Zavrieť

Porady

Vymáhanie nedoplatkov na zálohách v bytovom dome

Dobrý deň, chcel som sa spýtať na Vaše skusenosti, či je možné vymáhať nedoplatky (cez platobný rozkaz) na zálohách vlastníka bytu v bytovom dome z pozície správcu alebo či je ešte nutné výslovné splnomocnenie zástupcov (vačšiny) vlastníkov. Za prípadné odpovede ďakujem. MT
Naposledy upravil Dav : 25.02.11 at 06:28
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem, zatial sme tu takú vec tuším ani neriešili- pár krát sa stalo, že sa poslala
ľuďom upomienka( napr. aj mne...,no čo zabudol som)-vyplatilo sa a je v pohode, nemáme nejakých dlhodobých neplatičov...
Sú vlastníci, ktorým môžeš poslať aj kolkovanú žiadosť a jednoducho nezaplatia. Podobné témy, ako je táto, riešia práve dlhodobých neplatičov, nie niekoho, kto nezaplatí za 1-2 mesiace načas.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Nič iné som nečakala, lebo v ostatných podobných témach to takto vždy dopadlo. Ty máš iba nejaké presvedčenie, ktoré ničím nedokážeš podložiť. Keby si to podložiť vedel, tak to už dávno urobíš. Ale nemáš nič, vôbec, vôbec nič. Ak tu pribudne 69. téma o vymáhaní nedoplatkov na zálohových platbách, môžeme v našej diskusii pokračovať - aj keď vlastne ani nemusíme, dopadne to rovnako, nakoniec zutekáš.
Len tak a - ale prečo ťa napadlo zrovna 69??? Náhodou?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Íkvé týkve nemáš, vieš, čo som tým chcela povedať.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Sú vlastníci, ktorým môžeš poslať aj kolkovanú žiadosť a jednoducho nezaplatia. Podobné témy, ako je táto, riešia práve dlhodobých neplatičov, nie niekoho, kto nezaplatí za 1-2 mesiace načas.
Ja sa v dnešnom svete už nečudujem nikomu a ničomu- presne ako vraví tento mladý chlapec z Ružomberka...


0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Teraz si ma dožrala úplne -takže ak bude u vás na predaj nejaký byt, daj vedieť, kúpim ho a chcem potom vidieť ako so mnou zatočíš...-teším sa na teba...
Až konečne podám tú Šprotku, Mates, Loto, Toto alebo Hento či ako sa to volá, vyhrám nejaký ten miliónik a Tipos nekrachne, bude na predaj ten náš a ja nebudem mať dôvod s tebou zatočiť, no s radosťou budem radiť novému predsedovi SVB, ako má z teba urobiť ventilátor.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Až konečne podám tú Šprotku, Mates, Loto, Toto alebo Hento či ako sa to volá, vyhrám nejaký ten miliónik a Tipos nekrachne, bude na predaj ten náš a ja nebudem mať dôvod s tebou zatočiť, no s radosťou budem radiť novému predsedovi SVB, ako má z teba urobiť ventilátor.
Na športke a na Matese sa zarábalo voľakedy- teraz vačšinou niektorí ľudia "vyhrávajú" na DPH a ľahkých topných olejoch...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


Nebolo by dobré, keby ste sa Vy dvaja niekde stretli osobne. Možno by sme sa všetci divili...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Verkaz, ja jedine do trojky - budeš musieť ísť so mnou
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

verkaz Pozri príspevok

Nebolo by dobré, keby ste sa Vy dvaja niekde stretli osobne. Možno by sme sa všetci divili...
Ja nad tým rozmýšľam už dlhšie- zatial som bol na 3 stretkách poraďákov a Llívia tam nebola, hádam raz príde a hodíme debatu...
Leď ona je taká zlatá keď sa jeduje a preto ju občas aj podpichnem...( tým samozrejme nechcem povedať, že si za všetkým nestojím )
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Llívia Pozri príspevok
Ty si Jar88? Lebo aj ten si myslel, že by vytrieskal odškodné, a tiež nič múdre nenapísal.

Šak kúp, prestaneme platiť všetci, som zvedavá, čo potom urobíš, ako potom budeš vyskakovať, keď budeš napr. bez vody A možno aj plynárov zavolám, že nie je revízia plynových rozvodov, nech plyn odpoja Baterku dúfam máš, lebo na schodisku sa svietiť nebude A keď dom vyhorí, nedostaneš ani cent - to vieš, chýbajú povinné revízie a vlastne ti sú aj tak nanič, keď bola zrušená poistná zmluva kvôli nezaplateniu poistného
A keď nevyhoríme, môžeš v studenom, plesnivom byte bez vody mlátiť hlavou o stenu, že tvoj byt je totálne nepredajný - chýba ti totiž potvrdenie od predsedu SVB, že nič nedlžíš
Llívia,
ty si umelec na mlátenie prázdnej slamy.
Stále chceš riešiť platenie preddavkov v barabizni nesolventných majiteľov nejakou disciplínou. Stále len búchaš hlavou do múru a nechceš pochopiť, že múr hlavou neprerazíš.
Ty by si potrebovala zobrať rozum do hrsti a začať uvažovať nad funkčným riešením daného problému. Inak sa z toho načisto zblázniš a celkom osprostieš.
-----------------------------------------
Za to, že nevieš využívať náš právny systém si môžeš sama a vypisovaním na Porade si nepomôžeš, aj keby ti dali za pravdu všetci poraďáci, vrátane mňa.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

verkaz Pozri príspevok

Nebolo by dobré, keby ste sa Vy dvaja niekde stretli osobne. Možno by sme sa všetci divili...
vidíš verkaz, musíš prísť aj ty...- Llívia jedine do 3...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Neregistruješ, že aj ja teba občas podpichnem?

A fakt nie si Jar88 - do neho som rýpala v jednej téme 3 či 4 strany, aby konečne prezradil zázračné riešenie a nakoniec to vzdal a prezradil - len z toho jeho riešenia som išla do kolien, lebo bolo k ničomu. Teba podpichujem tiež už 3 strany a stále si sem nedal žiadne súdne rozhodnutie.

Dopĺňam: ty brďó, fakt platí, že spomeň čerta...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Prečo Llívka, ten Jar88 náhodou má celkom ok postrehy- ja ho mám ,jeho príspevky celkom rád...rozhodne hlúpy nieje...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

udajte čas, miesto a termín a mini stretnutie poraďákov sa môže uskutočniť
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja som za...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jar88 Pozri príspevok
Llívia,
ty si umelec na mlátenie prázdnej slamy.
Stále chceš riešiť platenie preddavkov v barabizni nesolventných majiteľov nejakou disciplínou. Stále len búchaš hlavou do múru a nechceš pochopiť, že múr hlavou neprerazíš.
Ty by si potrebovala zobrať rozum do hrsti a začať uvažovať nad funkčným riešením daného problému. Inak sa z toho načisto zblázniš a celkom osprostieš.
-----------------------------------------
Za to, že nevieš využívať náš právny systém si môžeš sama a vypisovaním na Porade si nepomôžeš, aj keby ti dali za pravdu všetci poraďáci, vrátane mňa.
Keď chceš vidieť, kto mláti prázdnu slamu, pozri sa do zrkadla.
O moje duševné zdravie sa neboj, je OK a len tak ľahko sa to nezmení.
To ty si sa už dávno zbláznil a osprostel (viď tvoje "zázračné" nefunkčné riešenia - totálne nepoužiteľný shit, ktorý nič nerieši, totálne mimo realitu), navyše ešte ani pamäť ti neslúži - kedy som chcela riešiť platenie preddavkov nejakou disciplínou?!
Nemám záujem s tebou diskutovať, pretože píšeš len nepoužiteľné a neužitočné drísty.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Prečo Llívka, ten Jar88 náhodou má celkom ok postrehy- ja ho mám ,jeho príspevky celkom rád...rozhodne hlúpy nieje...
Dúfam, že podpichuješ, inak by som sa musela pýtať, že či si už načisto osprostel.
Pozri si jeho príspevky aj v iných témach a ak na ne reagujú ľudia,či je hlúpy, alebo nie je.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88 Pozri príspevok
Llívia,
ty si umelec na mlátenie prázdnej slamy.
Stále chceš riešiť platenie preddavkov v barabizni nesolventných majiteľov nejakou disciplínou. Stále len búchaš hlavou do múru a nechceš pochopiť, že múr hlavou neprerazíš.
Ty by si potrebovala zobrať rozum do hrsti a začať uvažovať nad funkčným riešením daného problému. Inak sa z toho načisto zblázniš a celkom osprostieš.
-----------------------------------------
Za to, že nevieš využívať náš právny systém si môžeš sama a vypisovaním na Porade si nepomôžeš, aj keby ti dali za pravdu všetci poraďáci, vrátane mňa.
Llívia, tebe sa žiadna rada nehodí, lebo ty chceš len jednoduché riešenie.
Podľa teba majú platiť, tak nech platia.
Prečítala si si jeden zákon, aj to len tak povrchne a asi si nadobudla pocit, že tým že si sa stala vlastníkom bytu v bytovom dome, máš len práva a povinnosti zakotvené v zákone 182/93 zbierky.
Ty si vlastníkom bytu a už nie si občan?
Na vzťahy v dome sa nevzťahuje len zak.182, platia aj vzťahy vyplývajúce z občianskeho zákonníka a mnoho iných zákonov.
--------------------------------------------------
Všimla si si v zákone 182, že sú v ňom aj odkazy na paragrafy OZ ? Prečítala si si aspoň niektoré?
--------------------------------------------------
Ak by som ja bol v takej situácii ako ty, dávno by som navrhol novú zmluvu a nechal ju odhlasovať na schôdzi vlastníkov.
V prípade že by mi ju neodsúhlasili a tým pádom neprijali, dal by som návrh na súd, dobre by som ho zdôvodnil a nastolil zákonný poriadok v dome súdnou cestou. Chápeš?
--------------------------------------------------
Ako majú fungovať napríklad dvaja spoluvlastníci rodinného domu, ak nemajú zo zákona povinnosť založiť si spoločenstvo vlastníkov a následne fond prevádzky a opráv? Jednoducho fungujú na dohode a ak sa dohoda nekoná, konajú podľa OZ. Idú na súd a svoje práva si vynútia prostredníctvom súdu.
-------------------------------------------------
Zákon 182 ti zabezpečuje v nevyhnutnej miere vlastnícke práva a s tým súvisiace povinnosti k spoločnému majetku v dome. Naviac máš aj zákon o dobrovoľnej dražbe a máš aj záložné práva. K tomu môžeš stále využívať aj práva, ktoré ti vyplývajú z občianskeho zákona. Čo viac potrebuješ, ak máš zákon na svojej strane a rozum v hlave.
Naposledy upravil jar88 : 31.03.11 at 12:37
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tak ako ? Llivinka ? konečne študuješ OZ ???
Prajem ti véééľa trpezlivosti a aspoň trochu schopnosti zvládať súvislosti.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Llívia Pozri príspevok
Dražba. Čo najrýchlejšie, aby nevznikali ďalšie nedoplatky. SVB/vlastníci sú založnými veriteľmi a sú z výťažku dražby uspokojení ako prví. To, že dlží iným, vás nemusí zaujímať, to je ich a jeho problém.
A v budúcnosti riešiť problémy oveľa skôr, než sa naberú takéto obludné rozmery.
OSBD to rieši viac ako rok a pol a stále nič (súhlas väčšiny vlastníkov na dražbu už dávno majú). Ako dlho tak štandardne môže trvať dobrovoľná dražba?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať