa s rodinou a najst apolocnu rec a riesenie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale však mati tam je ako bremeno-nemyslím hypo ale mamu...- a tú sa nedá "vyšachovať",hmhm
Ty si este nepocul o tom, ze niekto kupil dom aj takymto bremenom-babkou? Stava sa...
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

arizona Pozri príspevok
Ty si este nepocul o tom, ze niekto kupil dom aj takymto bremenom-babkou? Stava sa...
aha, noooo teoreticky máš pravdu- ale zasa na druhej strane-je rozdiel keď tá "babka" má 70 rokov , lebo sú aj babky ktoré majú 50 rokov...-a toto bude asi ten prípad, keď písal,že može žiť ešte 30 rokov,tak toto bude asi nejaká mladá babka ešte...
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
ehm, ja si myslím, že tá ťarcha nie je zapísaná na liste vlastníctva, ináč by banka nedala hypotéku a neziradila záložné právo.
Skúsa pozrieť na lsit vlastníctva do časti C a napíš nám, čo je tam ....
4 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

no to hej mama ma este len 58 rokov.
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

je tam napisane C tarchy>>>>>>>>>bez zapisu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

82 timka Pozri príspevok
je tam napisane C tarchy>>>>>>>>>bez zapisu
tak potom si volný ako vták- nemáš žiadnu ťarchu...-takže to ti nesmierne ulahčuje celú situáciu...
1 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
neexistuje, keď hovoríš, že si to zakladal banke
máš aktuálny výpis?

Ten záväzok matke je len občianskoprávny, nie je vyznačený na liste vlastníctva, ale neumožnenie bývania by zakladalo právo žiadať vrátenie daru, podľa môjho názoru ....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

doktor23 Pozri príspevok
neexistuje, keď hovoríš, že si to zakladal banke
máš aktuálny výpis?

Ten záväzok matke je len občianskoprávny, nie je vyznačený na liste vlastníctva, ale neumožnenie bývania by zakladalo právo žiadať vrátenie daru, podľa môjho názoru ....
V darovacej zmluve je napísané, že matka bude dom užívať ako doteraz. Doteraz, to znamená, že asi tiež platila za služby, či nie? Voda, plyn, elektrina. Záleží, aké podmienky sú ešte uvedené v darovacej zmluve, teda aké má aj on povinnosti. Ak by to inak nešlo, a mama nechce užívať nehnuteľnosť tak ako doteraz, aj on sa môže postaviť voči tomu.
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

nerozumiem?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

82 timka Pozri príspevok
nerozumiem?
Budeš môcť vymáhať platby za služby.
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

na darovacej zmluve je napisane presne to> darkyna xxx a obdarovanyxxx sa dohodli za darkyna xxx bude darovane nehnutelnosti uzivat ako doposial. no v liste vlastnictva je pri bode C tarchy bez zapisu.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ak mama neužíva dom ako doteraz, ale užíva ho nadštandardne, bez úhrad za služby, možno nebudeš povinný dar vrátiť, ak by si jej našiel náhradné bývanie. Ak nie je ochotná dom užívať ako doteraz, tak jej to vysvetli, čo požaduješ od nej, a keď nie, tak dom predaj, nie je na ňom nijaká ťarcha. Ty si dom zhodnotil, máš hypotéku, máš právo. Ja teda nepoznám právo v tejto oblasti, ale logika mi hovorí, že by to tak mohlo byť. Prever si to niekde.
2 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Podla mojho nazoru prichadza do uvahy aj vysvetlenie, ze pre neurcitost a nezrozumitelnsot je prislusne ustanovenie darovacej zmluvy, ktore upravuje uzivacie pravo matky neplatne - nie je specifikovane, aky je sposob a rozsah uzviania nehnutelnosti zo strany vasej matky - "ako doteraz" sa mi zda byt dost vagny pojem

Druhou strankou veci je, za ak to uzivacie pravo nie je zapisane na LV, a banku ste neinformovali ze k nehnutelnosti existuje pravo tretej osoby, tak Vas moze teoreticky sankcionovat a to az do miery, ze uver vyhlasi za predcasne splatny - ide o to ze existencia takhoto uzivacieho prava zo strany Vasej mamy stazuje vykona zalozneho prava banky

Dalsie otazky - ta nehnutelnost bola darovana len tebe?
1 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

nebude problem dom predat ak ho mame v zabespeke co znamena ze sme brali hypoteku a zabespecili ju domom.banka tak vlastne pride o peniaze ak ja dom predam a vyplatim hypoteku naraz,ci nie?
0 0
82 timka 82 timka

82 timka je offline (nepripojený) 82 timka

ta nehnutelnost je len moja a banka vydela darovaciu zmluvu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať