Zavrieť

Porady

Faktúra z ČR

Poprosím Vás o radu, čo ďalej???
Som štvrťročný platca DPH, a kúpil som si bateriu do počítača, takže prevadzková réžia. Faktura mi prišla bez DPH. A čo ďalej, aby som mal všetko o.k. Ďakujem za rady, je to môj prvý nákup z cudziny.
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

hanulka05 Pozri príspevok
To isté mi odpísali aj z drsr, avšak tým pádom zaplatím daň dvakrát, aj v ČR aj v SR, ale odpočítať si ju môžem len raz... či?
Odpočítaš si iba to, čo si na Slovensku samozdanila. Teda iba raz.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, chcela by som si ujasniť ohľadom došlej faktúry z Čiech. Takže:
Došlá faktúra z Čiech je v sume: ZD 100 Eur, DPH 20 Eur, spolu k úhrade 120 Eur. Ja tú faktúru zaplatím v sume 120 Eur (čiže aj s DPH). Ďalej DPH si uplatním aj na vstupe, aj na výstupe (samozdaním). Z toho mi vychádza, že tú DPH zaplatím 2x, ale odpočítam len 1x. Môžte mi to podrobnejšie vysvetliť? Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si ujasniť ohľadom došlej faktúry z Čiech. Takže:
Došlá faktúra z Čiech je v sume: ZD 100 Eur, DPH 20 Eur, spolu k úhrade 120 Eur. Ja tú faktúru zaplatím v sume 120 Eur (čiže aj s DPH). Ďalej DPH si uplatním aj na vstupe, aj na výstupe (samozdaním). Z toho mi vychádza, že tú DPH zaplatím 2x, ale odpočítam len 1x. Môžte mi to podrobnejšie vysvetliť? Ďakujem veľmi pekne.
V príspevkoch vyššie sa píše o prípade, keď je fa z Čiech vystavená nesprávne a nechcú ju zmeniť.
Ak si platiteľ DPH a nakupuješ od českého dodávateľa, ktorý je v ČR tiež platiteľ, musí ti vystaviť fa bez DPH - teda tovar je oslobodený. Ty v SR si faktúru samozdaníš - odvedieš DPH a aj si ho odpočítaš, teda neplatíš dvakrát.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Tamila Pozri príspevok
V príspevkoch vyššie sa píše o prípade, keď je fa z Čiech vystavená nesprávne a nechcú ju zmeniť.
Ak si platiteľ DPH a nakupuješ od českého dodávateľa, ktorý je v ČR tiež platiteľ, musí ti vystaviť fa bez DPH - teda tovar je oslobodený. Ty v SR si faktúru samozdaníš - odvedieš DPH a aj si ho odpočítaš, teda neplatíš dvakrát.
To mi je jasné, ale predsa čo v prípade, ak je faktúra s vyčíslenou DPH? Trvať na oprave faktúry? Alebo je ešte nejaká možnosť? Vďaka.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si ujasniť ohľadom došlej faktúry z Čiech. Takže:
Došlá faktúra z Čiech je v sume: ZD 100 Eur, DPH 20 Eur, spolu k úhrade 120 Eur. Ja tú faktúru zaplatím v sume 120 Eur (čiže aj s DPH). Ďalej DPH si uplatním aj na vstupe, aj na výstupe (samozdaním). Z toho mi vychádza, že tú DPH zaplatím 2x, ale odpočítam len 1x. Môžte mi to podrobnejšie vysvetliť? Ďakujem veľmi pekne.
Si "stratová " 20 € ktore si zaplatila ČR.,uhradila si fa aj s DPH.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

mondes Pozri príspevok
To mi je jasné, ale predsa čo v prípade, ak je faktúra s vyčíslenou DPH? Trvať na oprave faktúry? Alebo je ešte nejaká možnosť? Vďaka.
Treba žiadať opraviť faktúru. Ak ju neprerobia, už jedine postupovať ako bolo písané vyššie.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Tamila Pozri príspevok
Keďže ste platitelia DPH, mali by vám faktúru prepracovať bez DPH.
A ak tvrdia, že je to z ich strany v poriadku ( fa z ČR vystavená s DPH) čo s nimi?
0 0
jarkakon jarkakon

jarkakon je offline (nepripojený) jarkakon

Aj ja sa chcem spýtať, keď nie som platca DPH a mám faktúru z Čiech čo musím urobiť ako to zaúčtujem?
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

jarkakon Pozri príspevok
Aj ja sa chcem spýtať, keď nie som platca DPH a mám faktúru z Čiech čo musím urobiť ako to zaúčtujem?
ak nie ste platcom DPH samozdanenie sa vás netýka
0 0
jarkakon jarkakon

jarkakon je offline (nepripojený) jarkakon

takže ju normálne zaúčtujem ako slovenskú?
0 0