Zavrieť

Porady

klivia

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

objavila som v Bille nadherne klivie,prave kvitnu,aj by som si kupila,ale neviem ako by som sa mala o nu starat.poradite???
vdaka.
Usporiadat
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Krásne sú... Pravdupovediac, myslelea som si, že klívie kvitnú tiež v skoršom období (niekedy vo februári), no ako som sa len potešila, keď som na tej mojej minulú sobotu objavila uprostred listov malú učupenú stonku... Tak som skákala od radosti a obdivovala som ju zakaždým, keď som šla okolo Zatiaľ sa jej otvára len prvý púčik, keď vykvitne priložím foto . Mám ju od vlani, korienok mi poslala sestrina svokra, len som nevedela, aká je stará, preto som ani veľmi nedúfala a aha ho...hurá!!!
1 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

mne sa stalo nieco podobne... vcera som ju isla poliat a pozeram a tesim sa, ze dalsi novy listocek ide von a hned na to som si vsimla, ze aj nova stonka s kvietkami Neverila som tomu, lebo mi kvitla koncom februara a teraz ide opat ) ... Takze neverte tomu, ked citate, ze kvitne len 1x rocne.
1 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ja tomu verím, pretože aj tu na porade už viacerí hovorili, že klívie im kvitnú priebežne počas celého roka, dokonca aj tá, z ktorej pochádza moja rastlinka, kvitne niekoľkokrát ročne. Ja len, že nedúfala som, no o to viac som natešená. Potešte sa teda so mnou...
6.6.2012.jpg  
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

a kde ich mate umiestnene,ked kvitnu viacraz v roku?lebo ja ju tzeraz nemam na prilis svetlom mieste,je skor v chkladku,zeby som ju dala na svetlejsie miesto????????????
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

krasne ti vykvitla. Uz sa nemozem dockat na tu moju. ... ja ju mam umesnenu na stojane pod vychodnym oknom, rano na nu svieti troschu slniecko. Predtym som ju mala dalej od okna, tiez tam bolo menej svetla, ale darilo sa jej aj tak. Skus ju dat viac k oknu, ked nechce kvitnut. No a polievam ju tak ako si spomeniem
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
No veď to. Niektorí hovoria, že najlepším receptom na kvitnúcu klíviu je "absolútna nestarostlivosť" - citujem, tak som to našla v niektorom z príspevkov. No, ja som sa asi príliš bála, že sa nepodarí, tak som sa s ňou chodila aj rozprávať. Umiestnená je na stojane pod strešným oknom a cez obed na ňu svieti aj priame slnko. Aj v zime som ju mala vnútri v obývačke a možno aj preto som si myslela, že kvitnúť nebude, keď sa kúrilo bývalo aj okolo 25 stupňov. V lete bola na západne orientovanom balkóne s ostatnými a poputuje tam aj tento rok, len čo odkvitne. Bála som sa premiestniť ju, keď som objavila stonku. Neviem, možno vegetovala v lete, keď boli aj chladnejšie noci. Stále tomu nerozumiem, ale je mi to jedno, lebo krásne zakvitla a strašne sa z nej teším...
0 0
nikitka33 nikitka33

nikitka33 je offline (nepripojený) nikitka33

mozno pomohlo to rozpravanie a to, ze sa z nej tesis - odmenila sa ti ... alebo jej tie chladnejsie noci stacili na oddych.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

podla feng suej su aj rastliny zive a maju pocity a dusu...takze rozpravanie a prihovaranie sa k nim je odporucane.zaujimave,vsak?
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moja klivia sa zblaznila...???

kvitne,ale nevhnala dlhu byl,jednoducho kvitne v pazuchach listov.bola stale na rovnakom mieste,ked som zistila ze kvitne,prelozila som ju viac k oknu.zvlastne....
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Veľmi by som chcela pestovať Klíviu ... spomienka na detstvo. Prosím, môže niekto podarovať mladý odrastok na zasadenie ? Vopred srdečná vďaka ...
0 1
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Ježko
Veľmi by som chcela pestovať Klíviu ... spomienka na detstvo. Prosím, môže niekto podarovať mladý odrastok na zasadenie ? Vopred srdečná vďaka ...
Naozaj nikto nič ???
0 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ježko
Veľmi by som chcela pestovať Klíviu ... spomienka na detstvo. Prosím, môže niekto podarovať mladý odrastok na zasadenie ? Vopred srdečná vďaka ...
Tvoja otazka je zle zaradena, toto nie je odpoved na zadanu otazku. Patri skor sem http://www.porada.sk/t49963-zahradka...poradakov.html

Ja som kupovala pred 3. rokmi,ale ziaden vyhonok zatial nepusta.Mozno nejake starsie korene, neviem....
Ak by sa nenasiel niekto ,kto ti podaruje, pozri v obchode, teraz je sezona klivii,v obchodoch maju pekny vyber farieb.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ale ved kazdy rok na jar su markety plne klivii,ja si tu moju tiez kupila len v obchode,a kvitne kazdy rok,aj teraz prave je v plnej krase.
podaroala by som ale nemam ziadne vedlajsie vyhonky
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

opät mi kvitne-tento rok zu druhy raz :-D
kvetiny ani nehnojim a rastu krasne,aj fialky kvitnu jak blaznive.
nie som proti hnojeniu,ale vzdy akosi zabudnem na to....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať