Zavrieť

Porady

Toto je nová reforma odvodov pravicovej vlády?

To sme poniektorí volili túto koalíciu aby takto podporovala živnostníkov?
Slávne "odvodové kolečko " Sulíka " majú asi zaplatiť živnostníci. Fico sa môže iba usmievať o "podpore " strednej vrstvy a živnostníkov, o zrušení milionárskej dane ktorú zaviedol a ktorú tak kritizovali Mikloš a Sulik.Odvody nebudú odpočitateľné , teda v skutočnosti navýšenie daňového a odvodového zaťaženia pre živnostníkov.
Ľutujem , že som volil túto pravicovú koalíciu .A ako vidím podľa diskutérov iných médiach, to ľutujú aj oni.
http://ekonomika.sme.sk/c/5773188/mi...eru-menej.html
Naposledy upravil Jano24 : 20.02.11 at 08:27
Usporiadat
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
no a to ešte nielen na úkor živnostníkov chcú riešit reformu odvodov,ale aj na úkor dochodcov a študentov,ktorým idú zaviest odvody na tých pár eur čo si privirobia na dohodách-argumentujú zneuživaním dohod,ako by si nevšimli že praca na dohodu je limitovaná počtom hodín,tým aj príjmom.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
pavol54 Pozri príspevok
Takže sa potvrdilo " Štát je zlý hospodár, treba privatizovať aby sa dosiahlo konkurenčné prostredie"
Výsledok- najdrahšia elektrina v strednej európe
- najdrahšie pohonné látky
- najdrahšie potraviny pretože sú najnižšie dotácie v rámci európy
teraz posledná rana poľnohospodárom radšej ich zlomiť a rozdať potraviny lajdákom ktorým sa nechce robiť len aby si náhodou nevzali príklad z arabských štátov.
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1226916
Som zvedava, kto bude povazovany za chudobneho, kto dostane muku a cestoviny. Asi budu vyhodou pocteni cigani, ti maju k tomu arabskemu ponimaniu demokracie asi najblizsie.
Terajsia vlada odsudzovala vianocne prispevky dochodcom ako ponizujucu almuznu. Teraz nedava peniaze, ale chlieb. Hry si uz vytvoria sami.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vcielkaisr Pozri príspevok
no a to ešte nielen na úkor živnostníkov chcú riešit reformu odvodov,ale aj na úkor dochodcov a študentov,ktorým idú zaviest odvody na tých pár eur čo si privirobia na dohodách-argumentujú zneuživaním dohod,ako by si nevšimli že praca na dohodu je limitovaná počtom hodín,tým aj príjmom.
lumpenproletariát nemá čo stratiť takže môže kradnúť, aj sa búriť vyvolávať nepokoje, a toho sa zľakli, že by mohli prísť o to čo nazbíjali predajom z toho čo sa tu desaťročia budovalo pre budúce generácie, preto rýchlo niečo urobia zapchajú huby lenivým žalúdkom.
A tých pár (špekulantov )ktorí sa snažia aspoň troch si vylepšiť štandard ošklbú veď budú rozdávať zo svojho?
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

No ja som si nie istá, že tí počerní budú s múkou a cestovinami spokojní. Treba čučo, borovičku a cigaretle......
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Gabhus Pozri príspevok
No ja som si nie istá, že tí počerní budú s múkou a cestovinami spokojní. Treba čučo, borovičku a cigaretle......
Dočkaj času ako hus klasu, dostali bývanie(zničili ho ), dostali jesť, dostali podpory, bordel a humus čo okolo seba narobia sa odstráni na náklady iných, neboj sa ich požiadavky sa neukoja dostanú aj čučo, potom ukážu na tvoj dom že prečo ty máš a oni nie a vláda rozhodne a zoberie tebe a dá im.
Ja sa len obávam že obyčajnú múku chcieť nebudú.
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Mám aj ja obavy,že zadarmo múka,cestoviny pôjdu pre tých počiernených...!!Len sa spýtam,kde je p. Nicholsonová???Pokiaľ viem,tak táto gymnazistka,má mať na starosti práve ich!!Pravicovú vládu som volila v r.1998, vtedy som povedala,že nikdy viac.Minulý rok,som im znovu overila,ľutujem.P.Radičová vykrikovala,že to bude iné,že ona a jej strana je sociálnejšia a pod.Plne súhlasím s durisovad-om a s vcielkaisr-ou.Príjemný deň.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

vcielkaisr Pozri príspevok
no a to ešte nielen na úkor živnostníkov chcú riešit reformu odvodov,ale aj na úkor dochodcov a študentov,ktorým idú zaviest odvody na tých pár eur čo si privirobia na dohodách-argumentujú zneuživaním dohod,ako by si nevšimli že praca na dohodu je limitovaná počtom hodín,tým aj príjmom.
Vcielkaisr, haló, budíček! Tu si na Slovensku. V mnohých prípadoch je tu zákon len zdrapom papiera, ktorým si človek tak akurát môže .iť vytrieť. To, že dohody sa účelovo uzatvárajú, aby zamestnávateľ a dohodári neplatili odvody, je verejné tajomstvo. Práve tak je verejným tajomstvom, že sa nedodržiavajú ustanovenia o maximálnom počte odpracovaných hodín. A príjem? Koľkokrát má dohodár po prepočítaní jeho odmeny na hodinu niekoľkonásobne viac ako stály (kmeňový) zamestnanec. Jasné, že je to riadny odlb, pretože sa nevykážu skutočné hodiny, ale menší počet, v dôsledku čoho musí byť aj vyššia odmena. Netýka sa to len študentov, ale aj evidovaných nezamestnaných (nezamestnaní sú limitovaní výškou príjmu, aby neboli vyradení z evidencie na úrade práce) a aj väčšiny ostatných pracujúcich na dohodu.
Česť výnimkám, ktoré skutočne poctivo dodržiavajú ustanovenia Zákonníka práce o dohodách vykonávaných mimo pracovný pomer (sú však v menšine).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Takýto bordel v prvom rade vyhovuje zákonodarcom od roku 1989 všetkým bez výnimky. Podnikateľ sa tomu vždy prispôsobí. Prečo zamestnávateľ platí odvody to je prvá deformácia, prečo si nezamestnaní neplatia zdravotné a dôchodkové. Preto aby bol chaos, v zákonodarných kalných vodách sa najlepšie ryžuje. Naryžovali a teraz hodia na chudáka čo zarobí 500€ aby platil odvody a oni sa nahrabú a pre podráždenie verejnosti hodia zopár omrviniek zo stola. Najlepšie je vyvolať závisť ja ako sociológ by som na to prišiel tiež.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Gabhus Pozri príspevok
No ja som si nie istá, že tí počerní budú s múkou a cestovinami spokojní. Treba čučo, borovičku a cigaretle......
Oni muku aj cestoviny zoberu, predaju alebo vymenia za to cuco, cigarety a peniazky na taxiky. Ak nasa mudra vlada nevie vymysliet nic ine, toto si kludne mohla odpustit.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Llívia Pozri príspevok
Vcielkaisr, haló, budíček! Tu si na Slovensku. V mnohých prípadoch je tu zákon len zdrapom papiera, ktorým si človek tak akurát môže .iť vytrieť. To, že dohody sa účelovo uzatvárajú, aby zamestnávateľ a dohodári neplatili odvody, je verejné tajomstvo. Práve tak je verejným tajomstvom, že sa nedodržiavajú ustanovenia o maximálnom počte odpracovaných hodín. A príjem? Koľkokrát má dohodár po prepočítaní jeho odmeny na hodinu niekoľkonásobne viac ako stály (kmeňový) zamestnanec. Jasné, že je to riadny odlb, pretože sa nevykážu skutočné hodiny, ale menší počet, v dôsledku čoho musí byť aj vyššia odmena. Netýka sa to len študentov, ale aj evidovaných nezamestnaných (nezamestnaní sú limitovaní výškou príjmu, aby neboli vyradení z evidencie na úrade práce) a aj väčšiny ostatných pracujúcich na dohodu.
Česť výnimkám, ktoré skutočne poctivo dodržiavajú ustanovenia Zákonníka práce o dohodách vykonávaných mimo pracovný pomer (sú však v menšine).
No ja poznám v hypermarketoch iba študentov a dochodcov čo brigadujú na dohodu a mesačne si nepridú na viac ako 200 eur,ak sa niečo zneužíva tak treba zaplatat diery na zneuživanie,nie trestat napríklad študentov za to že si privyrabajú na študium,čo tak príjem do 200 eur na jednu dohodu by bol oslobodený od odvodov,ved aj pri určitej sume odvodov,naklady na spracovnie a byrokraciu možu byt vyvažené a tým prinos minimalný-najviac zneuživania a únikov je aj tak cez s.r.o a cez podvody z vratkami dph a to nik nerieši,ešte idú opačným trendom a to zjednodušením pre zakladanie s.r.o.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Keď čítam tie výroky pani premierky ako bez mihnutia oka vysvetľuje,že výrazný rast cien potravín majú na svedomí predovšetkým svetové trhy a že majú dopad na všetky krajiny rovnaký, no na Slovensku bol prírastok cien najväčší. Pripadá mi to ako keby všetkých ľudí mali za úplných idiotov. Niekedy za Ficovej vlády napr. svetová hospo. kríza nemohla mať dopad na našu ekonomiku,za všetko bol zlý len Fico a pri tejto vláde môžu za niečo aj svetové trhy, čo samozrejme nie je celkom pravda,lebo najväčší podiel ma táto vláda.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

trisestri Pozri príspevok
No ja poznám v hypermarketoch iba študentov a dochodcov čo brigadujú na dohodu a mesačne si nepridú na viac ako 200 eur,ak sa niečo zneužíva tak treba zaplatat diery na zneuživanie,nie trestat napríklad študentov za to že si privyrabajú na študium,čo tak príjem do 200 eur na jednu dohodu by bol oslobodený od odvodov,ved aj pri určitej sume odvodov,naklady na spracovnie a byrokraciu možu byt vyvažené a tým prinos minimalný-najviac zneuživania a únikov je aj tak cez s.r.o a cez podvody z vratkami dph a to nik nerieši,ešte idú opačným trendom a to zjednodušením pre zakladanie s.r.o.
V hypermarketoch si asi nedovolia takto podvádzať, lenže na Slovensku je ďaleko viac zamestnávateľov než len hypermarkety - a tí si to už dovolia. Je to babka k babce - a sú z toho riadne úniky - na poistnom (lebo by títo "dohodári" mali pracovať na pracovnú zmluvu, pri ktorej sa už odvody platia), na dani z príjmov (vykazuje sa menšia odmena, menšia alebo žiadna daň, než by skutočne mala byť), na podpore v nezamestnanosti (ak evidovaný nezamestnaný prekročí určitú hranicu zárobku na dohodu, má byť vyradený z evidencie = príde o podporu. Pri falšovaní potvrdení, aby príjem neprekročil, poberá podporu naďalej), na sociálnych dávkach (pre ich výpočet sa vydávajú falošné potvrdenia s nižšími sumami, než skutočne boli vyplatené, príp. dotyčný pracuje na čierno a oficiálne nezarobí ani cent).
(Hypermarkety aj tak zneužívajú a využívajú zamestnancov a porušujú Zákonník práce, napr. zamestnanci odrobia ďaleko viac než je mesačný fond pracovného času, ale písať si môžu len toľko hodín koľko je podľa FPČ - ale to je už o inom.)
Naposledy upravil Llívia : 23.02.11 at 12:42
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Lívia má s dohodami úplnú pravdu. Aj keď pre mnohých je asi jednoduchšie vzplanúť hnevom na túto vládu. Ale čo je alternatívou? Protiústavne vyvlastňovanie pozemkov, nástenkové tendre, emisie, sociálne podniky pre politicky blízkych, absurdné hodnotenie investovania DSS v 2.pilieri po 6 mesiacoch?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Llívia Pozri príspevok
V hypermarketoch si asi nedovolia takto podvádzať, lenže na Slovensku je ďaleko viac zamestnávateľov než len hypermarkety - a tí si to už dovolia. Je to babka k babce - a sú z toho riadne úniky - na poistnom (lebo by títo "dohodári" mali pracovať na pracovnú zmluvu, pri ktorej sa už odvody platia), na dani z príjmov (vykazuje sa menšia odmena, menšia alebo žiadna daň, než by skutočne mala byť), na podpore v nezamestnanosti (ak evidovaný nezamestnaný prekročí určitú hranicu zárobku na dohodu, má byť vyradený z evidencie = príde o podporu. Pri falšovaní potvrdení, aby príjem neprekročil, poberá podporu naďalej), na sociálnych dávkach (pre ich výpočet sa vydávajú falošné potvrdenia s nižšími sumami, než skutočne boli vyplatené, príp. dotyčný pracuje na čierno a oficiálne nezarobí ani cent).
(Hypermarkety aj tak zneužívajú a využívajú zamestnancov a porušujú Zákonník práce, napr. zamestnanci odrobia ďaleko viac než je mesačný fond pracovného času, ale písať si môžu len toľko hodín koľko je podľa FPČ - ale to je už o inom.)
Chudák zarobí zopár drobných, niečo k tomu na dohodu a ešte si môže nechať preplatiť cesťáky podľa vzoru najvyšších, stačí aby robil v Bratislave rodičia mu bývali na Spiši vieš koľko hodí kilometrovné na aute 4 krát do mesiaca a na ostatné dni bývanie v Bratislave do nákladov takto sa pumpuje rozpočet v malom . Hádajme dvakrát ktorý svätý za dedinou nám môže byť vzorom. Druhý vzor pred niekoľkými rokmi bol v štátnych hmotných rezervách cukor stovky ton za zlomok ceny tipujme poradca ktorého poslanca, neskoršieho ministra z východu to údajne skúpil?
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

netvrdím že nie sú aj iné prípady a zneuživanie prace na dohodu,len ani štatné organy nemajú serioznú analýzu /je cca 520 000 ludí čo pracujú na dohodu/o aký rozsah zneuživania v tomto prípade ide,dalej ak neplatia odvody,zakonite im neplynú z toho ani naroky ako dochodkové zabezpečenie,nemocenská,očr atd ktoré plynú z odvodov ako poistenia-rozsah ich solidarity sa prakticky týka iba zdravotných výkonov a nákladov na liečbu.Ale ako som už uviedol,úniky sa dajú riešit aj tak aby neboli poškodený tý ktorý si fakt iba privyrabajú,bud limitom na oslobodenie od platieb,prípadne iných obmedzení pre pracu na dohody.Maš pravdu z tým ošmekovaním zamestnancov v marketoch,ešte k tomu nemajú preplacaný čas pri roznom testovaní,časy po zaverečnej,upratovanie pracoviska atd,ale to je už o podnikatelskej etike a zlom stave na trhu práce.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

trisestri Pozri príspevok
netvrdím že nie sú aj iné prípady a zneuživanie prace na dohodu,len ani štatné organy nemajú serioznú analýzu /je cca 520 000 ludí čo pracujú na dohodu/o aký rozsah zneuživania v tomto prípade ide,dalej ak neplatia odvody,zakonite im neplynú z toho ani naroky ako dochodkové zabezpečenie,nemocenská,očr atd ktoré plynú z odvodov ako poistenia-rozsah ich solidarity sa prakticky týka iba zdravotných výkonov a nákladov na liečbu.Ale ako som už uviedol,úniky sa dajú riešit aj tak aby neboli poškodený tý ktorý si fakt iba privyrabajú,bud limitom na oslobodenie od platieb,prípadne iných obmedzení pre pracu na dohody.Maš pravdu z tým ošmekovaním zamestnancov v marketoch,ešte k tomu nemajú preplacaný čas pri roznom testovaní,časy po zaverečnej,upratovanie pracoviska atd,ale to je už o podnikatelskej etike a zlom stave na trhu práce.
Ani mne neplynie dôchodkové zabezpečenie, nemocenské, OČR atď. a predsa ma štát núti platiť tieto druhy poistného, aj keď z nich nemám žiaden úžitok, lebo z nich nič nečerpám. (Neplynie cháp v tom zmysle, že to nečerpám a nechoďte na mňa s kydmi o dôchodku v budúcnosti, lebo nie som ešte ani na polceste k nemu a nikto z vás nemá vešteckú guľu aby zistili, či sa ho vôbec dožijem). Kopa ľudí, čo pracuje na pracovnú zmluvu, si nedovolí ísť na PN-ku, lebo by z nej nevyžili. Pritom poctivo pracujú, platia, čo treba (aj keď väčšina nechce) a aj tak dostanú menej ako v konečnom dôsledku dostanú podvodníci s dohodami.
Som za to, aby sa z dohôd platilo aspoň zdravotné poistenie. (Teraz sa má platiť - ak to nezrušia - aj z prenájmu. To by bola pekná štatistika, ako sa zrazu začali byty prenajímať bezodplatne )
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ak dohodár dostane 100€ brutto z toho zaplatí natvrdo 19 % daň
Ak zamestnanec dostane 100€ brutto z toho zaplatí 13,4% odvod alebo sa mýlim?
Fígeľ je zakopaný u zamestnávateľa ktorý platí zo 100€ za zamestnanca 35,2% a za dohodára takmer nič.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať