Zavrieť

Porady

skolioza

dobry den, vedeli by ste mi \"polopatisticky\" vysvetlit, co znamena nasledujuci nalez? - dextrokonvexna skolioza, difuz. deformujuca spondyloza s drobnymi ventrolateralnymi osteofytmi, zuzenie introvertebralnej strbiny L5/S1 pri osteochodndroze. vedlajsi nalez: aortosklezoza. ak su tam preklepy, ospravedlnujem sa, ale je to do pismena opisane z nalezu. vopred dakujem
Usporiadat
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

No vidíš, a mne pomáha, práve vtedy, keď viem, že ma čaká dlhšia cesta a tak. Potom sa nečuduj, že máš poškodenú chrbticu, chrbtica kompenzuje to, čo by spravila palička.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

stanco007 Pozri príspevok
Tak toto zase nie... Palicku? To isto nie.. Na to som este prilis mlady a moj zdravotny stav nie je tak zly aby som ju musel mat... Su na tom aj daleko horsie...
Stanco, ja každé ráno, skôr než vstanem, musím cvičiť na posteli aspoň 7 - 10 minút, spinálne cviky a naťahovanie svalov, dvíham ruky a naťahujem striedavo nad seba, proste naťahujem sa tak, ako mi telo pustí, teda len po hranicu bolesti. Cvičím naozaj opatrne, ale musím. Potom ma chrbát pri vstávaní menej bolí, a cítim sa lepšie. Tie spinálne cviky môžem len v ľahu na chrbte, pozri sa aj tu, http://www.monada.sk/sk/104/obnova-z...viky/index.htm
Je to naozaj dobré cvičenie. Ak máš driekovú časť v poriadku, môžeš cvičiť aj posediačky.
1 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Ja mám tiež skoliozu,od narodenia.Narodila som sa už s ňou.Do 30-tky,mi to nejako nevadilo,len ma bolievala hlava od krčnej chrbtice,lebo mam dosť a vekom sa mi viac vysúva lopatka.Cvičím od 28 rokov.Cviky na celé telo,nie len na chrbticu.Teraz po 40-tke to cítim už viac.Šťastie,že mam zamestnanie kde mam po celých 8 hodín striedavé polohy.Nevydržala by som len sedieť,alebo stáť,zo sklonenou hlavou.To by ma asi odniesli z nohami dopredu.Plávanie sa velmi doporučuje,ale z vlastnej skusenosti viem,že keď plavam dlho,tak nevladzem na krčnú chrbticu.Plavkyňa som dobrá,ale musím sa o chvíľu plávania dať na chrbát a uvoľniť chrbticu.
Ešte dodám,že ako dieťa,som spávala 3 roky v sádrovom korýtku.Sem tam som bola hospitalizovaná na ortopedii,kôli cvičeniu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať