Zavrieť

Porady

Študent VŠ so živnosťou - odvody do ZP 46 eur?

Minuly rok som s kamaratom zalozil zivnost (spravili sme zdruzenie) boli sme sa pospytovat vsade kolko kde budeme platit odvody aby sme vedeli ci sa nam to oplati. No a kedze ja sa dako nevyznam do tychto veci tak som to dako extra nesledoval co sa deje. No az do dnes ked som zistil ze mame platit 46eur kazdy mesacne do zdravotnej poistovne.
To im uz na cisto sibe? Tak ja ako student si chcem trocha zarobit tak som si spravil zivnost nase prijmy som odhadoval tak na 100eur cize len take vreckove viac menej s tym ze budeme pomaly ako keby budovat meno a teraz mam mesacne platit 46eur??? preco? preco je minimalna 46eur nech mi to dakto vysvetli komu mam napisat a vynadat za toto??? Chory stat tu sa nic neoplati a za vsetko treba len platit
Je daka sanca kedze teraz to musia platit aj studenti nad 26 rokov ktori ani nemusia podnikat, ze do aprila ked sa to ma dako mozno zmenit sa zmeni aj zakon pre studentov podnikatelov?
Usporiadat
schlamastick schlamastick

schlamastick je offline (nepripojený) schlamastick

KEJKA Pozri príspevok
a si v ZP registrovaný? zrejme áno. Nevzdávaj to - chod tam osobne a povedz im, resp. vyplň zmenu na VZ - urči si preddavky = nula. Odvolaj sa na to, že máš právo si ta určiť preddavky.
Potom uvidíš, ako ti písali vyššie, počítať s nedoplatkom musíš, ale konečná úprava zákona bude pravdepodobne v tvoj prospech.
pracovníčka ZP mi povedala, že takýto postup nie je možný, ak som nepodával RZZP 2009, takže tudy asi cesta nepovede
0 0
Daren Daren

Daren je offline (nepripojený) Daren

veronikasad Pozri príspevok
pozri prísp. č. 74-76 v tejto téme...
no dufam ze to schvalia...dakujem za info
0 0
P3dr0 P3dr0

P3dr0 je offline (nepripojený) P3dr0

Daren Pozri príspevok
No tak dnes som sa bol spytat v mojej poistovni a tam my povedala pani ze ja nemam nic platit a celkovo mi vravela ze kedze som student tak ten poplatok platit nemam. Pozerala to aj v systeme a ja ziadne nedoplatky nemam tak som z toho fakt magor neviem ci to moze byt tym ze som v Dovere a ten kamarat co mu to prislo je vo vseobecnej.
no mne este stale neprislo nic a bol si minuly rok v septembri na poistovny a zaniesol si im papier zo skoly ze si studentom denneho studia?
0 0
Daren Daren

Daren je offline (nepripojený) Daren

jasne...eviduju ma ako studenta denneho studia. No mne tiez nie ale tak asi ani nepride to by mi teta v Dovere asi povedala ale ked sa tvarila ze nic platit nemam tak asi zatial mozem kludne cakat. Mozno mi az potom pride cely nedoplatok
0 0
schlamastick schlamastick

schlamastick je offline (nepripojený) schlamastick

no z Dôvery ti príde upomienka najskôr po 14 rokoch
0 0
Origy Origy

Origy je offline (nepripojený) Origy

Zdravím, tiež mi došlo zo vszp že evidujú nedoplatok za január a už som to aj zaplatil. Písal som ale aj do dôvery po prečítaní príspevkov tu (zdôraznil som im, že som externý študent i szčo zároveň a mám 24 rokov) a odpísali mi toto: Dobry den, dovolujem si odpovedat na Vasu otazku: platcom poistneho je stat za studentov do 26 rokov, pokial ste prekrocili tuto vekovu hranicu je potrebne aby ste si uhradzali poistnne v minimalnej vyske t.j. 46,06€ mesacne. V dalsom roku budete platit podla vypoctu z rocneho zuctovania zdravotneho poistenia. V pripade nejasnosti nas mozete kontaktovat na nasej Zakaznickej linke 0800 150 150. S pozdravom Mgr. Lucia Bochova kontaktne centrum..................
Tak teraz neviem, či vszp a dôvera majú iný meter alebo čo, však zákon vyšiel iba jeden tak to nechápem ozaj....
0 0
Origy Origy

Origy je offline (nepripojený) Origy

Dnes som sa vybral do VsZP s otázkou, prečo sa v Dôvere neplatí a u nich áno a povedala mi, že vraj v Dôvere si nevedia naštudovať nový zákon 580. Hlavne, že ani na ich stránke nemajú o tom probléme zmienku, tak fakt neviem, či má pravdu Dôveru alebo VsZP, ale nezdá sa mi, že Dôvera by len tak chcela prísť o isté peniaze.
0 0
P3dr0 P3dr0

P3dr0 je offline (nepripojený) P3dr0

No tak dnes som obehal danovy aj zdravotnu a na papieri mi po podani rocneho zuctovania pekne vyslo ze to budem tych zhruba 48eu platit az v roku 2012 cize ked uz studentom nebudem. Ale v poistovni boli tiez z toho mimo ze by som mal platit ze tam mali predomnou studentku a tej vyslo platenie a mne ze nie a sa tam neviem kolko ich radilo ale nakoniec sme dosli k tomu ze je to ako to byvalo pokial neprokrocite nejaku minimalnu ciastku tak nemusite aj nadalej platit. Ale aka je ta ciastka to uz mi nechceli povedat ze to si stat upravuje a nezverejnuje pretoze pak by som sa podla toho mohol prisposobit, ale tak som rad ze nemusim aj nadalej nic platit.
Len tak pre info nahodou tu ciastku niekto neviete?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

P3dr0 Pozri príspevok
No tak dnes som obehal danovy aj zdravotnu a na papieri mi po podani rocneho zuctovania pekne vyslo ze to budem tych zhruba 48eu platit az v roku 2012 cize ked uz studentom nebudem. Ale v poistovni boli tiez z toho mimo ze by som mal platit ze tam mali predomnou studentku a tej vyslo platenie a mne ze nie a sa tam neviem kolko ich radilo ale nakoniec sme dosli k tomu ze je to ako to byvalo pokial neprokrocite nejaku minimalnu ciastku tak nemusite aj nadalej platit. Ale aka je ta ciastka to uz mi nechceli povedat ze to si stat upravuje a nezverejnuje pretoze pak by som sa podla toho mohol prisposobit, ale tak som rad ze nemusim aj nadalej nic platit.
Len tak pre info nahodou tu ciastku niekto neviete?
pre rok 2010 to bola suma 12 x 206,60. Sumu pre rok 2011 už možno nájdeš na Porade (nechce sa mi hladať). 3.3. bol zverejnený údaj zo štat.úradu.
0 0
derek191919 derek191919

derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

Muž
P3dr0 a ty si prosim ta mal teda akú čiastku ked nemusíš platiť nič?
0 0
P3dr0 P3dr0

P3dr0 je offline (nepripojený) P3dr0

derek191919 Pozri príspevok
P3dr0 a ty si prosim ta mal teda akú čiastku ked nemusíš platiť nič?
no bolo to okolo 2000e za cely rok...
0 0
P3dr0 P3dr0

P3dr0 je offline (nepripojený) P3dr0

veronikasad Pozri príspevok
pre rok 2010 to bola suma 12 x 206,60. Sumu pre rok 2011 už možno nájdeš na Porade (nechce sa mi hladať). 3.3. bol zverejnený údaj zo štat.úradu.
a pod cim to najlepsi prosim ta hladat Maximálny ročný vymeriavací základ pre poistencov štátu?
0 0
schlamastick schlamastick

schlamastick je offline (nepripojený) schlamastick

no čo sa nás týka je §13 zákona o zdravotnom postení, na ktorý odkazuje §11 nasledovne:
(8) Ak sa dôvody na platenie poistného štátom prekrývajú, štát platí poistné len raz. Štát platí poistné aj v prípade, ak osoby uvedené v odseku 7 majú príjem zo zárobkovej činnosti podľa § 10b. Osoby uvedené v odseku 7 [7a) nezaopatrené dieťa]sú povinné z príjmu zo zárobkovej činnosti podľa § 10b platiť poistné podľa § 13.
ak tomu správne rozumiem.. na jednej strane štát platí poistné aj ak majú príjem, na druhej strane sú tieto osoby povinné platiť poistné tiež, a to podľa §13.. no pochopiť §13 je nad moje sily, vidíte tam niekto odsek týkajúci sa študnetov SZČO ?
0 0
Origy Origy

Origy je offline (nepripojený) Origy

tu asi dochádza k rozdielnemu chápaniu zákona v Dôvere a VsZP....trebalo by to dať preštudovať nejakému právnikovi, nech nám povie ako to v skutočnosti je
0 0
ovlcek ovlcek

ovlcek je offline (nepripojený) ovlcek

som tiez student denneho studia, mam zivnost a tiez som u vszp. Dosla mi nedavno ta vyzva na uhradu nedoplatkov. Dnes som tam volal kedze otvaracie hodiny som uz nestihol a pani mi k tomu povedala len tolko, ze sa zakon od minuleho roka zmenil a tento rok som uz aj ja povinny platit mesacne tych 46.06€. Zaplatil som, ale po precitani tychto prispekov mam v tom dost chaos.

Este minuly rok som si mohol zvolit preddavky na nulu. V callcentre mi povedali, ze za minuly rok neplatim nic ale tento uz musim platit. Za minuly rok teda musim podavat RZZP, alebo nie?
0 0
Origy Origy

Origy je offline (nepripojený) Origy

ovlcek Pozri príspevok
Este minuly rok som si mohol zvolit preddavky na nulu. V callcentre mi povedali, ze za minuly rok neplatim nic ale tento uz musim platit. Za minuly rok teda musim podavat RZZP, alebo nie?
RZZP každopádne musíš podať za minulý rok, ak si podnikal.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ovlcek Pozri príspevok
som tiez student denneho studia, mam zivnost a tiez som u vszp. Dosla mi nedavno ta vyzva na uhradu nedoplatkov. Dnes som tam volal kedze otvaracie hodiny som uz nestihol a pani mi k tomu povedala len tolko, ze sa zakon od minuleho roka zmenil a tento rok som uz aj ja povinny platit mesacne tych 46.06€. Zaplatil som, ale po precitani tychto prispekov mam v tom dost chaos.

Este minuly rok som si mohol zvolit preddavky na nulu. V callcentre mi povedali, ze za minuly rok neplatim nic ale tento uz musim platit. Za minuly rok teda musim podavat RZZP, alebo nie?
Aká suma preddavkov ti vyšla z RZZP za rok 2009 ?
0 0
ovlcek ovlcek

ovlcek je offline (nepripojený) ovlcek

Za 2009 ziadna, podnikat som zacal az minuly rok teda 2010.
0 0
P3dr0 P3dr0

P3dr0 je offline (nepripojený) P3dr0

ovlcek Pozri príspevok
Za 2009 ziadna, podnikat som zacal az minuly rok teda 2010.
myslela za rok 2010? kolko ti vysla ked tebe vyslo ze mas platit..
0 0
boness boness

boness je offline (nepripojený) boness

P3dr0 ako sa ti to podarilo, ze ti vyslo ze budes platit 0?

ach, neviem ci mam pockat na vladu, co spravi...ale asi bude najlepsie zaplatit nedoplatky od januara...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať