Zavrieť

Porady

chýbajúca faktúra

Pri zapisovaní faktúr som zistila,že som jedno číslo vynechala a čo teraz?
Doplniť sa to nedá, pretože by to nesedelo dátumovo (august), ja faktúry zapisujem naraz, na konci roka a teraz neviem čo robiť, poraďte prosííííííím
Mám to zapísať akože nič a ak na to prídu urobiť sa hlúpou-ja neviem čo mám robiť tolko blbín ma napadá
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

*agatha* Pozri príspevok
ale keď to nechám tak, že zaúčtujem VF od č. 02/2007 s tým, že 01 nebola. a potom sa zrazu 01 objaví, to bude ten istý prípad,nie?tiež to nebude zdanené.
veď práve...
preto je jediné pre Teba prijateľné riešenie dať podpísať, že nič iné neexistuje... Rodina-nerodina, ver mi, že vždy, vždy, vždy budú dávať vinu Tebe... ak nebudeš mať podpísaný papier.
Ak je skutočne taký poctivec, tak mu predsa nemôže byť zaťažko podpísať jeden takýto papier, a nič sa nestane. A keď sa na poctivca len hrá, si krytá. Veriť môžeš len tomu, že máš nos medzi očami. Inému never.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

oukej.ja to teda nechám tak,že podľa všetkého fa č. 01 nebola.ale keďže sa on podpisuje pod vyhotovenie účta,tak mu musím dávať podpisovať papier?veď on sa bude zodpovedať za to.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

Agatha, prepáč, ale keď som čítala v príspevku č. 4 tvoju otázku, myslela som, že ten známy má minimálne 500 vystavených faktúr... keď "druhú" vystavil až v júli, tak ich až toľko nemá, aby si nepamätal, či bola alebo nie, a dokonca na akú čiastku bola vystavená... osobne, radšej by som priznala (hoci aj rodine), že takéto účtovníctvo je nad moje sily...
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

to je pravda,že nemá veľa faktúr.ale práveže on si nepamätá,či bola alebo nie.je to aj tak zamotané,lebo tie faktúry si nevystavuje on,ale jeho dcéra.teda ona mu ich vypíše v pc a vytlačí.on zoberie fa, podpíše a dá zákazníkovi.no a keď som mu povedala,že mi chýba fa č. 01,tak začal rozmýšľať,či bola alebo sa len dcéra pomýlila.no to je už asi jedno.ja to urobím tak,že tam dám poznámku,že začal číslovať faktúry až od 02,aby sa aj po rokoch vedelo,kde bol problém.
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

betka Pozri príspevok
A dátumy? Císlom 2 mohol začať vo februári, a chcete dať jednotku v oktobri? Nie je to trošku čudné?

Spravidla začíname čísľovaním od jednotky, ak by nám vypadla nejaká 5,6 možno dá sa. ale keď vypadne Fa č. 1? Neviem, krčím nos. asi je riadne neporiadny.
Ajáj, a takých je. AJ opačné prípady, keď jedno číslo použije aj 3x, akú mám potom istotu, že mala byť aj štvrtá? Na neporiadnikov treba zostra. Súhlasím s viacerými prispievateľmi, že rodina-nerodina, dať si podpísať.
(teraz sa chová ako rodina, podpisuje síce účto, keby však došlo k lámaniu chleba, Ty budeš pred rodinou tá zlá, ktorá mu to zle zaúčtovala!)
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja si tiez myslim, ze ak fakturu vystavil, tak predsa musi ju mat nejakym sposobom zaplatenu. Ak tam ziadna platba nie je, tak ju asi nevystavil a urcite najjednoduchsie je spisat maly zaznam, ze cislovanie je omylom posunute, kazdy slusny kontrolor to uzna, mam uz podobne skusenosti. Este je tu jedna moznost, ze fakturu vystavil a je taky "poriadny", ze ani uhradu neziada a potom daaaj mi adresuuu!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja som už zažila, že SZČO pracoval v jednom roku pre dve firmy a keď začal pre druhú firmu pracovať, začal faktúry číslovať opäť od jednotky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

*agatha* Pozri príspevok
aj pre mňa to bolo divné,ale keď som pozerala k nemu do kompu, mal tam - dodací list s číslom 01/2007 a hneď za tým vyšlú faktúru s číslom 02/2007.mne to vychádza tak, že keď išiel vystavovať prvú vyšlú fa, pozrel len na názov súboru,tam videl 01/2007, tak na prvú vyšlú dal číslo 02/2007.lenže nevšimol si,že to prvé nebola fa,ale dodací.jasne,mal to mať uložené v inom adresári,ale čo už s ním.poznám ho a viem,že nerobí žiadne čierne biznisy.len je neporiadny szčo.
No a ten dodací list č. 01/2007 patrí k faktúre č. 02/2007? Ak áno, tak z toho urobím krátky zápis a dám mu to podpísať. Tak hrôzostrašne by som mu opísala dôsledky tej chýbajúcej faktúry č. 01, že by mi papier s radosťou podpísal len aby ho nezavreli. Tento typ SZČO dôverne poznám a viem, že oni ani netušia kde nejaké číslo faktúry treba hľadať. A to ani nechcú klamať a podvádzať. Oni vedia robiť, ale papiere sú pre nich španielska dedina. A pre jeho dcéru asi tiež.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
faktúry si nevystavuje on,ale jeho dcéra.teda ona mu ich vypíše v pc a vytlačí.on zoberie fa
žeby nedala takú dôležitú vec uložiť?
nech sa pohrabe v súboroch
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ZuzanaP Pozri príspevok
Ja som už zažila, že SZČO pracoval v jednom roku pre dve firmy a keď začal pre druhú firmu pracovať, začal faktúry číslovať opäť od jednotky.
Ja mám klienta, ktorý vystavuje súbežne faktúry pod tým istým číslom za dve rôzne činnosti - čiže za 1 činnosť fa č. 01 pre firmu XY a pre druhú činnosť fa č. 01 pre firmu AB... sme rôzni
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Takze moj zaujimavy klient cisloval asi takto : jedny faktury zacinali rokom
a dalsia rada faktur poradovym cislom. Ked som sa vysvetlovala, ze taketo cislovanie nemoze byt, dostala som odpoved, ze tak vie, ktoremu odberatelovi fakturoval. No, riadne ma to sokovalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať