Zavrieť

Porady

súvaha, DPPO, poznámky k účtovnej uzávierke r.2010

Dobry den,
minuly rok sme kupovali s.r.o., 23.12.2010, spolocnost bola zalozena 28.,05.2010. Menil sa konatel spolocnosti, nazov spolocnosti a adresa.
Co uviest v poznamkach. Za rok 2010 spolocnost nemala ziadne prijmy len vydavky po vzniku s.r.o. , teda vykazuje stratu.
Treba uviest predchadzajuceho konatela, ci bolo splatene ZI?
Suvaha a VZaS bude ku akemu datumu?
Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Je to akoby o riadok nizsie, ale predsa patri do 001 na tej pravej strane netto 3. Nie je to na celom riadku.
Prosim a ako pokracovat dalej?Zauctovane doklady mam ID 353/411 a ID 378/353 s datumom zapisu do OR. Otvaraciu suvahu mam, maj-maj 2010, riadna zostavena dnom zapisu do OR, nie schvalena. Teraz som doplnila ten riadok 054 a 069, takze sumy 5000 mam aj na pravej strane a HV je ziadny. Mam najprv zauctovat dalsie doklady, vydavky atd a az potom vytlacit suvahu, ktora pojde k danovemu priznaniu?
mozem zacat uctovat dalsie doklady? Mame len vyhlasenie spravcu o splateneho ZI, este predchadzajuceho konatela s datumom 26.05.2010. Vo vypise z obchodneho registra je uz zapisany novy konatel a aj ZI vyska +splatenie s datumom 23.12.2010. Na zaklad. listine je uvedena vyska ZI 5000, z toho splatene 5000 EUR. Ide vsak o to, ze zatial sro nema otvoreny ucet mozem to zauctovat takto? PPD 211/378, notarske poplatky-pravost podpisov VPD 538/211 10.11.2010, faktury 2x, 1obstaranie zalozenej spolocnosti vyst. 30.05.2010 518/321 zauctovat dosla faktura a uhrada 15.12.2010 VPD 321/211. 2 faktura zabezpecenie sidla s.ro. vyst. 05.11.2010 518/321 uctovat DFA a uhrada 15.12.2010 VPD 321/211. Obidve platby boli platene z osobneho uctu, nakolko s.r.o. nema este ucet.
Je to takto spravne..az teraz tlacim suvahu a VZaS? Menim nieco aj vo VZas cez Ciselnik, vykaz ziskov a strat?
Dakujem
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Prosim neviete mi pomoct?
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím, v súvahe mi vyhodilo záväzky so znamienkom mínus, je to tak správne?
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

jana32 Pozri príspevok
Prosím, v súvahe mi vyhodilo záväzky so znamienkom mínus, je to tak správne?
Upresním ide o záväzky z obchodného styku. A keďže mám iný výsledok v súvahe a iný vo výkaze ziskov a strát tak hľadám chybu
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ivana Halajová Pozri príspevok
Je to akoby o riadok nizsie, ale predsa patri do 001 na tej pravej strane netto 3. Nie je to na celom riadku.
Prosim a ako pokracovat dalej?Zauctovane doklady mam ID 353/411 a ID 378/353 s datumom zapisu do OR. Otvaraciu suvahu mam, maj-maj 2010, riadna zostavena dnom zapisu do OR, nie schvalena. Teraz som doplnila ten riadok 054 a 069, takze sumy 5000 mam aj na pravej strane a HV je ziadny. Mam najprv zauctovat dalsie doklady, vydavky atd a az potom vytlacit suvahu, ktora pojde k danovemu priznaniu?
mozem zacat uctovat dalsie doklady? Mame len vyhlasenie spravcu o splateneho ZI, este predchadzajuceho konatela s datumom 26.05.2010. Vo vypise z obchodneho registra je uz zapisany novy konatel a aj ZI vyska +splatenie s datumom 23.12.2010. Na zaklad. listine je uvedena vyska ZI 5000, z toho splatene 5000 EUR. Ide vsak o to, ze zatial sro nema otvoreny ucet mozem to zauctovat takto? PPD 211/378, notarske poplatky-pravost podpisov VPD 538/211 10.11.2010, faktury 2x, 1obstaranie zalozenej spolocnosti vyst. 30.05.2010 518/321 zauctovat dosla faktura a uhrada 15.12.2010 VPD 321/211. 2 faktura zabezpecenie sidla s.ro. vyst. 05.11.2010 518/321 uctovat DFA a uhrada 15.12.2010 VPD 321/211. Obidve platby boli platene z osobneho uctu, nakolko s.r.o. nema este ucet.
Je to takto spravne..az teraz tlacim suvahu a VZaS? Menim nieco aj vo VZas cez Ciselnik, vykaz ziskov a strat?
Dakujem
_________
Dobrý, konečne som sa dostala k počítaču, vidím, že ešte stále riešite svoje veci.
Takže, máte už otváraciu súvahu máj-máj, a máte aj správne v riadkoch súvahy 054 a 069 dané údaje predchádzajúce obdobie.
Teraz idete účtovať rok 2010.
1., PPD 211/378 Splatenie ZI správcom 26.05.2010 SPRÁVNE!
2., VPD 518/211 Notárske poplatky 10.11.2010. Ja by som to dala na 518 nie na 538.

K tým DFA, tam treba viac popísať, nerozumiem 1 DFA dátum zo dňa 30.05.2010, keď v OR bol nový konateľ zapísaný 23.12.2010. To Ste hneď kupovali novozaloženú spoločnosť /máj/, ale zaplatili Ste až v decembri?
Takže, zaúčtujte tie dva doklady, ktoré máme odobrené, a k tým DFA mi popíšte viac, či sú vystavené už na sro s novým konateľom, teda na Vás, k tomu, že to zaplatil nový konateľ z osobného účtu, tomu rozumiem.
Potom sa pohneme ďalej.
0 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

Pripájam sa, tiež musím do súvahy zapracovať otváraciu súvahu, ale my máme na základe zmluvy vytvorený aj zákonný rezervný fond pri vzniku, ktorý je súčasťou otváracej súvahy.
Nie som si istá, či som vybrala správne riadky.
V aktívach by mohol byť riadok 044?, v pasívach myslím 076.

Ivana, čo sa týka zaúčtovania zriaďovacích poplatkov, tak my sme tiež dávali poplatky za notára na 518 a na 538 išli kolky.
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

jenny5 Pozri príspevok
Pripájam sa, tiež musím do súvahy zapracovať otváraciu súvahu, ale my máme na základe zmluvy vytvorený aj zákonný rezervný fond pri vzniku, ktorý je súčasťou otváracej súvahy.
Nie som si istá, či som vybrala správne riadky.
V aktívach by mohol byť riadok 044?, v pasívach myslím 076.

Ivana, čo sa týka zaúčtovania zriaďovacích poplatkov, tak my sme tiež dávali poplatky za notára na 518 a na 538 išli kolky.
_______________
Áno,
ID zápis 353/417 Vklad do RF
353 riadok A - 044
417 riadok P - 076
0 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

Ďakujem krásne Janka aj Kejka :-)
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobry den Janka,
dakujem, som velmi rada, ze ste sa ozvali. Ja som bola na 2 dni v Ba, tak sa ospravedlnujem, ze som tu nebola.
Takze k tym doslym fakturam: 1x faktura, faktura vyhotovena 31.05.2010, splatna 15.12.2010 obstaranie zalozenia spolocnosti ..to bola zalozena spolocnost, este pod inym nazvom, ako si ju nazvala ta firma, ktoru nam ju potom predavala.
2x faktura datum vyhotovenia 05.11.2010 splatna 15.12.2010 -sidlo, presmerovanie posty, obstaranie presmerovania posty a bol v tom aj poplatok za registraciu DPH..aj ked este sr.o nie je platcom DPH .
A teraz na vysvetlenie: my sme dostali:
1.vyhlasenie spravcu vkladu o splateni ZI zo dna 26.05.2010, ze bolo splatene 5000 EUR este tym starym konatelom.
2. vypis z OR kde je uz novy nazov spolocnosti, novy konatel, den zapisu bol vznik spolocnosti a to 28.05.2010, vznik funkcie noveho konatela 04.11.2010. A na konci tohto vypisu je datum 23.12.2010 ked to bolo vsetko zapisane.
3. zakladatelsku listinu kde je uz meno noveho konatela a uvedene ze vyska vkladu bola splatena 5000 EUR. Avsak s.r.o nema zatial ucet, nemal by to byt problem. Zatial totiz vybavujeme obchod a nebola tam ziadna ek. cinnost.
Rezervny fond vytvara s..ro. z cisteho zisku..mam to tiez zauctovat teraz pri vzniku 353/417 ?Akurat som sa docitala, ze by som to mala dat do otvaracej suvahy, je to tak?
4. Zmluva oprevod obch.podielu, kde predmetom tejto zmluvy je odplatny prevod celeho obch.podielu z prevadzajuceho na nadobudatela. Ano o spolocnost sme mali zaujem kupit ju skor, avsak zaplatili sme ju az v decembri,nakoniec do poslednej chvile sme sa rozhodovali a to podla obchodu, ktory momentalne vybavujeme. FAktury boli vystavene este na stary nazov spolocnosti a stareho konatela.
Dakujem velmi pekne za Vasu obrovsku pomoc a dufam, ze niekedy ked budem mat prax budem moct niekomu pomoct podobne.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dakujem velmi pekne za pripomienku
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Takze takto isto to zauctujem aj ja Janka, hned po tych dokladoch, co sme uctovali predtym ID 353/411 ID 378/353 len sa chcem spytat ci rezervny fond budem davat tiez s datumom 28.05...neuvadzam ziadnu sumu a este co sa tyka v OMEGE,kde je zalozka ostatne udaje---dava sa tam DOKLAD nezahrnut do saldokonta vo vsetkych 3 dokladoch
dakujem
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ivana Halajová Pozri príspevok
Dobry den Janka,
dakujem, som velmi rada, ze ste sa ozvali. Ja som bola na 2 dni v Ba, tak sa ospravedlnujem, ze som tu nebola.
Takze k tym doslym fakturam: 1x faktura, faktura vyhotovena 31.05.2010, splatna 15.12.2010 obstaranie zalozenia spolocnosti ..to bola zalozena spolocnost, este pod inym nazvom, ako si ju nazvala ta firma, ktoru nam ju potom predavala.
2x faktura datum vyhotovenia 05.11.2010 splatna 15.12.2010 -sidlo, presmerovanie posty, obstaranie presmerovania posty a bol v tom aj poplatok za registraciu DPH..aj ked este sr.o nie je platcom DPH .
A teraz na vysvetlenie: my sme dostali:
1.vyhlasenie spravcu vkladu o splateni ZI zo dna 26.05.2010, ze bolo splatene 5000 EUR este tym starym konatelom.
2. vypis z OR kde je uz novy nazov spolocnosti, novy konatel, den zapisu bol vznik spolocnosti a to 28.05.2010, vznik funkcie noveho konatela 04.11.2010. A na konci tohto vypisu je datum 23.12.2010 ked to bolo vsetko zapisane.
3. zakladatelsku listinu kde je uz meno noveho konatela a uvedene ze vyska vkladu bola splatena 5000 EUR. Avsak s.r.o nema zatial ucet, nemal by to byt problem. Zatial totiz vybavujeme obchod a nebola tam ziadna ek. cinnost.
Rezervny fond vytvara s..ro. z cisteho zisku..mam to tiez zauctovat teraz pri vzniku 353/417 ?Akurat som sa docitala, ze by som to mala dat do otvaracej suvahy, je to tak?
4. Zmluva oprevod obch.podielu, kde predmetom tejto zmluvy je odplatny prevod celeho obch.podielu z prevadzajuceho na nadobudatela. Ano o spolocnost sme mali zaujem kupit ju skor, avsak zaplatili sme ju az v decembri,nakoniec do poslednej chvile sme sa rozhodovali a to podla obchodu, ktory momentalne vybavujeme. FAktury boli vystavene este na stary nazov spolocnosti a stareho konatela.
Dakujem velmi pekne za Vasu obrovsku pomoc a dufam, ze niekedy ked budem mat prax budem moct niekomu pomoct podobne.
_____________
Ešte raz, opíšte mi len prvú DFA a presne, zo dňa , na koho, za čo, kto zaplatil. Nebudem Vám vedieť pomôcť, ak mi budete písať jednu vec cez druhú. A nezabudnite zaúčtovať tie dva doklady, ktoré máme odobrené.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobry den.
1. faktura vystavena 31.05.2010 na nazov spolocnosti pod starym nazvom aj starym konatelom splatna 15.12.2010. Obstaranie zalozenia spolocnosti. Zaplatil to uz novy konatel, uz s..ro. pod novym nazvom zo svojho sukromneho uctu.
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ivana Halajová Pozri príspevok
Dobry den.
1. faktura vystavena 31.05.2010 na nazov spolocnosti pod starym nazvom aj starym konatelom splatna 15.12.2010. Obstaranie zalozenia spolocnosti. Zaplatil to uz novy konatel, uz s..ro. pod novym nazvom zo svojho sukromneho uctu.
________
Nerozumiem, kto je dodávateľ a kto je odberateľ, za čo to je ? Je to DFA k prevode obchodného podielu medzi spoločníkmi?
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Je to faktura..ktoru vystavovala spolocnost pod svojou hlavickou este na meno spolocnosti, ktoru nam predavali. Avsak pod starym nazvom. Potom sa uz nazov spolocnosti menil ako aj konatel
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

a je to za obstaranie zalozenia spolocnosti, takze zrejme tam je poplatok za vypis do obch.registra, sudne poplatky atd, ktore zaplatila ta spolocnost, ktora nam danu s.r.o. predavala
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Este som nasla, v zakladatelskej listine bod naklady na zalozenie spolocnosti, kde je uvedene: predpokladane naklady spolocnosti suvisiace so zalozenim a jej vznikom dosiahnu sumu do 550 EUR.
Neviem, ci to zauctovat, ked to bola este faktura vystavena na stary nazov spolocnosti, kde bol iny konatel
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Janka, alebo to jednoducho nemam uctovat? a pojdu tam len tie notarske poplatky?
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ivana Halajová Pozri príspevok
Janka, alebo to jednoducho nemam uctovat? a pojdu tam len tie notarske poplatky?
__________
Mám veľa práce, začínam účtovať ďalšiu firmu, aj toto by bolo riešenie, keď je to také zložité.
Ešte k tomu RF, pozrite do zakl listiny, či je tam určené , že RF sa vytvorí pri vzniku s.r.o., ak to tam nie je, môžete uzatvoriť rok.
Nezabudnite doriešiť tie dva doklady, čo sme mali odobrené.

A teraz k prevodu obchodného podielu medzi spoločníkmi:
Citujem- Spoločník v súlade s §115 Obch. zák. prevedie svoj obch. podiel na iného spoločníka alebo na inú osobu, s ktorou sa finančne vysporiada mimo spoločnosť.
Predpokladám, že sa výška ZI nemenila,
a/ vyradenie pôvodného spoločníka a sumy jeho vkladu MD 411/AÚ
b/ zaradenie nového spoločníka a sumy jeho vkladu D 411/AÚ
AÚ sú mená spoločníkov, urobte to dokladom ID.

Pozn. Finančné vysporiadanie prevodu obch. podielu neuskutočňuje spoločnosť, ale spoločníci navzájom.
Majte sa pekne!
1 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobry den. Chcem sa Vam velmi podakovat, ze mi venujete tolko Vasho casu. Je to naozaj len teraz zo zaciatku, nemam nikoho,kto by mi to mohol prekontrolovat. Cas leti a podanie danoveho priznania sa blizi, tak to teraz riesim naozaj tak rychlo ako sa da. Myslela som, ze to zvladnem aj sama, ale precenila som sa.
Vopred dakujem. A teraz sa pokusim v bodoch zrekapitulovat cely postup.Mozme ist postupne, ci je to ok.
1.Takze co sa tyka RF, to ze sa vytvori pri vzniku s..ro, tam napisane nie je, iba ze sa vytvara z cisteho zisku vykazaneho v riadnej rocnej uctovnej uzavierke.
2.dva doklady, ktore sme mali odobrene mam zauctovane.
3.Mam vytlacenu otvaraciu suvahu. Potom som cez ciselniky-suvaha doplnila do suvahy riadky 054 a riadok 69. netto podrobne sumu 5000. Takze mam 5000 aj v netto 3 napr. 001 riadok rozdeleny na 2 riadky a v tom druhom riadku pod netto 3.
vo VZa S sa nic nemeni v ciselnikoch?
4. zauctujem prevod obchodneho podielu, na zaklade zmluvy o prevode obch.podielu ID 09.11.2010 datum na zmluve o prevode.Vyradenie a zaradenie noveho 411001/411002.
5. zauctovanie notarske poplatky 518/211 VPD
6. faktury..aj ked su vystavene na stareho konatela a stary nazov s.r.o. 518/321 uhrada 321/211. prilozim kopiu vypisu
7.uzavriem stary rok, urobim prechod do noveho roka a automaticky sa mi tymto prechodom otvoria knihy v OMEGE.
8. vytlacim suvahu, danove priznanie, VZ a S, vyplnim poznamky- a mozem si to skontrolovat a poslat?
Velmi pekne dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať