Zavrieť

Porady

Výživné na manželku...

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, bývalá manželka požiadala o výživné na rozvedenú manželku. Na syna sa výživné riadne platí, ona žije len so synom v prenajatom byte a pracuje ako čašníčka. Neviem či ma aj uzavretú prac. zmluvu, ale v prípade potreby nie je problém zohnať svedkov, ktorí dosvedčia, že tam pracuje. Ja mam na páske len minimálnu mzdu, ale len papierovo. Na chlapca platím 50 € mesačne, a bývalá manželka chce ďalších 50 €. Ako postupovať aby súd vyhovel mne a nemusel som na nu prispievať?
Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

driemo Pozri príspevok
Už požiadala, prišiel papier kedy je pojednávanie. A v novembri to bolo 3 roky od rozvodu.

Ešte jedna otazka. V byte, ktory vlastnim, byvame momentalne dvaja, ja s priatelkou.Precujeme obaja a miminum na dvojicu je 314,69 €.
Je lepšie to na súde spomenuť alebo nie?
Driemo, jedna dobrá rada "Partneri, ktorí majú spoločné dieťa, by mali aj po rozvode zostať ľuďmi". Inak na to doplatí v prvom rade dieťa.

Situácia na pracovnom trhu je naozaj zlá, ak manželka má snahu pracovať, nerieš veci, ktoré už neovplyvníš. Ak sú starí rodičia ochotní o tvojho syna postarať sa počas neprítomnosti matky a syn sa tam cíti dobre - je to na prospech oboch.
2 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Len malý tam chodiť nechce. Majú okolo 80-85 rokov a on sa tam nudí a nevie čo tam robiť. Vždy volá že on chce ist ku mne. Chcel som sa s nou dohodnut na tom, ze nie je problem aby bol maly u mna castejsie, ked sa jej nebude dat, to by znamenalo ze by bol mozno polovicu mesiaca u nej a pol mesiaca u mna. No nevyslo to. S nou sa neda vyjst a ja jej mam este platit vyzivne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

driemo Pozri príspevok
Len malý tam chodiť nechce. Majú okolo 80-85 rokov a on sa tam nudí a nevie čo tam robiť. Vždy volá že on chce ist ku mne. Chcel som sa s nou dohodnut na tom, ze nie je problem aby bol maly u mna castejsie, ked sa jej nebude dat, to by znamenalo ze by bol mozno polovicu mesiaca u nej a pol mesiaca u mna. No nevyslo to. S nou sa neda vyjst a ja jej mam este platit vyzivne.
Vidíš, to sú argumenty, s ktorými môžeš vyjsť na súde a žiadať striedavú starostlivosť o dieťa.
0 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Myslim ze by s tym nesuhlasila, ale znamenalo by to, že na maleho by som stale platil tych 50€ aj keby to sud uznal? Tym padom by som na nu nemusel?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

driemo Pozri príspevok
...
Ja viem ze si chcela najst pracu, ale preco prave taku, kde je v robote od rana do desiatej?
V dnesnej dobe je kazdy rad , ze vobec nejaku pracu,alebo brigadu ma,aby si nejaku korunku zarobil.
Ber to aj z lepsej stranky.
Keby bola nezamestnana a zila iba z podpory,alebo socialky, tak by si urcite poziadala o zvysenie vyzivneho...a pravdepodobne by jej sud vyhovel
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

driemo Pozri príspevok
Myslim ze by s tym nesuhlasila, ale znamenalo by to, že na maleho by som stale platil tych 50€ aj keby to sud uznal? Tym padom by som na nu nemusel?
vyzivne na dieta a vyzivne na rozvedeneho manzela su dve rozdielne veci...
1 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Viem ze su to dve rozdielne veci, ale keby suhlasila a sud by uznal striedavu starostlivost, nevidim dovod preco by som jej mal nadalej davat tach 50 € na syna, keby ze je pol mesiaca u mna? Mne by sa mierne naklady zvysili, jej znizili.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

keby vam uznali striedavku, tak by si jej nemusel platit vyzivne na dieta,ale ona napriek tomu moze ziadat o vyzivne na seba
1 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Uff, je to zlozite, uvidim ako sa to vyvinie. Všetkym dakujem za odpovede.
0 0
Eva10 Eva10

Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

Podstatnou podmienkou priznania príspevku na výživu rozvedeného manžela je skutočnosť, že tento nie je schopný sa sám živiť. Teda, že nie je schopná obstarať si výživu vlastnou prácou. Dôvody môžu byť zdravotné, ktoré jej bránia prácu vykonávať alebo objektívna nemožnosť zamestnať sa.

Teda preukazovanie toho či niekde robí, či na pracovnú zmluvu, brigádu alebo načierno je podstatnou skutkovou okolnosťou, ktorú musí súd zisťovať.

Zatiaľ z príspevkov nie je zrejmé, že je podstatný rozdiel medzi úrovňou/výškou tohoto príspevku a výživným na dieťa.
Príspevok na výživu rozvedeného manžela má zabezpečiť "primeranú výživu" a na dieťa má prostredníctvom výživného právo podieľať sa na živornej úrovní vyživujúceho rodiča. Teda štandard exmanžela môže byť zo zákona nižší ako u dieťaťa. Ťažko odhadnúť koľko by jej súd priznal, keď na dieťa je to 50€.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať