Zavrieť

Porady

Interné firemné predpisy

Dobrý deň,

mám vytvoriť interné firemné predpisy pre dopravnú a zasielateľskú firmu a neviem si s tým rady. Viete mi niekto poradiť, ktoré predpisy musí dopravná a zasielateľská firma mať podľa zákona?

Vopred ďakujem za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Tak najskôr pozri tu, čo taká interná smernica má obsahovať : http://www.epi.sk/Main/Download.aspx...E%5B%5D_03.rtf

    Čo sa týka zasielateľstva, ak budem vedieť poradím, len daj pár okruhov, čoho by sa mali týkať tie smerniece konkrétnejšie.

    JankaCaa je offline (nepripojený) JankaCaa

    JankaCaa
    To je práve ten problém, neviem čoho všetkého sa majú týkať. Ten link, čo si mi tu poslala je pár strán z knihy Interné firemné predpisy, ktorú mám doma, len problém je v tom, že je skôr zameraná na účtovníctvo a o doprave je tam pár strán, z ktorých som sa toho moc nedozvedela

    JankaCaa je offline (nepripojený) JankaCaa

    JankaCaa
    Keď nad tým logicky premýšľam, tak ma napadne nejaká smernica, čo sa týka napr. upevňovania tovaru, manipulácie s tovarom, skladovania, uzatvárania prepravnej zmluvy alebo zasielateľskej zmluvy, smernica o čerpaní PHM.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    http://www.cesmad.sk/ - tu čítaj aktuálne veci zo sveta SK dopravy

    V zasielateľstve môžeš vytvoriť smernice o kompetenciách manažérov, asistentov, kancelárskych síl a účtovníkov, smernicu o dochádzke, dovolenke, náležitosti zasielateľských zmlúv, smernicu pre IT technika atď.
    Stačí googliť , veľa podobného nájdeš na nete.

    Interné firemné predpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.