Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

amelia Pozri príspevok
an error has occurred that may be fixed by installing th latest version of the extenden support package

takže ja nie som schopná vytlačiť ani prázdne
skús aktualizovať a doinštalovať:

Technické predpoklady na strane klienta:
pre XP
* .NET framework (verzia 2.0) a vyššie
* Adobe Reader – verzia 7.x CE, 8.x, 9.x alebo Adobe Reader X
+ ako píšu iní SP3
pozn.: stefan2005+zoltan kovac+ja sme to nainštalovali na prvý krát bez problémov( treba občas systém aktualizovať - nastaviť automatické aktualizovanie)
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

no skúsili ste sa dostať na ich stránku teraz? vôbec nefunguje, možno ráno o 1- 2 hod.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Katija Pozri príspevok
...No a my sme ešte potom mueli odinštalovať NET framework 4.0 a nahradiť ho starším NET framework 2.0. (Doteraz mi nie je jasne, že prečo, ale zafungovalo to)......
srska Pozri príspevok
Technické predpoklady na strane klienta: pre XP
* .NET framework (verzia 2.0) a vyššie....

S tou odinštaláciou NET Framework 4.0 by som bol opatrenejší - ľahko sa môže stať, že vám prestanú fungovať iné programy.

Podstatné je, že musí byť v počítačí nainštalovaná verzia NET F. 2.0 - podľa všetkého ju aplikácia volá.

Jednotlivé verzie NET Frameworku sa na sebe nezávislé - ja mám na svojom PC verzie 2.0, 3.0, 3.5 aj 4.0 a program funguje aj tlačí.... Skontrolovať sa dá verzia cez Control Panel / Pridať alebo ubrať programy ....
0 0
obecbracovce obecbracovce

obecbracovce je offline (nepripojený) obecbracovce

pozri príspevok č.48 tam je to rozpísané
0 0
unaghy unaghy

unaghy je offline (nepripojený) unaghy

balu68 Pozri príspevok
Mal som ten istý problém, bolo to v nastavení Windows, ak je použité iná veľkosť písma ako 100%
Skús pozrieť vo Win7 Ovládací panel\Vzhľad a prispôsobenie\Obrazovka
Bolo to v tom. Dík
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Stefan2005 Pozri príspevok
S tou odinštaláciou NET Framework 4.0 by som bol opatrenejší - ľahko sa môže stať, že vám prestanú fungovať iné programy.

Podstatné je, že musí byť v počítačí nainštalovaná verzia NET F. 2.0 - podľa všetkého ju aplikácia volá.

Jednotlivé verzie NET Frameworku sa na sebe nezávislé - ja mám na svojom PC verzie 2.0, 3.0, 3.5 aj 4.0 a program funguje aj tlačí.... Skontrolovať sa dá verzia cez Control Panel / Pridať alebo ubrať programy ....
Či sú verzie závislé, alebo nie som včera veru neskúmala. Prioritou bolo nainštalovať aplikáciu. Nefungovalo to s NET 4.0 tak išla preč - a fakt sa vyhrážala, že programy prestanú fungovať. U nas však nič neprestalo fungovať, naopak konečne sa nainštalovala aplikácia.
Asi to bude nakoniec tak, že nie SP3 je nutné mať, ale ten NET 2.0 je nutný.
A technická podpora buď nevie ako to je, alebo neprezradí.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ináč v správach večer hovorili, že prvá verzia po spustení bola chybná, že zle spočítavalo,takže pozor..kto to má od začiatku stiahnuté..pre istotu si overte správnosť výpočtov.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

A kde nájdem výkazy pre podvojné a JÚ , sú tam len daňové priznania?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Výkazy sú v pôvodnej verzii.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Katija Pozri príspevok
Či sú verzie závislé, alebo nie som včera veru neskúmala. Prioritou bolo nainštalovať aplikáciu. Nefungovalo to s NET 4.0 tak išla preč - a fakt sa vyhrážala, že programy prestanú fungovať. U nas však nič neprestalo fungovať, naopak konečne sa nainštalovala aplikácia.
Asi to bude nakoniec tak, že nie SP3 je nutné mať, ale ten NET 2.0 je nutný.
A technická podpora buď nevie ako to je, alebo neprezradí.
skôr to prvé. mimochodom, včerajší príspevok markízy v hlavnom spravodajstve, na tému eDane, bol podľa mňa dosť tendenčný
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ajkariky Pozri príspevok
no skúsili ste sa dostať na ich stránku teraz? vôbec nefunguje, možno ráno o 1- 2 hod.
majú do dnes 12:00 údržbu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ináč v správach večer hovorili, že prvá verzia po spustení bola chybná, že zle spočítavalo,takže pozor..kto to má od začiatku stiahnuté..pre istotu si overte správnosť výpočtov.
verzia sa automaticky aktualizuje pri spustení aplikácie.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

inštalačná príručka pre aplikáciu eDane cez IE, FF, Opera, Chrome (zdroj: www.drsr.sk)
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
2 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

srska Pozri príspevok
po vyplnení keď dáš vytlačiť, objaví sa ti okno s pdf súborom (prázdny - bez dát) - v pravom hornom rohu stlač option a vyber "zobraziť dáta" - potom štandard tlač pdf súboru.
funguje to, viď foto:
srska, toto mi konečne pomohlo. Po 9 DP vypísaných ručne (vždy mi to tlačilo prázdny súbor), zostávajúcich 5 môžem tlačiť pohodlne vďaka Tebe.
Takisto som odinštalovala FM4 a nainštalovala som FM2, ako tu niekto poradil.
DRSR sa môže zas hanbiť.

Posielam Ti veľké ďakujem!
Naposledy upravil JarkaL : 12.03.11 at 10:39
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JarkaL Pozri príspevok
srska, toto mi konečne pomohlo. Po 9 DP vypísaných ručne (vždy mi to tlačilo prázdny súbor), zostávajúcich 5 môžem tlačiť pohodlne vďaka Tebe.
Takisto som odinštalovala FM4 a nainštalovala som FM2, ako tu niekto poradil.
DRSR sa môže zas hanbiť.

Posielam Ti veľké ďakujem!
ďakujem a som rád ak niekomu pomôžem. viem, že nie každý je vo všetkom zdatný - ani ja nie. pc alebo notebook je len stroj a tiež potrebuje občas profilaktickú údržbu - najlepšie pravidelnú (aktualizácie, doplnky, upratovanie, ...).
DRSR - aj keď som jeho kritikom el. služieb - v tomto prípade urobilo dobrý počin aj keď to nasadili v nevhodnú chvíľu.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Prosim vas, podarilo sa vsetkym nainstalovat edane po sputeni portalu ? Ja sa mozem roztrhat a nic. Skusala som cez Explorer a cez Mozillu a stale mi vypise to iste.
"Contact aplication vendor for assistance "

a neviem, co dalej ...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Emwa Pozri príspevok
Prosim vas, podarilo sa vsetkym nainstalovat edane po sputeni portalu ? Ja sa mozem roztrhat a nic. Skusala som cez Explorer a cez Mozillu a stale mi vypise to iste.
"Contact aplication vendor for assistance "

a neviem, co dalej ...
Aj mne to písalo keď som to skúšala cez Mozillu, ale ked som spustila cez IE už mi to išlo, skús pozrieť, aké verzie Mozilly alebo IE máš nainštalované.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Lauch internet browser a mozilla 4.42 a mam aj ten net. 2.0
a furt nic...
zatial ani odpoved z drsr.

0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Emwa Pozri príspevok
Lauch internet browser a mozilla 4.42 a mam aj ten net. 2.0
a furt nic...
zatial ani odpoved z drsr.

daj si stabil FF 3.6.15 http://www.mozilla.sk/1963/nove-aktu...6-15-a-3-5-17/
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

inštalácia cez firefox 3.6.15: v 4 krokoch na obrázkoch
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať