Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2010 - ak nie ste celý rok zamestnaný

Zdravím všetkých,

potrebujem poradiť s nasledovnými "zamestnancami"
1. Zamestnanec pracoval od 01.01.2010-31.03.2010, potom bol od 01.04.2010-30.06.2010 evidovaný na úrade práce + poberal podporu v nezamestnanosti a násladne sa od 01.07.2010 znovu zamestnal.
Robí si daňové priznanie sám typu DP FO A?
2. Zamestnanec nikdy predtým nepracoval, bol evidovaný na úrade práce poberal dávky v hmotnej núdzi 01-11/2010 u nás sa zamestnal v priebehu 11/2010.
3. Zamestnanec bol študentom, asi 2 týždne bol evidovaný nepoberal žiadne peniaze od úradov a hneď sa u nás zamestnal.

Komu robím zúčtovanie JA ako zamestnávateľ a kto si musí urobiť daňové priznanie?
Sú dávka v hmotnej núdzi a podpora považované za zdaniteľný príjem?
Aké doklady potrebujem?

Ďakujme všetkým za odpovede.
Usporiadat
alaana alaana

alaana je offline (nepripojený) alaana

Ďakujem vám dievčatá, prave som to prekonzultovala na hotline, jasne že mi bolo treba zaškrtnuť nárok, len som sa chcela aj tu uistiť že ten nárok ma aj ked neodrobil celých 6 mesiacov
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

alaana Pozri príspevok
Ďakujem vám dievčatá, prave som to prekonzultovala na hotline, jasne že mi bolo treba zaškrtnuť nárok, len som sa chcela aj tu uistiť že ten nárok ma aj ked neodrobil celých 6 mesiacov
u žiadneho zamestnanca ti nevyráta ZP, pokiaľ nezafajkneš nárok..
0 0
alaana alaana

alaana je offline (nepripojený) alaana

Práveže u ostatných čo odrobili celý rok mi ZP vypočítalo. Ale už je to v poriadku, len mi nebolo 100% jasne to že ked neodpracoval 6 mesiacov celých či tam nárok je. Všade sa spomína len 6 mesiacov ale nevedela som sa nikde dočítať viac:-))
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

alaana Pozri príspevok
Práveže u ostatných čo odrobili celý rok mi ZP vypočítalo. Ale už je to v poriadku, len mi nebolo 100% jasne to že ked neodpracoval 6 mesiacov celých či tam nárok je. Všade sa spomína len 6 mesiacov ale nevedela som sa nikde dočítať viac:-))
všade máš písané - a aj tu niekoľkokrát - že ZP patrí za každý mesiac, v ktorom mal zdaniteľný príjem / po splnení ostatných podmienok nároku/
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Zamestnankyňa má povinnosť zvýšiť si základ dane pre nesplnenie podmienok...§11 ods.12 zákona.(zruš.Živ.poistky)
Za rok 2010 jej základ dane je : 5092,42 €
nezd.časť daňovníka -4025,70
nezd.časť na manžela -4025,70
zvýš.ZD pre nespl. podmienky + 472,40
-------------------------------------------
zdan.mzda (-2486,58)teda 0,0 €
Môže sa to považovať za vysporiadané?

Už som na to prišla: musí podať DP )
Naposledy upravil nicolet : 24.02.11 at 11:02
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať