Zavrieť

Porady

zánik poistenia

rmds rmds

rmds je offline (nepripojený) rmds

Milí poraďáci, mám problém.
Dňa 18.11.2005 som na pošte podala žiadosť o výpoveď zákonnej poistky. Z poisťovne mi prišla odpoveď, že oni obdržali moju žiadosť až 22.11.2005 a vzhľadom na to, že výpoveď mala byť doručená do 19.11.2005 pokladajú moju žiadosť za neopodstatnenú. Ako to, že nie je rozhodnujúci deň podania výpovede na pošte? Môžu sa oni obhajovať tým, že im táto výpoveď došla až 22.11.2005? Viete mi s tým helfnúť?

Dik
Usporiadat
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

V príspevku 18 som uviedla, že šesťtýždňová lehota je lehota hmotnoprávna. To znamená, že na jej zachovanie sa vyžaduje, aby prejav došiel najneskôr posledný deň lehoty adresátovi. Z toho mi jednoznačne vyplýva, že posledný deň kedy výpoveď musí byť doručená (teda nie podaná na pošte ) je deň 19.11.. Výpoveď podaná napr. 20.11. je podaná po lehote a nie je ju možné pre tento prípad akceptovať. Opätovne zdôrazňujem aj slovko "aspoň " 6 týždňov pred koncom poistného obdobia - ust.§ 800 OZ. Druhá vec je to, že poisťovne do poslednej chvíle taja výšku poistného pre ďalší rok čím dostávajú mnohých poistených do časovej tiesne pri vyberaní si poisťovne.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať