Zavrieť

Porady

pausalne vydavky

pri podani DP si chem uplatnit pausalne vydavky. V minulom zdanovacom obdobi som vo vykaze o pohladavkach a zaväzkoch vykazala kladny stav pohladavok a zaväzkov a teraz neviem ako sa to vysporiada v uctovnictve, lebo som pocula, ze sa to musi nejakym spôsobom vysporiadat a teraz neviem ako ? Dakujem za radu
Usporiadat
Maria129 Maria129

Maria129 je offline (nepripojený) Maria129

Dobrý deň, potrebovala by som pomoc. Idem robiť DzP a živnostíčka si chce uplatniť paušálne výdavky, lenže neplatí ZP. Ako mám postupovať ori výpočte dane????
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maria129 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som pomoc. Idem robiť DzP a živnostíčka si chce uplatniť paušálne výdavky, lenže neplatí ZP. Ako mám postupovať ori výpočte dane????
Ďakujem
Paušálne výdavky počíta k svojmu príjmu. Napr. 4000 príjem, 40% z príjmu sú výdavky. To, že neplatí ZP, nemá vplyv na ich uplatnenie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Maria129 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som pomoc. Idem robiť DzP a živnostíčka si chce uplatniť paušálne výdavky, lenže neplatí ZP. Ako mám postupovať ori výpočte dane????
Ďakujem
príjem - 40% paušl výdavky = ČZD - prípadná nčzd (ak aj na manželku -la)x 19% sadzba dane - prípadný db - prípadné zaplatené preddavky podľa § 34 ZDP = daň na úhradu ...(približne to tak vyzerá)
0 0
Maria129 Maria129

Maria129 je offline (nepripojený) Maria129

Ďakujem
0 0
alohamercy alohamercy

alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

zdravím, chcem sa spýtať, či zaplatené poistné sa pripočítava výdavkom ak ide o paušálne výdavky (napr. Príjem 1600, výdavky 640 a poistné napr. 150) Bude to 640+150 alebo iba640, Ďakujem
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
výdavky na poistné sa pripočítajú k paušálnym výdavkom, teda 640 + 150.
0 0
Maria129 Maria129

Maria129 je offline (nepripojený) Maria129

Dobrý večer, potrebovala by som radi, vyplnam tlačivo DzP FO typ B a keď si vytlačím potvrdenie základ dane mi ukáže ale či je to preplatok alebo nedoplatok tak nie, čo mám robiť a na ktorom riadku zistím, či ide o preplatok alebo nedoplatok? živnostníčka si uplatnuje 40% paušálne výdavky a neplatí ZP. Prosím o pomoc, ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Maria129 Pozri príspevok
Dobrý večer, potrebovala by som radi, vyplnam tlačivo DzP FO typ B a keď si vytlačím potvrdenie základ dane mi ukáže ale či je to preplatok alebo nedoplatok tak nie, čo mám robiť a na ktorom riadku zistím, či ide o preplatok alebo nedoplatok? živnostníčka si uplatnuje 40% paušálne výdavky a neplatí ZP. Prosím o pomoc, ďakujem
aký máš základ dane ?
Mala si príjmy aj z § 5 ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať