Zavrieť

Porady

významná chyba min. obdobia

Prosím o radu. Podľa par 59, ods. 14 postupov účtovania ak chcem opraviť významnú chybu minulých období mám to zaúčtovať MD/rôzne účty/ a DAL 428AÚ. Čo s tým účtom 428 potom? Ako sa to rozpustí?

Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Posúvam otázku
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Najka
Ahojte, potrebujem poradiť. Opravujem náklady a výnosy min. obd. cez účet 428, keďže som mala na ňom zostatok. No teraz mi na ňom vznikol mínusový zostatok. Mám to preúčtovať na neuhradenú stratu 429/428, alebo to tam nechať?
Prečítaj si príspevok č. 2 - tam je riešenie aj pre teba.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ten príspevok je mi jasný, len stále neviem, či to môžem mať na 428 s mínusom alebo to radšej preúčtovať na 429, keďže tou opravou mi vznikla strata
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Poraďte,prosím
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Posúvam otázku
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Najka
Ten príspevok je mi jasný, len stále neviem, či to môžem mať na 428 s mínusom alebo to radšej preúčtovať na 429, keďže tou opravou mi vznikla strata
Kedže v tom roku bola bol zisk ty to opravuješ oproti účtu 428 potom aby tento nemal mínusový zostatok tak ho preúčtuješ na 429 takto mi poradil daňový poradca.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Najka
Ten príspevok je mi jasný, len stále neviem, či to môžem mať na 428 s mínusom alebo to radšej preúčtovať na 429, keďže tou opravou mi vznikla strata
Na účte 428 je nerozdelený zisk. Všetky opravy ktoré znižujú zisk sem zaúčtuješ kým sa nerozdelený zisk "neminie". Ďalším účtovaní vytváraš vlastne stratu, preto použiješ účet 429-neuhradená strata. Môžeš to urobiť aj preúčtovaním medzi účtami (ako uvádza AHA).
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Vďaka za odpovede
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať