Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie zdravotneho poistenia

Dobry den,

dnes mi prislo oznamenie o zacani spravneho konania od Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou o tom ze som si nesplnil povinnost podla paragrafu 19 ods.1,2,4 za rok 2009 (navrh podala moja zdravotka). V ten rok som som bol zamestnany len do maja, kvoli hromadnemu prepustaniu. V poslednej vyplate som teda dostal aj odstupne, teda na vyplatnej paske mam na vyplatu cistu mzdu 1889E. Ostatne mesiace ledva 400E. Zvysny cas som bol na Urade prace.

Velmi Vas prosim, ja sa do tychto byrokratickych veci moc nerozumiem, nasiel som v danom zakone ze suma v jednom mesiaci by mala presiahnut 2169.09E aby som bol povinny toto zuctovanie urobit, tak teraz nerozumiem vobec co sa odomna ziada

Chcem to vybavit co najrychlejsie, lebo v oznameni sa pise ze mam reagovat do 7 dni, a fakt neviem co dalej, velmi moc Vas prosim o radu a pomoc. Vopred ochotnej dusi velmi pekne dakujem.
Usporiadat
Radovanko Radovanko

Radovanko je offline (nepripojený) Radovanko

Ahojte,


potreboval by som poradit s podobnym problemom...zacalo konanie voci mne za nepodanie RZZP za rok 2009..

problem ale je, ze RZZP som podal kedze som mal 1 mesiac kolisavy prijem v roku 2009 a RZZP mi robil zamestnavatel. Samozrejme v juni 2010 ( vo vyplatnej paske ) mi bol odratany nedoplatok za ZP o com som bol aj oboznameny zamestnavatelom. Takze ako postupovat a vyriesit to co najrychlejsie ?
Ake doklady potrebujem , mam pytat od zamestnavatela, a ake doklady odomna bude Dovera ocakavat ? Dakujem za kazdu radu.
0 0
evkap. evkap.

evkap. je offline (nepripojený) evkap.

prosim vas mam v tom riadny chaos. neviem ci to dobre chapem, cize nieje to jedno ako je to na vyplatnej paske oznacene, ci je to odmena aleno odstupne ze????
lenže ja som pozerala potvrdenie o prijeme a preddavkoch a tam do uhrnu prijmu naskoci suma je to jedno ako je to na paske. cize program je zle nastaveny?? nemala by tam suma ak to bolo odstupné alebo odchodne naskocit??? dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evkap. Pozri príspevok
prosim vas mam v tom riadny chaos. neviem ci to dobre chapem, cize nieje to jedno ako je to na vyplatnej paske oznacene, ci je to odmena aleno odstupne ze????
lenže ja som pozerala potvrdenie o prijeme a preddavkoch a tam do uhrnu prijmu naskoci suma je to jedno ako je to na paske. cize program je zle nastaveny?? nemala by tam suma ak to bolo odstupné alebo odchodne naskocit??? dakujem
v roku 2010 to jedno nebolo, z odstupného sa odvody do ZP a SP neplatili, z odmeny ano.

Od 1.1.2011 sa platia rovnaké odvody z odstupného aj odmeny, chyba nie je v tvojom PC.
2 0
evkap. evkap.

evkap. je offline (nepripojený) evkap.

dakujem pekne.
0 0
fcela fcela

fcela je offline (nepripojený) fcela

Radovanko Pozri príspevok
Ahojte,


potreboval by som poradit s podobnym problemom...zacalo konanie voci mne za nepodanie RZZP za rok 2009..

problem ale je, ze RZZP som podal kedze som mal 1 mesiac kolisavy prijem v roku 2009 a RZZP mi robil zamestnavatel. Samozrejme v juni 2010 ( vo vyplatnej paske ) mi bol odratany nedoplatok za ZP o com som bol aj oboznameny zamestnavatelom. Takze ako postupovat a vyriesit to co najrychlejsie ?
Ake doklady potrebujem , mam pytat od zamestnavatela, a ake doklady odomna bude Dovera ocakavat ? Dakujem za kazdu radu.


Treba napísať Úradu pre dohľad nad ZS vyjadrenie k začatému správnemu konaniu v tom zmysle ako píšete a predložiť dôkazy: kópiu žiadosti o RZZP a oznámenie o nedoplatku od zamestnávateľa. Povinnosť vykonať a podať RZZP a zaplatiť nedoplatok mal podľa zákona o ZP zamestnávateľ, takže by som ešte priložila doklad od zamestnávateľa o podaní RZZP. Na základe predložených dôkazov navrhnite zastaviť správne konanie.
0 0
Verhol Verhol

Verhol je offline (nepripojený) Verhol

dobry den.

V rocnom zuctovaní mi vysiel nedoplatok 228 eur, vobec netuším, preco je to taký nedoplatok.
V januari materska, od 18.1 zamestnanec, od februara nezamestnana a od oktobra zivnostík. prosim o radu dakujem
0 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Dobrý deň, v r.2010 som bola do mája na rodičovskej dovolenke a od mája evidovaná na úrade práce. v decembri som mala jednu dohodu. Vo výpl termíne za mesiac máj som dostala 6 platov z toho 3mesačné odstupné a 3mesačný plat. Mám povinnost podať RzZP? V potvrdení o príjme od býv.zamestn. je úhrn príjmov 3 259,95 EUR, ale odvedené poistné iba 66,66 EUR. A v potvrdení o preddavkoch na poistné je úhrn príjmov podľa paragr. 13 iba 1 666,62 EUR. Vyzerá to ako keby sa poistné neodviedlo z celej čiastky? Je to v odstupnom?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Prosím Vás, stiahla som si tlaciva zo stránky vszp, ale na všetkých ja v záhlaví napísané "VZOR". možem použiť takéto tlačivá a poslať ich do ZP?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuza 74 Pozri príspevok
Prosím Vás, stiahla som si tlaciva zo stránky vszp, ale na všetkých ja v záhlaví napísané "VZOR". možem použiť takéto tlačivá a poslať ich do ZP?
Ďakujem
tlačivá sa dajú vyplňať elektronicky na stránke www.rzzp.sk,
typ B a S aj na stránke www.kros.sk.

Sú tam bezplatné editovatelné tlačivá.
0 0
tinaro tinaro

tinaro je offline (nepripojený) tinaro

Ahojte, neviete mi pomôcť prišlo mi upovedomenie o začatí správneho konania za nepodanie ročného zúčtovanie poistného, ani ma neupozornili,,,dokonca za rok 2009.. jeden mesiac som dostal od zamestnávateľa príspevok na auto pre úraz a tam mi presiahol príjem ,mám sa odvolať, ale neviem ako napísať odvolanie poradíte? ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinaro Pozri príspevok
Ahojte, neviete mi pomôcť prišlo mi upovedomenie o začatí správneho konania za nepodanie ročného zúčtovanie poistného, ani ma neupozornili,,,dokonca za rok 2009.. jeden mesiac som dostal od zamestnávateľa príspevok na auto pre úraz a tam mi presiahol príjem ,mám sa odvolať, ale neviem ako napísať odvolanie poradíte? ďakujem
akou formou bol príspevok na auto vyplatený ? Ako odmena ?
0 0
tinaro tinaro

tinaro je offline (nepripojený) tinaro

mimoriadna odmena kód 712
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinaro Pozri príspevok
mimoriadna odmena kód 712
Kod mi nič nehovorí, ak ide o mimoriadnu odmenu a bol prekročený max. mesačný VZ, vznikla ti povinnosť podať RZZP a doplatiť rozdiel (rovnako aj zamestnávatel bude mať nedoplatok).

Nemáš sa voči čomu odvolávať, čím skôr tak urob, nech Urad pre dohlad nad zr.starostlivosťou konanie zastaví.
0 0
tinaro tinaro

tinaro je offline (nepripojený) tinaro

najhoršie je že je to za rok 2009, už som bol aj v poisťovni, urobili mi to zúčtovanie, teraz ako postupovať? Ako to , že ma ani zamestnávateľ neupozornil ani poisťovňa, čo je toto za jednanie? hrôza
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinaro Pozri príspevok
najhoršie je že je to za rok 2009, už som bol aj v poisťovni, urobili mi to zúčtovanie, teraz ako postupovať? Ako to , že ma ani zamestnávateľ neupozornil ani poisťovňa, čo je toto za jednanie? hrôza
zamestnávatel ťa upozorniť mohol (nie je to povinnosť mzdárky, ale mzdárky to bežne robia) , mohol si potom požiadať zamestnávatela o vykonanie RZZP a nemuseli byť problémy.

Ak máš RZZP urobené, čím skôr uhraď nedoplatok.
Dali ti v ZP aj komiu Oznámenia o výšku nedoplatku pre zamestnávatela ?
0 0
tinaro tinaro

tinaro je offline (nepripojený) tinaro

no dali mi posledná stana, je nedoplatok/ preplatok zamestnávateľa 0,00 tak neviem čo chcú?
0 0
briezka4 briezka4

briezka4 je offline (nepripojený) briezka4

Mne sa stalo to iste(tiez rok 2009, tiez jednorazova odmena), dostal som upovedomenie o zacati konania. Musim popytat doklad o prijme od byvaleho zamestnavatela + z UPSVR a od dalsieho zamestnavatela. Potom zist do dovery, tam mi pomozu spravit RZZP a potvrdenie aj s vysvetlenim poslat do 7 dni na urad nad zdravotnou starostlivostou. Spravne som pochopil? Ci este daco? Este predtym zavolam na spominany urad a spytam sa ako postupovat, ale predpokladam, ze mi toto povedia.
0 0
briezka4 briezka4

briezka4 je offline (nepripojený) briezka4

No volal som na urad nad zdravotnou star. a spytal som sa ako to je.. vraj mam spravit dodatocne RZZP za 2009, ale ze kvoli tomu nezrusia konanie..asi tak://
0 0
tinaro tinaro

tinaro je offline (nepripojený) tinaro

no ja som poslal list, vysvetlil som im prečo sa to stalo a čakám čo bude a dodatočne som poslal ročné zúčtovanie,,,,pokuta ma asi neminie,ale možno bude menšia
0 0
briezka4 briezka4

briezka4 je offline (nepripojený) briezka4

Aj ja spravim to iste, len sa mi zda cudne, ze tolko ludi s tym ma problem (v 2009 to robilo bohuzial privela firiem) a nikto o tom nebol normalne informovany. Ked som dostal upozornenie od dovery, tak som im volal a vraj zamestnavatel je povinny spravit ak o to poziadam, tak som dal ten papier "sefovej" ta poslala na mzdaren a po dvoch dnoch mi povedala, ze to je vybavene. Dovercivost sa nevyplaca, keby som sa spytal v Dovere, tak nemam tento problem, len bohuzial nemam prijem nad 2000 EUR kazdy mesiac, cize som doteraz ani nevedel, ze nejake RZZP vobec existuje a vsetko okolo toho. Podla mna by kludne mohli odpusit pokutu s poriadnym vysvetlenim a potvrdenim o dodatocnom RZZP, ale tak ako poznam ochotu vacsiny uradnikov, tak mame smolu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať