Zavrieť

Porady

Absencia

Zamestnanec má od 18.8.2004 absenciu.Treba ho odhlásiť so soc.poisťovne?Treba ho odhlásiť aj zo zdrav.poisťovne?Do koľkých dní ho treba odhlásiť, ak neviem kedy príde do práce?Ako je to potom pri výplate za daný mesiac s odvodmi, neplatí odvody ani on ani zamestnávateľ, sme s.r.o..Môže mu dať zamestnávateľ okamžite výpoveď, ak má neospravedlnenú absenciu?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

milagros208 Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať na krátenie dovolenky z dôvodu neospravedlnenej absencie.
Za každú neodpracovanú zmenu mu môžme krátiť dovolenku o 1-2 dni? Koľko dní mu môžme max. krátiť? Ďakujem.
Veď si sama napísala, že za každý deň o 1-2 dní. Krátiť môžeš len nárok dovolenky za ten rok, v ktorom na krátenie je dôvod (napr. minuloročnú dovolenku nemôžeš krátiť), teda maximálne krátenie je to, čo mu zostalo ku dňu kráteniu z jeho ročného nároku 20 resp. 25 dní. Ak mu zostáva 5 dní a absentoval 6 pracovných zmien, tak krátiš maximálne o 5 dní.

Kde nič nie je ani čert neberie.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Prosím o pomoc pri výpočte mzdy. Zamestnanec je odmeňovaný hodinovou mzdou 53,-Sk/hod, PPU =50/hod. V mesiaci november odpracoval 12 prac.dní, bol 1 SV, a 9 dní mal absenciu. Ukončenie PP bolo k 30.11.2007. Mal aj prečerpanú dovolenku 1,5dňa, tú som mu teraz strhla. Výpočet VZ na ZP:
Základná mzda: 53,-x12x8 = 5088,-Sk
náhr.za SV: 8x50,- = 400,-Sk
prečerp.dov.: 1,5x8x50 = -600,-Sk
Celkom VZ: 4888,-Sk, keďže je nižší ako minimálny za celý mesiac, počítam minimálny VZ: 43,70 x 8 x 22 = 7692,-Sk - použijem tento, je to správne vypočítané?
Na SP: bude tých 4888,Sk
Trošku som teraz dopletená, ak je dovolenka storno, tak o to ponižujem VZ do SP aj ZP, však? Ďakujem.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Posúvam............
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Ešte skúsim raz posunúť...............
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať