Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Indeed Pozri príspevok
Práve , že by sa tým vyriešilo VŠETKO !

prevadzkareň zahrňa strojové a materialno-technické vybavenie na výkon živnosti.

Nie je to len nejaká poštová schránka na nejakej adrese.
Ja vykonávam činnosť účtovníctvo, dane, poradenstvo. Stačí mu kútik v mojej spálni, písací stôl, počítač, tlačiareň, scaner a hlavne moja hlava. Z nákladov v mojom byte /elektrina, nájom a pod. / si neuplatňujem nič- mám si vybaviť prevádzkareň so strojovým a materiálno-technickým vybavením a zvyšovať náklady a platiť nižšie dane a odvody, ktoré nepotrebujem.?

Prečo sa vôbec rozvírila táto diskusia /v mnohých prípadoch absolútne nepodložená/, z ktorej som už nesmierne unavená, že za prázdnu kasu a všetko pomaly môžu živnostníci - raz preto, že platia z minima, potom zas, že používajú paušál, potom zas, že si nekupujú nejaké strojové vybavenie....no už fakt neviem, čo to má znamenať.....

Napísala som to raz a napíšem znova - živnostník, ktorý je "zamestnaný" je pre kontrolu rozoznateľný po dvoch minútach, a teda dajú sa využiť iné nástroje, ktoré by zabranili tomuto javu.....
Čakali sme a čakáme odvodovú reformu pre všetkých, aby k tomuto javu nemuselo prichádzať , a to bude dovtedy pokiaľ zamestnávateľ bude odvádzať 35,2% za každého zamestnanca bez ohľadu na výšku odvodov živnostníka i zamestnanca.

Zrušenie paušálu z môjho pohľadu je horším riešením a trestaním tých, ktorí sa živia vlastnou hlavou, ako prvý krok najskôr navrhovanej odvodovej úpravy, v ktorom mali byť postihnutý len živnostníci a možno ďalej i ostatní.....

P.s. Prevádzku zriadiť je to najľahšie čo sa dá .....samozrejme nič nevyrieši....
3 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Kto toto objektívne porieši/závislá práca versus SZČO/...to je na Nobelovu cenu, pretože ako píše aj Rozalka je kopec povolaní na živnosť /hlavne kto si zarába hlavou/, ktoré sa dajú robiť /aj sa bežne robia/ z obývačky a nemusíte mať pritom otvorenú prevádzku...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

evina Pozri príspevok
Ja vykonávam činnosť účtovníctvo, dane, poradenstvo. Stačí mu kútik v mojej spálni, písací stôl, počítač, tlačiareň, scaner a hlavne moja hlava. Z nákladov v mojom byte /elektrina, nájom a pod. / si neuplatňujem nič- mám si vybaviť prevádzkareň so strojovým a materiálno-technickým vybavením a zvyšovať náklady a platiť nižšie dane a odvody, ktoré nepotrebujem.?

Prečo sa vôbec rozvírila táto diskusia /v mnohých prípadoch absolútne nepodložená/, z ktorej som už nesmierne unavená, že za prázdnu kasu a všetko pomaly môžu živnostníci - raz preto, že platia z minima, potom zas, že používajú paušál, potom zas, že si nekupujú nejaké strojové vybavenie....no už fakt neviem, čo to má znamenať.....

Napísala som to raz a napíšem znova - živnostník, ktorý je "zamestnaný" je pre kontrolu rozoznateľný po dvoch minútach, a teda dajú sa využiť iné nástroje, ktoré by zabranili tomuto javu.....
Čakali sme a čakáme odvodovú reformu pre všetkých, aby k tomuto javu nemuselo prichádzať , a to bude dovtedy pokiaľ zamestnávateľ bude odvádzať 35,2% za každého zamestnanca bez ohľadu na výšku odvodov živnostníka i zamestnanca.

Zrušenie paušálu z môjho pohľadu je horším riešením a trestaním tých, ktorí sa živia vlastnou hlavou, ako prvý krok najskôr navrhovanej odvodovej úpravy, v ktorom mali byť postihnutý len živnostníci a možno ďalej i ostatní.....

P.s. Prevádzku zriadiť je to najľahšie čo sa dá .....samozrejme nič nevyrieši....

Čudujem sa, že nepoužívaš SVOJU HLAVU efektívnejšie ....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Indeed Pozri príspevok
Čudujem sa, že nepoužívaš SVOJU HLAVU efektívnejšie ....
Ja som rada, že Ty na plný plyn
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
P.S. "nejaká poštová schránka na nejakej adrese" to sú predsa s.r.o.-čky, ktoré vyhrávajú v štátnych nástenkových tendroch!!!!
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

evina Pozri príspevok
Ja som rada, že Ty na plný plyn
SUHLAS ,

v sulade s mierou MNE dostupných INFORMÁCIÍ.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Indeed Pozri príspevok
SUHLAS ,

v sulade s mierou MNE dostupných INFORMÁCIÍ.
Áno v súlade Tebe dostupných informácií....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
P.S. "nejaká poštová schránka na nejakej adrese" to sú predsa s.r.o.-čky, ktoré vyhrávajú v štátnych nástenkových tendroch!!!!
Prevádzku zriadiť momentálne nie je žiadny problém....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

evina Pozri príspevok
Prevádzku zriadiť momentálne nie je žiadny problém....

Ale čo ???

že vraj žiadný problém ,

ani vtedy ak treba zakupiť stroje za niekoĺko sto-tisíc euro ????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Indeed Pozri príspevok
Ale čo ???

že vraj žiadný problém ,

ani vtedy ak treba zakupiť stroje za niekoĺko sto-tisíc euro ????
A len ten je živnostník, ktorý zakúpi stroje za niekoľko sto tisíc EUR. To aký je dôkaz živnostníka?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

evina Pozri príspevok
A len ten je živnostník, ktorý zakúpi stroje za niekoľko sto tisíc EUR. To aký je dôkaz živnostníka?
To je podstata problemu ,

aby bol prijatý zákon, ktorý by "donutil" živnostníka,

byť živnostníkom, nielen "de iure" ale aj "de facto ".
0 0
vanda.g vanda.g

vanda.g je offline (nepripojený) vanda.g

Môj osobný protest je odklad daňového priznania a RZZP o tri mesiace.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Indeed Pozri príspevok
To je podstata problemu ,

aby bol prijatý zákon, ktorý by "donutil" živnostníka,

byť živnostníkom, nielen "de iure" ale aj "de facto ".
Indeed , nejdem do ďalej s Tebou rozvíjať. Pozri si prílohu živnostenského zákona a uvidíš, koľko živností nepotrebuje Tvoje stotisícové investície a tie práce sú potrebné - máš tam tlmočníctvo, prekladateľstvo, našu činnosť, rôzne vzdelávacie atď. atď. Neznamená, že ak Títo ľudia nepoužívajú stroje k svojej práci nie sú živnostníkmi . V týchto profesiách sú práve poctivo pracujúci a platiaci odvody a dane....žiadny nákup strojov alebo zrušenie pol živností nič nevyrieši, iba ak tak vyššiu nezamestnanosť.... Howg z mojej strany, lebo z mojho pohľadu tudy cesta nevede....
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

evina Pozri príspevok
Indeed , nejdem do ďalej s Tebou rozvíjať. Pozri si prílohu živnostenského zákona a uvidíš, koľko živností nepotrebuje Tvoje stotisícové investície a tie práce sú potrebné - máš tam tlmočníctvo, prekladateľstvo, našu činnosť, rôzne vzdelávacie atď. atď. Neznamená, že ak Títo ľudia nepoužívajú stroje k svojej práci nie sú živnostníkmi . V týchto profesiách sú práve poctivo pracujúci a platiaci odvody a dane....žiadny nákup strojov alebo zrušenie pol živností nič nevyrieši, iba ak tak vyššiu nezamestnanosť.... Howg z mojej strany, lebo z mojho pohľadu tudy cesta nevede....

Už sa stalo...

Za predchadzajucej vlady bolo živnostníkov okolo 530 000 .

Koľko ešte zostalo ???

Najde sa ešte 200 000 živnostníkov v tomto štáte ???

A treba ich ešte decimovať ???

A koľko je ekonomicky činných občanov v tomto štáte ???

podľa mojho odhadu ani nie 1 000 000 , a z toho je 1/3 uradnikov...

Aký je vyhľad do buducnosti a prognóza ???
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nakoniec schvália takú odvodovú reformu o podobe ktorej možno netušia ani Mikloš z Mihálom,nieto ešte my,pridú ešte licitácie koaličných poslancov,potom pozmenovacie návrhy v parlamente, vylepšemia od OKS a Matoviča,po prijatí reformy sa zisí že tam sú nejaké blbosti, bude potrebná rýchla novelizacia,prax prinesie nové prekážky a aplikacii,tak budú potrebné dalšie novelizacie. Čudujem sa Mihálovi,na stranke Porady mimo iného radil ako využivat medzery na odrbanie štátu,teraz ako minister mál v prvom rade platat medzery o ktorých ako odborník vie.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

trisestri Pozri príspevok
nakoniec schvália takú odvodovú reformu o podobe ktorej možno netušia ani Mikloš z Mihálom,nieto ešte my,pridú ešte licitácie koaličných poslancov,potom pozmenovacie návrhy v parlamente, vylepšemia od OKS a Matoviča,po prijatí reformy sa zisí že tam sú nejaké blbosti, bude potrebná rýchla novelizacia,prax prinesie nové prekážky a aplikacii,tak budú potrebné dalšie novelizacie. Čudujem sa Mihálovi,na stranke Porady mimo iného radil ako využivat medzery na odrbanie štátu,teraz ako minister mál v prvom rade platat medzery o ktorých ako odborník vie.
Veď ich zopár aj zalátal, čo sa tiež všetkým nepáči....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dogicka Pozri príspevok
Veď ich zopár aj zalátal, čo sa tiež všetkým nepáči....
ktoré konkretne,nejak som si to nevšimol-jasné že všetko sa každému pačit nemože,na dierách v legislative,nefungujúcom systeme postihov a na verejných zdrojoch je prisaté množstvo pijavíc,ale nemalo by absolutne ist o ich spokojnost, ale prvoradá by mala byt spokojnost čestných,pracovitých a slušných občanov,ale mám vážne obavy že na tú sa v tejto krajine zvysoka kašle a aj keby,neviem či sú sily a schopnosti zmenit niečo v tejto krajine smerom k spravodlivosti.
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

ja prostestom podporim šedu ekonomiku..... a mozu mi skocit na chrbat......
Ked sa im zda ze platime malo odvodov a dani, tak budu mat este menej
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nokerla Pozri príspevok
ja prostestom podporim šedu ekonomiku..... a mozu mi skocit na chrbat......
Ked sa im zda ze platime malo odvodov a dani, tak budu mat este menej
A ked bude treba tak vybavíme živnost v susednom štáte a Mihál aj s Miklošom potom si to možu hodiť....

Len aby našli dostatočne mocný konár ...
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

dogicka Pozri príspevok
Veď ich zopár aj zalátal, čo sa tiež všetkým nepáči....
Myslím, že v prvom rade treba zaplatať diery v "štátotunelovaní" v malom alebo väčšom merítku,..a nie sa zameriavať na plátanie dier v rozpočte živnostníkmi a SZČO ,ktorým sa ešte ako tak darí ...
Naposledy upravil Jano24 : 29.03.11 at 12:55
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať