Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
evina Pozri príspevok
Neviem, či už fakt zabúdam počítať, ale prvá tabuľka prezentuje výpočet za súčasného stavu napríklad. Mohli by ste mi povedať napríklad u dohodára ako s dopracovali k číslu dane a odvody 145,80? Ja sa tam akosi neviem dopracovať ....keď len daň z 1000 je 190.
Nevychádza to ani v prípade, že si uplatňuje NČZD

Chcem byť dohodár z prvej tabuľky. Nechcem byť živnostník.
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Nevychádza to ani v prípade, že si uplatňuje NČZD

Chcem byť dohodár z prvej tabuľky. Nechcem byť živnostník.
Aha, tak na NČ u dohodára som pozabudla /väčšinou som zvyknutá ju tam neuplatňovať/, potom už tam vzniká nepatrný rozdiel, aj keby nemal 144,14
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

evina Pozri príspevok
Neviem, či už fakt zabúdam počít;ať, ale prvá tabuľka prezentuje výpočet za súčasného stavu napríklad. Mohli by ste mi povedať napríklad u dohodára ako s dopracovali k číslu dane a odvody 145,80? Ja sa tam akosi neviem dopracovať ....keď len daň z 1000 je 190.
Neboj vieš počítať.
Pri porovnávaní vždy ide o to, čo kto chce prezentovať. Dá sa porovnať najbežnejší zamestnanec s najbežnejším dohodárom (to je taký čo si dohodou privyrába a má ešte zamestnanie, alebo je SZČO), ale to by nebolo také efektné. Lepšie im to na ich účely vychádza ak ho porovnajú s čistým dohodárom a tak mu priznajú aj nezdaniteľnú časť príjmu. Nech mi netvrdia, že takýchto je viac.
Ináč sociálka musí mať aj o tomto údaje, tak prečo nezverejnili počet dohodárov v súbehu so zamestnaním a počet dohodárov v súbehu so SZČO?
Takto sa zdá, že všetci dohodári neplatia do systému okrem dane nič.
A prerátať toho dohodára presne s tými výsledkami, čo majú v tabuľke aj tak nedokážeš, lebo tam majú chyby. To vieš makroekonomika nie je pre puntičkárov. Euro hore, dole. Sorry, asi kecám. Ak ide o prezentovanie prínosu, aj 71 centov na hlavu je skvelých ako našla Majka v tabuľke o 6 člennej rodine.

PS: Teraz ma napadlo, ak je to aj čistý dohodár, tak má čistý príjem z dohody nižší o 46,06 eur, ktoré platí do ZP ako samoplatiteľ a to sa nevie, či ešte aj v RZZP 2011 niečo z iných príjmov nedoplatí.
To je tak, keď sa porovnáva neporovnateľné.
Naposledy upravil Katija : 08.04.11 at 07:39 Dôvod: Doplnenie.
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Melnick Pozri príspevok
Nevychádza to ani v prípade, že si uplatňuje NČZD

Chcem byť dohodár z prvej tabuľky. Nechcem byť živnostník.
Kto by nechcel? Ale práve som zistila, že taký neexistuje. Kde je tam ZP a RZZP za 2011?

Oprava:
Radšej to škrtnem, aby odborníkov nenapadlo vopchať do RZZP 2011 spätne neakou novelou aj dohody. To keď zistia, že ozdravný balíček v zdravotnom poistení akosi neprináša toľko, koľko si narozpočtovali.
Naposledy upravil Katija : 08.04.11 at 09:31
1 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Odkedy je povinny dohodar platit ZP za rok 2011? Ci si RZZP. Ja o tom neviem.

Toto je zaujimave.
zavádza sa odvodová odpočítateľná položka (OOP) na príjmy z dohôd maximálne do výšky 190 eur mesačne (2280 eur ročne). Tento príjem nebude podliehať ani zdravotnému ani sociálnemu odvodu. OOP sa bude vzťahovať na kaţdú osobu s príjmom z dohôd, avšak pri osobe so súbehom príjmov (SZČO, zamestnanec, dohodár) sa bude OOP zniţovať o výšku príjmu z iných druhov činností a o výšku starobného dôchodku. Povinnosť zamestnávateľa platiť úrazové poistenie za osobu s príjmom z dohody z výšky príjmu tejto osoby ostáva zachovaná;

Urazove poistenie? To je co? Zamestnavatel ma platit?
Aj toto je zaujimave
z pasívnych príjmov sa všeobecne nebudú platiť odvody. Príjmy z prenájmu ani ďalšie kapitálové príjmy nebudú zaťaţené ţiadnym odvodom. Povinnosť platenia odvodov sa zavedie len na dividendy a podiely na zisku, na ktoré sa bude vzťahovať štandardná sadzba zdravotného poistenia (9%) a zníţená sadzba sociálneho poistenia (13%), najviac však do výšky maximálneho poistného za kaţdý typ poistenia zvlášť, na ktoré sa bude prihliadať pri výpočte sociálneho a zdravotného poistenia zo súčtu všetkých príjmov tej ktorej osoby pri podaní jednotného zúčtovania daní a odvodov;
Takze pasivny príjem?

minimálny vymeriavací základ SZČO bude ekvivalentný 3,3-násobku životného minima, t.j. minimálne mesačné poistné na sociálne a zdravotné poistenie sa zníţi zo 160,47 eur na 137,67 eur (SZČO zaplatí menej o 22,80 eur mesačne/273,60 eur ročne);
3,3 * ZM* 0,22(9%+13%)= 160,47. ZM=? ,221 eur? Takze SZCO minimum 727 eur? zamestnanci kolko?
Maximálne poistné na sociálne poistenie bude 9 437,3 eur ročne a na zdravotné poistenie 4 470,29 eur ročne pre rok 2012.

Takze SZCO ma vyssi maximalny VZ ako zamestnanec, aj ked
im nevzniká nárok na dávky v nezamestnanosti, úrazové dávky a dávku garančného poistenia4 ? Velmi zaujimave. Nehovoriac o dohodarovi. Kolko to je pre jednotlive skupiny?
Som zvedavy ci stat bude platit aspon tolko co samoplatcovia do ZP.

pracujúcim dôchodcom sa mierne zvýši miera solidarity. Pracujúci dôchodcovia budú platiť sociálny odvod v štandardnej výške (19%), aj keď sú uţ poberateľmi starobného dôchodku. Nevznikne im nárok na poistenie v nezamestnanosti, nemocenské dávky a invalidné poistenie. Zároveň sa zachová ich valorizácia starobných dôchodkov o pol percenta za kaţdý ďalší odpracovaný rok;

A solidarita. To je ked platis a mas z toho nic. Takze stupne pocet dohodarov - dochodcov? Zatial tolko.

Predchadzajuci Miklosov system bol neúnosne administratívne zaťažujúci,neprimerane nákladný,neprehľadný a komplikovaný(toto velmi neporiesili),nerovný z hľadiska daňovo-odvodovej záťaže(toto asi vobec),znižujúci motiváciu pracovať z hľadiska vysokej daňovo-odvodovej záťaže práce(to ako naplanovanych 5 eur to zlepsi?);neefektívny,neúčinný,neudržateľný, nepodporujúci zamestnanosť. OK zvysime zamestnanost, resp. som zvedavy ako to moze pomoct.
Naposledy upravil slimak : 08.04.11 at 08:17
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

slimak Pozri príspevok
Odkedy je povinny dohodar platit ZP za rok 2011? Ci si RZZP. Ja o tom neviem.

Toto je zaujimave.
Urazove poistenie? To je co? Zamestnavatel ma platit?
Aj toto je zaujimave Takze pasivny príjem? Úrazové poistenie z dohôd sa platí už od nepamňti. Platí sa aj garančné poistenie teraz. Mňa skôr zaujal ten systém odpočítavania. U toho, kto má príjem len z dohody /t.j. neplatí žiadne odvody z iného titulu/ by som ˇodpočitateľnú čiastku znížila alebo vôbec nezaviedla. ten, čo už platí z iného titulu by si mal odpočítať...nechápem, prečo je zvýhodnený ten, ktorý neplatí z iného titulu už....
3,3 * ZM* 0,22(9%+13%)= 160,47. ZM=? ,221 eur? Takze SZCO minimum 727 eur? zamestnanci kolko?

Takze SZCO ma vyssi maximalny VZ ako zamestnanec, aj ked
im nevzniká nárok na dávky v nezamestnanosti, úrazové dávky a dávku garančného poistenia4 ? Velmi zaujimave. Nehovoriac o dohodarovi. Kolko to je pre jednotlive skupiny?
Som zvedavy ci stat bude platit aspon tolko co samoplatcovia do ZP.

Tomuto trošku nerozumiem čo píšeš, lebo minimum u SZČO znižujú

A solidarita. To je ked platis a mas z toho nic. Takze stupne pocet dohodarov - dochodcov? Zatial tolko.

Predchadzajuci Miklosov system bol neúnosne administratívne zaťažujúci,neprimerane nákladný,neprehľadný a komplikovaný(toto velmi neporiesili),nerovný z hľadiska daňovo-odvodovej záťaže(toto asi vobec),znižujúci motiváciu pracovať z hľadiska vysokej daňovo-odvodovej záťaže práce(to ako naplanovanych 5 eur to zlepsi?);neefektívny,neúčinný,neudržateľný, nepodporujúci zamestnanosť. OK zvysime zamestnanost, resp. som zvedavy ako to moze pomoct.
K hrubo vyznačenému. Daňovo odvodová záťaž sa podľa mňa zvýši. aj Tím ktorí platia minimum, je otázne, či zrušením paušálu v ňom ostanú....Zamestnanosť to môže zvýšiť, len či budú pracovné miesta. Mnoho SZČO sa však práve môže rozhodnúť seknúť so živnosťou....

http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1230080
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

slimak Pozri príspevok
Odkedy je povinny dohodar platit ZP za rok 2011? Ci si RZZP. Ja o tom neviem.
Preštuduj zákon o ZP. Čistý dohodár bez súbehu, akého tam porovnali, platí poistné do ZP mesačne ako samoplatiteľ.
V RZZP len ak by mal príjmy aj podľa par. 7 a 8, alebo dividendy vyššie ako 329,06 €. Tým som chcela povedať, že jeho solidarita tou daňou a odvodom samoplatiteľa do ZP z dohody nemusí byť ukončená. Toto ovšem platí aj pre zamestnanca.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Viem, ze urazove poistenie sa plati, len som nechapal co este robi v navrhu po reforme. Vraj s nim pocitaju pre rok 2012.

Minimum VZ neznizuju, zmenili(znizili) sadzby. Aj ked doterajsie 328 eur prenasobis dvomi je nizsie ako 700 eur. Mna zaujima, ked uz sadzby mame rovnake ci u zamestnanca to bude podobne? Ked je len na ciastocny uvazok, nech tam ma hodinovy minimalny vymeriavaci zaklad, podobny ako SZCO - ked uz to ma byt spravodlive, minimalne pre zdravotne poistenie. Som myslel,ze to uplne zrusia. Nieco take som zachytil v pondelok,ked sa dohodli.

Maximalny VZ uz nebude a bude max. suma 9437,3 pre SP(dnes to je 10863,6) a zdravotne 4470,29(3752). "Paci" sa mi ako v kazdom ohlade pridavaju na stranu zdravotnej dani. Dohodar kolko bude mat novy max VZ pre SP 9437,3/0,1=94373, zamestnanec 49670? Maju aj rovnake naroky z poistenia? Budu nejake maximalne davky?

No ved vtom je problem, ze musis mat pracovne miesto aby si zvysil zamestnanost a ked ti zvysia este danovoodvodove zatazenie, tak to lahko nepojde.Zivnostik - zamestnavatel,ktoremu tak pekne zvysia DO zatazenie si bude musiet najst miesto na ukor nejakeho svojho zamestnanca.

No ja som si neuvedomil, ze dohodar s 1000 euro mesacne leti z uradu prace a je samoplatitel. OK,beriem. Dobry postreh.
Naposledy upravil slimak : 08.04.11 at 10:49
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Keď si spomeniem na to, ako ste nedávno v lete 2010 po voľbách v júni tu poniektorí boli tak nadšení, že SaS sa dostala do parlamentu /a ste familiarne gratulovali Jožkovi,/tak ste ho poniektorí nazývali/ akí ste šťastní a akú mate radosť,že teraz bude lepšie, to poklonkovanie Jožkovi a tá servílnosť niektorých takzvaných VIP poraďakov z minulosti, no nad tým som sa iba pousmial...... no nebudem radšej rozvíjať myšlienku.Veľa živnostníkov si hovorí teraz.Keby sme to vedeli, tak to radšej mohol ostať vo vláde Fico. Smutné, naozaj smutné konštatovanie.
Proste nastala realita v praxi.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jano24 Pozri príspevok
Keď si spomeniem na to, ako ste nedávno v lete 2010 po voľbách v júni tu poniektorí boli tak nadšení, že SaS sa dostala do parlamentu /a ste familiarne gratulovali Jožkovi,/tak ste ho poniektorí nazývali/ akí ste šťastní a akú mate radosť,že teraz bude lepšie, to poklonkovanie Jožkovi a tá servílnosť niektorých takzvaných VIP poraďakov z minulosti, no nad tým som sa iba pousmial...... no nebudem radšej rozvíjať myšlienku.Veľa živnostníkov si hovorí teraz.Keby sme to vedeli, tak to radšej mohol ostať vo vláde Fico. Smutné, naozaj smutné konštatovanie.
Proste nastala realita v praxi.
Veľmi pekne vystihnuté.
Jednoducho nastala realita. (plebs má krátku pamäť)
--------------------------------------------------
Veď dobytok nič nepotrebuje, stačí mu nažrať a podojiť.
Pritom, dobytku je jedno, kde sa napasie a kto ho podojí.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jano24 Pozri príspevok
Keď si spomeniem na to, ako ste nedávno v lete 2010 po voľbách v júni tu poniektorí boli tak nadšení, že SaS sa dostala do parlamentu /a ste familiarne gratulovali Jožkovi,/tak ste ho poniektorí nazývali/ akí ste šťastní a akú mate radosť,že teraz bude lepšie, to poklonkovanie Jožkovi a tá servílnosť niektorých takzvaných VIP poraďakov z minulosti, no nad tým som sa iba pousmial...... no nebudem radšej rozvíjať myšlienku.Veľa živnostníkov si hovorí teraz.Keby sme to vedeli, tak to radšej mohol ostať vo vláde Fico. Smutné, naozaj smutné konštatovanie.
Proste nastala realita v praxi.
nebola by som sa vyjadrovala k tomuto, ale najmä expresívne vyjadrenie od JAR88 sa mi nepáči a ani nemám rada, ak hovorí niekto za druhých a už vôbec neviem prečo sem stále motáte VIP...

Ja som síce nikomu nepoklonkovala, ale tešila som sa, že vyhrala pravica , lebo som verila, že naštartujú ekonomiku. A oni ju naštartujú, ale priznám sa netušila som alebo skôr neverila už ani neviem, čo je správnejšie, že takto....napriek tomu by som Tebou predurčenú vetu nepovedala a viem, že aj veľa iných. Nanajvýš sa stane to, že veľa pravicových voličov viac nebude voliť, tomu verím, že sa môže stať....necháme sa prekvapiť. ale bavme sa o odvodoch , nerozmýšľajme o druhých a hovorme každý za seba ....
Naposledy upravil evina : 08.04.11 at 13:40
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak som dobre precitala ten navrh odvodov, vychadza mi z toho, ze ak ako starobna dochodkyna budem pracovat na dohodu, budem z nej odvadzat okrem dani aj odvody. Na vyske mojho dochodku sa nic nezmeni, takze sa mi to nezda velmi spravodlive.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Pri SZČO a dohodároch maximálny transfer do II. piliera bude najviac do výšky maximálneho transferu zamestnanca.
v rámci sociálneho odvodu sa predpokladá sadzba transferu do II. piliera dôchodkového zabezpečenia sporiteľov vo výške 6,7 % zo superhrubej mzdy
To je z materialu, zrejme na opravu. Kam pojdu peniaze co navyse zaplatia velmi "bohaty" dohodari a zivnostnici? Som sa docital, ze su aj 100 000 eurovi dohodari. To suvisi z maximalmou platbou do SP.
Pan Mihal, zamyslite sa nad dvojitym zdanenim a radsej dochodky. To poriesi aj tuto uz neriesitelnu oblast. Kludne nech maju osobitnu nezdanitelnu cast 400 euro mesacne.

sociálne a zdravotné poistenie osôb, na ktoré sa viaţu právne predpisy silových rezortov, sa v tejto fáze reformy nebude upravovať. Sadzby sociálneho a zdravotného poistenia sa po zavedení superhrubej mzdy iba technicky prepočítajú tak, aby reflektovali súčasnú výšku poistného vypočítaného z hrubého príjmu dotknutej osoby. Tento spôsob prepočtu bude garantovať, ţe daňovo-odvodové zaťaţenie týchto osôb sa nezmení. Odstránia sa však najväčšie deformácie a nespravodlivosti dnešného systému. Uvedené bude riešené v osobitnom materiáli. Navrhujeme za túto oblasť stanoviť gestora, ktorým bude MO SR;
Durisovad, zvysovanie dochodku za odpracovane obdobie by malo zostat po starom. Tu cast som kopiroval aj sem, je na predchadzajucej strane.
Naposledy upravil slimak : 08.04.11 at 14:18
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

[QUOTE=evina;1714837]nebola by som sa vyjadrovala k tomuto, ale najmä expresívne vyjadrenie od JAR88 sa mi nepáči a ani nemám rada, ak hovorí niekto za druhých a už vôbec neviem prečo sem stále motáte VIP...

Ja som síce nikomu nepoklonkovala, ale tešila som sa, že vyhrala pravica , lebo som verila, že naštartujú ekonomiku. A oni ju naštartujú, ale priznám sa netušila som alebo skôr neverila už ani neviem, čo je správnejšie, že takto....napriek tomu by som Tebou predurčenú vetu nepovedala a viem, že aj veľa iných. Nanajvýš sa stane to, že veľa pravicových voličov viac nebude voliť, tomu verím, že sa môže stať....necháme sa prekvapiť. ale bavme sa o odvodoch , nerozmýšľajme o druhých a hovorme každý za seba ....[/QUOTE

Špeciálne som použil výraz poniektorí.Dokonca som ho použil dvakrát, ktorí sa tu v lete predbiehali v gratuláciach ...Poniektorí asi majú krátku pamäť.
Tí najväčší gratulanti k funkcii ministra na túto tému prestali prispievať...Proste nastalo sklamanie a vytriezvenie.Len to som chcel napísať, nič viac.Evina .Ve´d ja by som Ti prakticky ku všetkým príspevkom čo tu píšeš Evina na túto tému,mohol kľudne kliknúť a dať bod súhlasím. Ty osobne nepatríš k tej povestnej trafenej husi čo zagagá...Ani veľa ďalších. Veď aj ja som sklamaný.A volil som túto vládnu koalíciu. Teda SaS nie, ani nikdy nebudem. Netušil som že SDKU prehlási že ich reforma bola v minulosti zlá, keď rozprávali, že aká je super a z nej ťažil
aj Fico. SDKU rozprávala o podpore strednej vrstvy, zrazu sa tá podpora vytratila. Vraj stačí prestať v štáte kradnúť vyhlasovali a bude dobre...
Tento účet nemali zaplatiť živnostníci ktorí neplatia minimálné odvody.
Ak by to ,čo navrhuje terajšia vládna koalícia robil Fico, to by ste videli tu kritiku od týchto "pravicových" strán, ako ide zničiť živnostníkov...Fakt to dusenie živnostníkov, SZČO práve od tejto koalície, mi pripadá tak absurdné, ako keby Fico dal návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom programu: Zrušenie vianočných príspevkov pre dôchodcov...
Naposledy upravil Jano24 : 08.04.11 at 15:33
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

[QUOTE=Jano24;1714873]
evina Pozri príspevok
nebola by som sa vyjadrovala k tomuto, ale najmä expresívne vyjadrenie od JAR88 sa mi nepáči a ani nemám rada, ak hovorí niekto za druhých a už vôbec neviem prečo sem stále motáte VIP...

Ja som síce nikomu nepoklonkovala, ale tešila som sa, že vyhrala pravica , lebo som verila, že naštartujú ekonomiku. A oni ju naštartujú, ale priznám sa netušila som alebo skôr neverila už ani neviem, čo je správnejšie, že takto....napriek tomu by som Tebou predurčenú vetu nepovedala a viem, že aj veľa iných. Nanajvýš sa stane to, že veľa pravicových voličov viac nebude voliť, tomu verím, že sa môže stať....necháme sa prekvapiť. ale bavme sa o odvodoch , nerozmýšľajme o druhých a hovorme každý za seba ....[/QUOTE

Špeciálne som použil výraz poniektorí.Dokonca som ho použil dvakrát, ktorí sa tu v lete predbiehali v gratuláciach ...Poniektorí asi majú krátku pamäť.
Tí najväčší gratulanti k funkcii ministra na túto tému prestali prispievať...Proste nastalo sklamanie a vytriezvenie.Len to som chcel napísať, nič viac.Evina .Ve´d ja by som Ti prakticky ku všetkým príspevkom čo tu píšeš Evina na túto tému,mohol kľudne kliknúť a dať bod súhlasím. Ty osobne nepatríš k tej povestnej trafenej husi čo zagagá...Ani veľa ďalších. Veď aj ja som sklamaný.A volil som túto vládnu koalíciu. Teda SaS nie, ani nikdy nebudem. Netušil som že SDKU prehlási že ich reforma bola v minulosti zlá, keď rozprávali, že aká je super a z nej ťažil
aj Fico. SDKU rozprávala o podpore strednej vrstvy, zrazu sa tá podpora vytratila. Vraj stačí prestať v štáte kradnúť vyhlasovali a bude dobre...
Tento účet nemali zaplatiť živnostníci ktorí neplatia minimálné odvody.
Ak by to ,čo navrhuje terajšia vládna koalícia robil Fico, to by ste videli tu kritiku od týchto "pravicových" strán, ako ide zničiť živnostníkov...Fakt to dusenie živnostníkov, SZČO práve od tejto koalície, mi pripadá tak absurdné, ako keby Fico dal návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom programu: Zrušenie vianočných príspevkov pre dôchodcov...
Ja viem, aj tu súhlasím s Tebou a v mojom príspevku som napísala, že najmä expresívne vyjadrenie využijúc Tvoj príspevok od JAR sa mi nepáči, preto som Teba citovala. Som tiež volič SDKU a súhlasím s tým čo píšeš, hrubo som vyznačila, len ak podaktorí mlčia alebo nemlčia nechajme ich tak- to som chcela smerom k Tebe povedať .... a ešte zabudni na VIP
Ani nevieš ako ťažko nesiem niektoré vyhlásenia, napríklad o nepoctivých živnostníkoch, ktorí používajú paušál......o príživničení na zamestnancoch a pod. ak si predstavím, že sedím aj 12 hodín nad prácou, ktorá ma baví a neprekáža mi to, samozrejme nie vždy toľko pracujem, ale jednoducho nechápem a nechápem aké rovnítko je medzi SZČO a zamestnancom.
To, že pracujú živnostníci v pracovnom pomere je pravda, ale presne ako si napísal, zaplatia za to Tí, ktorí to nerobia, platia nie minimálne dane, nie minimálne odvody a zodpovedajú sami za seba a všetkým čo majú....
Naposledy upravil evina : 08.04.11 at 15:54
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Jano24 Pozri príspevok
Keď si spomeniem na to, ako ste nedávno v lete 2010 po voľbách v júni tu poniektorí boli tak nadšení, že SaS sa dostala do parlamentu /a ste familiarne gratulovali Jožkovi,/tak ste ho poniektorí nazývali/ akí ste šťastní a akú mate radosť,že teraz bude lepšie, to poklonkovanie Jožkovi a tá servílnosť niektorých takzvaných VIP poraďakov z minulosti, no nad tým som sa iba pousmial...... no nebudem radšej rozvíjať myšlienku.Veľa živnostníkov si hovorí teraz.Keby sme to vedeli, tak to radšej mohol ostať vo vláde Fico. Smutné, naozaj smutné konštatovanie.
Proste nastala realita v praxi.
Jano, ja s Tebou aj súhlasím aj nesúhlasím. Vieš, ak sa z niekým poznáš niekoľko rokov aj osobne, dokonca si s ním aj tykáš, tak ja na tom, že niekto zablahoželá k úspechu nevidím nič zlé. Za seba hovorím a súhlasím s Tebou ,že niektoré gratulácie boli skutočne servilné.
Za druhé chcem povedať, nie obhajovať !!! J. Mihála, že on nie je v politike jediný, musí sa podriaďovať rôznym dohodám a preto všetko nemôžeme váľať na jeho hlavu. Ja si myslím, že iba hlupák si myslel, že nebude plátať diery v zákone. Áno, mnohí mu tu vyčítajú, že navádzal ľudí , aby ošklbali SP, ale on nenavádzal, on iba poukazoval na diery v zákone, ktoré mohli ľudia využiť, aby si prilepšili, aj tak jeho rady využili iba tí sociálne slabší, lebo ja som presvedčená, že milionári sem rady veru hľadať nechodia.
Podľa mňa strana SaS dosiahla taký úspech hlavne preto, že ľudí doteraz sklamali všetci a zrazu tu bola nová strana,ktorá chcela veci zmeniť v prospech ľudí, niečo podobné ako pred rokmi SOP-ka , vtedy tiež vyleteli na vrchol vďaka tomu, že ľudia chcú uveriť, že konečne príde niekto, kto bude mať hrable, čo hrabú od seba a nahrabú trocha aj tomu plebsu. Bohužiaľ také veru nemá ani súčasná politická garnitúra. A tu musím súhlasiť aj s výrokom od jar88 - veľmi výstižný.
Veď dobytok nič nepotrebuje, stačí mu nažrať a podojiť.
Pritom, dobytku je jedno, kde sa napasie a kto ho podojí.
Jano ja by som aj Tebe blahoželala k úspechu, ver mi. A urobila by som tak vždy, keby to bol niekto z Porady.
Prosím Vás a prečo som stratila status V.I.P.???? A má ho vôbec ešte niekto ? Na vysvetlenie: V.I.P. mohol byť každý pri dosiahnutí určitého množstva bodov. Bez výhod, bez zliav, iba čo materiál za ktorý zaplatili a ku ktorému sa iní nedostali, posunuli v rôznych
citáciách
aj ostatným.
Naposledy upravil Melnick : 08.04.11 at 16:15
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Jano, ja s Tebou aj súhlasím aj nesúhlasím. Vieš, ak sa z niekým poznáš niekoľko rokov aj osobne, dokonca si s ním aj tykáš, tak ja na tom, že niekto zablahoželá k úspechu nevidím nič zlé. Za seba hovorím a súhlasím s Tebou ,že niektoré gratulácie boli skutočne servilné.
Za druhé chcem povedať, nie obhajovať !!! J. Mihála, že on nie je v politike jediný, musí sa podriaďovať rôznym dohodám a preto všetko nemôžeme váľať na jeho hlavu. Ja si myslím, že iba hlupák si myslel, že nebude plátať diery v zákone. Áno, mnohí mu tu vyčítajú, že navádzal ľudí , aby ošklbali SP, ale on nenavádzal, on iba poukazoval na diery v zákone, ktoré mohli ľudia využiť, aby si prilepšili, aj tak jeho rady využili iba tí sociálne slabší, lebo ja som presvedčená, že milionári sem rady veru hľadať nechodia.
Podľa mňa strana SaS dosiahla taký úspech hlavne preto, že ľudí doteraz sklamali všetci a zrazu tu bola nová strana,ktorá chcela veci zmeniť v prospech ľudí, niečo podobné ako pred rokmi SOP-ka , vtedy tiež vyleteli na vrchol vďaka tomu, že ľudia chcú uveriť, že konečne príde niekto, kto bude mať hrable, čo hrabú od seba a nahrabú trocha aj tomu plebsu. Bohužiaľ také veru nemá ani súčasná politická garnitúra. A tu musím súhlasiť aj s výrokom od jar88 - veľmi výstižný.


Jano ja by som aj Tebe blahoželala k úspechu, ver mi. A urobila by som tak vždy, keby to bol niekto z Porady.
Prosím Vás a prečo som stratila status V.I.P.???? A má to vôbec ešte niekto ? Na vysvetlenie: V.I.P. mohol byť každý pri dosiahnutí určitého množstva bodov.
Áno ja som to tu už raz napísala , keď ktosi kritizoval, že vtedy radil tak a teraz tak. Písala som, že on predsa tie zákony netvoril a upozorňoval na tieto medzery verejne a vtedajší zákonodarcovia mali x-tisíc možností a povinnosť tieto problémy napraviť. Ak nastúpil do tejto funkcie bolo samozrejme jeho zodpovednosťou aj povinnosťou tieto diery napraviť a považujem to za správne....

A teraz k reforme všeobecne čo sa týka celej vládnej koalície:
To, čo však je náplňou tejto témy - a terajšie návrhy odvodovej reformy sa nijako netýkajú dier v zákone i keď niektoré rétoriky k tomu smerujú....
Akou dierou v zákone bol paušál a polovičný VZ SZČO, keď on znášal celých niečo menej ako 48% odvodov a tie isté percentá plus len nejaké 1 boli rozdelené medzi zamestnanca a a zamestnávateľa.... V predošlej reforme som videla mnoho logiky a dobrého a tu ju stále hľadám a hľadám a hľadám a vidím len, že určitá vrstva obyvateľstva má platiť do ŠR viac a neviem pochopiť ten dôvod. To,m čo som už raz napísala - dodržiavaš síce zákony aj si doteraz dodržiavala len zaplať 1786 ešte viac lebo .... to mi za jedno daňové tlačivo nestojí......
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Suhlasim s vami obidvomi. Volic SAS ktory tu verejne negratuloval Mihalovi. Ale niekde som mu pogratuloval. Potesilo ma to ,ze ma moznost ukazat ci nieco vie. Nikdy som nebol na jeho prednaskach ani by som nesiel,ale zas mi pomohol pri osvete okolo materskej. Pouceny som sa to snazil sirit dalej.

Tato reforma nieje absolutny pre mna pruser(nie ako pre moju penazenku, ja zacnem platit,ked uvidim ze to tu aspon ako tak funguje a je spravodlive, ako zrejme mnohi). Ale je tam vela chyb. Pre mna je Miklos neschopak a preto kopem do neho. Jeho a koalicne(pr.Kolar zo SAS) zvratky na SZCO ma nenormalne vytacali tri tyzdne.Aj preto som bol nahnevany na toto forum, ze im to nevyklopil nik nazad - prepoctami - realitou.

Ved sami vidite kolko si dovoluju. Aj ten material.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
slimak Pozri príspevok
Suhlasim s vami obidvomi. Volic SAS ktory tu verejne negratuloval Mihalovi. Ale niekde som mu pogratuloval. Potesilo ma to ,ze ma moznost ukazat ci nieco vie. Nikdy som nebol na jeho prednaskach ani by som nesiel,ale zas mi pomohol pri osvete okolo materskej. Pouceny som sa to snazil sirit dalej.

Tato reforma nieje absolutny pre mna pruser(nie ako pre moju penazenku, ja zacnem platit,ked uvidim ze to tu aspon ako tak funguje a je spravodlive, ako zrejme mnohi). Ale je tam vela chyb. Pre mna je Miklos neschopak a preto kopem do neho. Jeho a koalicne(pr.Kolar zo SAS) zvratky na SZCO ma nenormalne vytacali tri tyzdne.Aj preto som bol nahnevany na toto forum, ze im to nevyklopil nik nazad - prepoctami - realitou.

Ved sami vidite kolko si dovoluju. Aj ten material.
slimak, nebuď nahnevaný... pár pokusov a prepočtov tu určite už bolo, ale sú stratené v množstve príspevkov. Priznám sa, že aj ja sama sa častokrát podieľam na tom, že mojimi nie moc odbornými príspevkamizahlcujem odbornú tému.Budem sa snažiť napraviť túto moju zlú vlastnosť.

nadávkami na jednotlivcov nič neporiešime.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Nahnevany som bol opravnene a nadavky to je uz ine(ja len osobne). Mne Miklos nebude tliachat, priklad tu tabulku co ste dnes videli v materialy a aj upozornili na 1000 eurovy prijem z dohody bez znizenia NCZD ci zdravotneho poistenia.
A ze SZCO podvadza, ja som z Revucej a SZCO nemusi podvadzat, nema na to prijem. A 40% vyuzivam, ked uz fakt nema nijaky vyznam pocitat blocky a moja cena prace by toho cloveka vysla viac.

Nemame tu ziadne podniky co by zamienali zamestnancov za SZCO. Okrem statneho podniku Lesy SR co to robili 2004 ci 2005?

Zivnostnik plati odvody presne to iste co zamestnanec. U nas je proste taky prijem. Zivnostnik ma v cistom aj menej. Vsetci mame male prijmy.

Chcel by som vidiet ake odvody zaplatil ten s odstupnym 110 000 eur,ci poradcovia Miklosovi. A Miklosovi by som dal odpracovat to co neodviedli v tom lese s pilkou. Roky by tam mukloval a ja by som nanho dozeral(zadarmo,stat by to nestalo nic).
Naposledy upravil slimak : 08.04.11 at 18:06
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať