Zavrieť

Porady

cestovne nahrady za zahr.prac.cestu

Dobry,ahojte..
narazila som na tuto stranku a uvitala by so,keby mi niekto vedel poradit. Zacinam len s cestakmi a mam takyto pripad:
Dvaja konatelia,zamestnanci idu na 5 dnovu zahranicnu pracovnu cestu. Idu sukromnym autom jedneho z nich. Ako bude vyzerat vypocet cestaku prekazdeho z nich? Mam ny mysli hlavne cestovne nahrady.Diety a vreckove si viem vypocitat, len s cestovnym mam problem. Mam k dispozicii kilometre, aj nejake blocky,ale nie vsetky a pouzivam aj sadzbu 6,2? Budem vdacna,ked mi niekto napise konkretny vzorec pre jedneho aj druheho zamestnanca na cestovne nahrady. Dakujem vam velmi pekne.EVA
Usporiadat
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, keď idú konatelia=zamestnanci do USA, čo všetko treba k tomu, aby všetky výdavky (stravné, vreckové, letenky, ubytovacie bločky z hotelov...) mohli ísť do nákladov?
Pýtajú si daňováci nejaké zmluvy, zápisy alebo neviem aké podklady načo tam šli?

Vďaka!
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
silvia
Prosím Vás, keď idú konatelia=zamestnanci do USA, čo všetko treba k tomu, aby všetky výdavky (stravné, vreckové, letenky, ubytovacie bločky z hotelov...) mohli ísť do nákladov?
Pýtajú si daňováci nejaké zmluvy, zápisy alebo neviem aké podklady načo tam šli?

Vďaka!
Dôležité je mať všetky výdavky preukázateľne zdokumentované - to znamená účty, bločky, faktúry apod.
Keďže ide o zahraničnú cestu, mala by byť k cestovnému príkazu priložená správa s uvedením obchodných partnerov, a oblasti rokovaní konateľov. Predpokladám, že ide o obchodnú cestu, pretože aj víza do USA môžu byť turistické a business.
0 0