Zavrieť

Porady

Dobrovoľná PN-ka ???!!!

AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Ľudia, potrebujem radu!!!
Moja kamoška je SZČO, je po operácii chrbtice. Vyše roka bola PN, potom asi 2 mesiace robila a znova je PN. ALE - platila si aj dobrovoľné nemocenské poistenie, tak jej doktor od 6.12. vypísal PN-ku len jednu - na dobrovoľné. Teraz od nej Sociálka vymáha poistné za dec až doteraz, lebo nepredložila druhú PN-ku za povinné poistenie. Lekár jej dal výmenný lístok pre posudkovú doktorku, aby jej uznali spätne, že je predsa PN, tak je PN aj pre povinné poistenie. Posudková povedala, že je DOBROVOĽNE PN a poistné má zaplatiť, že jej spätne nič neuzná. Mne z toho vlasy dupkom stávajú, ale dievča je psychicky na dne z postoja posudkovej a zháňa 300 EUR, aby si poistné doplatila. Poraďte, čo má robiť? Všetkým vám ďakujem!
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AdaG Pozri príspevok
asi sa na to pýtala na komisii a takto ju odbili, že s jej diagnózou má málo bodov na priznanie. Obvoďák jej kázal ísť na psychiatriu, lebo už má depresie, vraj bude mať viac bodov...
Pošli ju na sociálku spísať žiadosť o ID. A možno by stálo za to, zmeniť obvoďáka (aj keď niekedy fyzické a psychické problémy spolu súvisia).
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

no... teraz mi volala, že bola na sociálke. Teta pri okienku jej povedala, že keď si doplatí poistné a má novú PN, bude od platenia ako SZČO oslobodená od toho 8.3.2011
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AdaG Pozri príspevok
no... teraz mi volala, že bola na sociálke. Teta pri okienku jej povedala, že keď si doplatí poistné a má novú PN, bude od platenia ako SZČO oslobodená a od toho 8.3.2011
Aďka, bez doplatenia nedoplatku jej nevznikne nárok na nemocenské - teda ani na oslobodenie.
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

... dnes to vyplatí... (9.3.)
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

veronikasad Pozri príspevok
Pošli ju na sociálku spísať žiadosť o ID. A možno by stálo za to, zmeniť obvoďáka (aj keď niekedy fyzické a psychické problémy spolu súvisia).
Ako jej to pomôže, keď ten invalidný jej posudzuje tá istá "milá pani doktorka", čo si z nej robí fackovacieho panáka a považuje ju za simulantku, lebo je mladá a dobre vyzerá?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať