Zavrieť

Porady

Predlženie materskej dovolenky od sociálneho úradu

Predlženie materskej dovolenky.
Dobrý deň Vám všetkým, chcela by som požiadať o radu.Dostala som posudok zo sociálneho úradu,že mám nárok na rodičovský príspevok na starostlivosť o dieťa, nakolko mám dosť často chorého syna.
Chcem sa spýtať čo všetko budem potrebovať za doklady doložiť na úrade,ak tam pôjdem požiadať o príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daskka je offline (nepripojený) daskka

    daskka
    ahoj,

    ja som ziadala 11/2010 o predlzenie rodicovskej dovolenky z dovodu vysokej chorobnosti mojho syna...
    * musela som ist na miestny urad, vypytala som si tlaciva, ktore pozaduju, vyplnit od doktorov (cim viac, tym lepsie, ja som mala aj od detskej lekarky a aj od alergologicky), budes tam mat aj papier, ktory potrebuje posudkova doktorka, ale to si uz ona vyplni sama.
    * rodny list dietata

    odporucim vsetko si prefotit, aby si mala kopie...mne sa to tam niekde potom zapatrosilo a hladali to asi 2tyzdne....keby som mala kopie, urychlilo by to preverovanie.

    to je vsetko

    martaNR je offline (nepripojený) martaNR

    som jednoduchá osoba martaNR
    Ďakujem ti za informáciu, pomohla a všetko mám už vybavené a už mi aj tento mesiac pošlú euráče, čo som ani nečakala, že to bude tak rýchlo.
    Všetko som si prefotila, lebo sa mi už stalo že sa niečo stratilo a bolo z toho rušno, takže si všetky tlačivá prefocujem.

    Angelinka1 je offline (nepripojený) Angelinka1

    Angelinka1
    Ahojte, prosim vas, viete niekto poradit kamaratke - v pripade, ked ziadost o predlzenie RD neschvalia ani na odvolanie, kedy je mozne opät poziadat o posudenie zdr. stavu dietatka? Az o rok alebo aj skor? Vyplati sa potom cela suma spätne za cele to obdobie od podania 1-ziadosti?
    Vdaka !

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Angelinka1 Pozri príspevok
    Ahojte, prosim vas, viete niekto poradit kamaratke - v pripade, ked ziadost o predlzenie RD neschvalia ani na odvolanie, kedy je mozne opät poziadat o posudenie zdr. stavu dietatka? Az o rok alebo aj skor? Vyplati sa potom cela suma spätne za cele to obdobie od podania 1-ziadosti?
    Vdaka !
    Kedy je možné požiadať o opätovné prehodnotenie zdr.stavu dieťaťa neviem, určite sa to dozvie na UPSVaR. Rodičovský príspevok jej nebudú vyplácať spätne od podania prvej (neschválenej) žiadosti.

    Angelinka1 je offline (nepripojený) Angelinka1

    Angelinka1
    veronikasad Pozri príspevok
    Kedy je možné požiadať o opätovné prehodnotenie zdr.stavu dieťaťa neviem, určite sa to dozvie na UPSVaR. Rodičovský príspevok jej nebudú vyplácať spätne od podania prvej (neschválenej) žiadosti.
    Veronika, ja som pocula tak, ze az o rok moze podat opätovnu ziadost a vraj, ked to schvalia az potom, tak sa vyplatia peniazky za cele to obdobie, od podania 1. vtedy neschvalenej ziadosti...

    Predlženie materskej dovolenky od sociálneho úradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.