Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie zdravotneho poistenia

Dobry den,

dnes mi prislo oznamenie o zacani spravneho konania od Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou o tom ze som si nesplnil povinnost podla paragrafu 19 ods.1,2,4 za rok 2009 (navrh podala moja zdravotka). V ten rok som som bol zamestnany len do maja, kvoli hromadnemu prepustaniu. V poslednej vyplate som teda dostal aj odstupne, teda na vyplatnej paske mam na vyplatu cistu mzdu 1889E. Ostatne mesiace ledva 400E. Zvysny cas som bol na Urade prace.

Velmi Vas prosim, ja sa do tychto byrokratickych veci moc nerozumiem, nasiel som v danom zakone ze suma v jednom mesiaci by mala presiahnut 2169.09E aby som bol povinny toto zuctovanie urobit, tak teraz nerozumiem vobec co sa odomna ziada

Chcem to vybavit co najrychlejsie, lebo v oznameni sa pise ze mam reagovat do 7 dni, a fakt neviem co dalej, velmi moc Vas prosim o radu a pomoc. Vopred ochotnej dusi velmi pekne dakujem.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veronikasad Pozri príspevok
ak odoberáš Novinky, včera poobede mi prišlo oznámenie emailom ...
odoberám ... ale ešte som nemala čas si to prečítať ...
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Viete mi prosím poradiť, či bude musieť platiť zdravotné poistenie za rok 2011 evidovaný na ÚP, keď mal príjem aj z dohody 100 € mesačne?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

saskia26 Pozri príspevok
Viete mi prosím poradiť, či bude musieť platiť zdravotné poistenie za rok 2011 evidovaný na ÚP, keď mal príjem aj z dohody 100 € mesačne?
do RZZP sa nepočítajú dohody.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

saskia26 Pozri príspevok
Viete mi prosím poradiť, či bude musieť platiť zdravotné poistenie za rok 2011 evidovaný na ÚP, keď mal príjem aj z dohody 100 € mesačne?
Za uchádzačov o zamestnanie je platitelom ZP štát. Príjem z dohody nesmie prekročiť 139,90€ mesačne, inak ho vyradia z evidencie. Dohodu nahlasuje na UP pred začiatkom výkonu práce.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Ďakujem za odpoveď. Čítala som časť príspevku nižšie a brala to tak, že evidovaný na ÚP je poistencom štátu a ak má dohodu, tak musí platiť zdravotné poistenie?!

Po 1.1.2011 sa menil spôsob posudzovania poistencov štátu a ich príjmu oproti predchádzajúcim rokom.
Poistenci štátu sú uvedení v §11 ods.7 zákona o zdravotnom poistení. Tieto osoby sú poistencami štátu bez ohľadu na ich príjem, a bez ohľadu na to, či sú aj zamestnancami alebo samostatne zárobkovo činnými osobami. To znamená, aj keď majú vlastný príjem, štát bez ohľadu na výšku ich príjmu platí za nich poistné na zdravotné poistenie. Na druhej strane ak poistenci štátu majú príjem zo zárobkovej činnosti, sú povinní z tohoto príjmu platiť zdravotné poistenie, bez ohľadu na výšku príjmu. Nie je daná vo všeobecnosti žiadna hranica príjmu, pod ktorú by poistenie neplatili.
T.j. za poistencov štátu :
V r.2010 a predchádzajúcich buď platil poistné poistenec, alebo štát.
V r.2011 a nasledujúcich platí poistné štát za všetkých poistencov štátu, a aj poistenec, ak má príjem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

saskia .. kuk sem, čo je zárobková činnosť (pre ZP) http://www.porada.sk/t16146-zakon-o-...011-a.html#10b
2 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Katy, ďakujem, už mi je to jasné.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veronikasad 20.01.12, 09:48
V novinkách je "po" 25.1.

... vyzerá to tak, že sa asi ani nedočkáme ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
veronikasad 20.01.12, 09:48
V novinkách je "po" 25.1.

... vyzerá to tak, že sa asi ani nedočkáme ...
Janka, tu sú ďalšie novinky

Vážený používateľ programu OLYMP,

chceli by sme Vás informovať, že verzia 12.10 programu Olymp by mala byť zverejnená na našej internetovej stránke dňa 27. 01. 2012.
Zverejnenie verzie sme odložili z dôvodu, že až pred niekoľkými minútami nám Daňový úrad sprístupnil testovací portál na elektronické odosielanie a prijímanie nového mesačného Prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch. Nakoľko sa jedná o nový export a v našom záujme je vydať novú verziu s overenou funkčnosťou, intenzívne pracujeme na testovaní nového exportu.

O zverejnení novej verzie Vás budeme informovať e-mailovou novinkou.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veď práve na to som narážala , tiež som to ráno dostala mailom ...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

hurá!!!!!!!!!!! už je nová verzia na svete
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Keď tak rýchlo sprístupnia aj SW na vyplňanie DP - ku šťastiu nám nič nebude chýbať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať