Zavrieť

Porady

Študent VŠ so živnosťou - odvody do ZP 46 eur?

Minuly rok som s kamaratom zalozil zivnost (spravili sme zdruzenie) boli sme sa pospytovat vsade kolko kde budeme platit odvody aby sme vedeli ci sa nam to oplati. No a kedze ja sa dako nevyznam do tychto veci tak som to dako extra nesledoval co sa deje. No az do dnes ked som zistil ze mame platit 46eur kazdy mesacne do zdravotnej poistovne.
To im uz na cisto sibe? Tak ja ako student si chcem trocha zarobit tak som si spravil zivnost nase prijmy som odhadoval tak na 100eur cize len take vreckove viac menej s tym ze budeme pomaly ako keby budovat meno a teraz mam mesacne platit 46eur??? preco? preco je minimalna 46eur nech mi to dakto vysvetli komu mam napisat a vynadat za toto??? Chory stat tu sa nic neoplati a za vsetko treba len platit
Je daka sanca kedze teraz to musia platit aj studenti nad 26 rokov ktori ani nemusia podnikat, ze do aprila ked sa to ma dako mozno zmenit sa zmeni aj zakon pre studentov podnikatelov?
Usporiadat
ovlcek ovlcek

ovlcek je offline (nepripojený) ovlcek

No praveze mi zatial nevyslo nic, este som nepodaval, len ta pani co som s nou volal mi povedala ze teraz uz nie je mozne dat si nulove preddavky nakolko sa zmenil zakon.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ovlcek Pozri príspevok
No praveze mi zatial nevyslo nic, este som nepodaval, len ta pani co som s nou volal mi povedala ze teraz uz nie je mozne dat si nulove preddavky nakolko sa zmenil zakon.
Momentálne je v NRSR novela zákona, nájdi si ju tam, a pozri navrhované zmeny, ešte 16.2. to prerokovala vláda. Pozri aj tu, prečítaj si príspevky. http://www.porada.sk/t159695-navrh-n...-poisteni.html
0 0
schlamastick schlamastick

schlamastick je offline (nepripojený) schlamastick

Kvaka Pozri príspevok
Momentálne je v NRSR novela zákona, nájdi si ju tam, a pozri navrhované zmeny, ešte 16.2. to prerokovala vláda. Pozri aj tu, prečítaj si príspevky.
v tom návrhu sa uvádza, že ročné zúčtovanie, ako aj prerozdelenie poistného sa podľa tohto zákona vykoná v roku 2012 za rok 2011.. znamená to, že by sa zákon vzťahoval na celý rok 2011, a preddavky, ktoré sme zaplatili by sa pri zúčtovaní vrátili ?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

schlamastick Pozri príspevok
v tom návrhu sa uvádza, že ročné zúčtovanie, ako aj prerozdelenie poistného sa podľa tohto zákona vykoná v roku 2012 za rok 2011.. znamená to, že by sa zákon vzťahoval na celý rok 2011, a preddavky, ktoré sme zaplatili by sa pri zúčtovaní vrátili ?
To nikto nevie, treba počkať, čo nové sa zverejní po rokovaní výborov, ktoré majú zákon pridelený. Je tam uvedený dátum prerokovania 16. a 18. marca.
0 0
P3dr0 P3dr0

P3dr0 je offline (nepripojený) P3dr0

boness Pozri príspevok
P3dr0 ako sa ti to podarilo, ze ti vyslo ze budes platit 0?

ach, neviem ci mam pockat na vladu, co spravi...ale asi bude najlepsie zaplatit nedoplatky od januara...
sam mam z tohoto vsetko uz velke halooo... Tie slovenske zakony nic nie je jasne len to ako ludi obrat o prachy.
ale podla mna ako som spominal mne to nevyslo pretoze som mal nizky prijem a z toho dovodu mi to vytlacilo povinnost platit az od 1.1.2012
0 0
boness boness

boness je offline (nepripojený) boness

P3dr0 Pozri príspevok
sam mam z tohoto vsetko uz velke halooo... Tie slovenske zakony nic nie je jasne len to ako ludi obrat o prachy.
ale podla mna ako som spominal mne to nevyslo pretoze som mal nizky prijem a z toho dovodu mi to vytlacilo povinnost platit az od 1.1.2012
hmm, ja som zacal podnikat v septembri 2010. A prijem v roku 2010 som mal nulovy. ty si minuly rok podaval RZZP?
0 0
P3dr0 P3dr0

P3dr0 je offline (nepripojený) P3dr0

boness Pozri príspevok
hmm, ja som zacal podnikat v septembri 2010. A prijem v roku 2010 som mal nulovy. ty si minuly rok podaval RZZP?
prijem si mal nulovy? tomu nerozumiem to akoze si nic nezarobil? ziadnu zisk? a dufam ze od toho neodratavas naklady a bavime sa len o prijme!

a samozrejme a to som mal tiez nulu takze v poho.. ale co som sa pytal ludi ak ekonomkytka ze student pokial neprekroci tu hranicu by stale do 26 rokov nemal platit len nesmie ako som tu uz spominal prekrocit to neznamu ciastku alebo tolko ako tu veronika tusim spominala
0 0
boness boness

boness je offline (nepripojený) boness

ano prijem som mal nulu, (aj zisk), mal som v roku 2010 len naklady.

tak asi podla toho RZZP za 2009 ti dali nulovy vymeriavaci zaklad a mne kezde ho nemali podla coho spravit tak mi dali minimalny (46,06€)
0 0
schlamastick schlamastick

schlamastick je offline (nepripojený) schlamastick

Kvaka Pozri príspevok
To nikto nevie, treba počkať, čo nové sa zverejní po rokovaní výborov, ktoré majú zákon pridelený. Je tam uvedený dátum prerokovania 16. a 18. marca.
počul som že sa niečo schválilo, ale neviem o tom nájsť bližšie informácie.. viete niekto niečo nové ?
0 0
filip.vacko filip.vacko

filip.vacko je offline (nepripojený) filip.vacko

schlamastick Pozri príspevok
počul som že sa niečo schválilo, ale neviem o tom nájsť bližšie informácie.. viete niekto niečo nové ?
Toto by dosť zaujímalo aj mna
0 0
derek191919 derek191919

derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

Muž
schlamastick Pozri príspevok
počul som že sa niečo schválilo, ale neviem o tom nájsť bližšie informácie.. viete niekto niečo nové ?
No podľa toho čo som počul v správach a čítal na sme a pravde, tak študent denného a zároveň SZČO musí stále platit tých 46 euro do ZP. Schválilo sa, že ak si študent do 30 rokov, tak nemusíš platiť do ZP, lebo od noveho roka platili študenti nad 26 rokov do ZP aj ked nepodnikali, teraz budu platit až od 30 rokov.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

derek191919 Pozri príspevok
No podľa toho čo som počul v správach a čítal na sme a pravde, tak študent denného a zároveň SZČO musí stále platit tých 46 euro do ZP. Schválilo sa, že ak si študent do 30 rokov, tak nemusíš platiť do ZP, lebo od noveho roka platili študenti nad 26 rokov do ZP aj ked nepodnikali, teraz budu platit až od 30 rokov.
Dnes som na stránke NRSR hľadala, čo to vlastne bolo včera schválené a našla som jeden pozmeňujúci návrh, pripájam ho sem.
http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=...detail&id=1163
Inak, aj z tohoto odôvodnenia návrhu je zrejmé, že ak podľa novely nebude povinnosť platenia poistných odvodov, či už z prenájmu alebo u študentov do 30 rokov, tak v ročnom zúčtovaní sa všetky dovtedy zaplatené preddavky vrátia.
2 0
Daren Daren

Daren je offline (nepripojený) Daren

derek191919 Pozri príspevok
No podľa toho čo som počul v správach a čítal na sme a pravde, tak študent denného a zároveň SZČO musí stále platit tých 46 euro do ZP. Schválilo sa, že ak si študent do 30 rokov, tak nemusíš platiť do ZP, lebo od noveho roka platili študenti nad 26 rokov do ZP aj ked nepodnikali, teraz budu platit až od 30 rokov.
mozes dat daky konkretny odkaz kde si to mozem precitat? lebo raz sa tu pise ze je navrh na zrusenie teraz ty ze to zrusene neni tak ako to je kde to zistim? . A moze sa to stale este zmenit? Ja som prave ziadne info o studentoch a zaroven SZCO nevidel
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Daren Pozri príspevok
mozes dat daky konkretny odkaz kde si to mozem precitat? lebo raz sa tu pise ze je navrh na zrusenie teraz ty ze to zrusene neni tak ako to je kde to zistim? . A moze sa to stale este zmenit? Ja som prave ziadne info o studentoch a zaroven SZCO nevidel
Však si prečítaj jeden príspevok vyššie. Od 1. mája bude platiť novela.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Som presvedčená, že aj na ŽL, ked si študent denného štúdia VŠ budeš platiť fondy do ZP vo výške 46,06 a viac , iba v tom prípade, že tvoj vymeriavací základ je vyšší ako minimum....
0 0
ASIV ASIV

ASIV je offline (nepripojený) ASIV

Mila123 Pozri príspevok
Som presvedčená, že aj na ŽL, ked si študent denného štúdia VŠ budeš platiť fondy do ZP vo výške 46,06 a viac , iba v tom prípade, že tvoj vymeriavací základ je vyšší ako minimum....
Ja si tiez myslim,ze sa to zmeni.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ASIV Pozri príspevok
Ja si tiez myslim,ze sa to zmeni.
http://www.porada.sk/1717948-post29.html
Novelu už podpísal aj prezident.

Zmeny:
Na SZČO, ktorí sú zároveň poistencami štátu sa nebude vzťahovať minimálny VZ rovnako, ako sa nevzťahuje na súbeh zamestnanec a SZČO.
Aj študenti do 30 rokov sú poriešení, nebudú musieť platiť pokuty, ak sa neprihlásili podľa doterajšieho znenia.
Prenajímatelia už nebudú SZČO, zaplatené preddavky sa im vrátia v ročnom zúčtovaní.
Cez ročné zúčtovanie ZP budú vrátené zaplatené preddavky na ZP všetkým, u ktorých sa novelou zrušilo platenie odvodov.
V ročnom zúčtovaní ZP za rok 2011 sa minimálny základ nevzťahuje na samostatne zárobkovo činnú osobu, ktorá bola v roku 2011 zároveň zamestnancom alebo poistencom štátu podľa § 11 ods. 7.
Ročné zúčtovanie zdravotných odvodov budú robiť zdravotné poisťovne.
1 0
ASIV ASIV

ASIV je offline (nepripojený) ASIV

Takze ak som student VS a zivnost som si zalozil v oktobri 2010,nemusim opat platit minimalne odvody,t.j. 46.06 eura do ZP.Musim ist opat do ZP aby mi dali vymeriavaci zaklad nula?Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ASIV Pozri príspevok
Takze ak som student VS a zivnost som si zalozil v oktobri 2010,nemusim opat platit minimalne odvody,t.j. 46.06 eura do ZP.Musim ist opat do ZP aby mi dali vymeriavaci zaklad nula?Dakujem
ano, treba tak urobiť do konca mája. Do 31.12.2011 si môžeš určiť VZ nula, od 1.1.2012 budeš platiť preddavky vo výške, ktorá ti vyšla v RZZP za rok 2010 (môžu byť nižšie ako minimum).
0 0
ASIV ASIV

ASIV je offline (nepripojený) ASIV

veronikasad Pozri príspevok
ano, treba tak urobiť do konca mája. Do 31.12.2011 si môžeš určiť VZ nula, od 1.1.2012 budeš platiť preddavky vo výške, ktorá ti vyšla v RZZP za rok 2010 (môžu byť nižšie ako minimum).
A kde priblizne zistim kolko sa plati podla vysky RZZP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať