Zavrieť

Porady

HLásenie o vyúčtovaní dane r.2010

Dobrý deň poraďáci, mám len jednu otázku: Do r. 08 vypisujem všetky úhrady, ktoré sme odviedli DU aj keď sa týkali predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia (mali sme nedoplatok na dani zo mzdy)? Ďakujem.
Usporiadat
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Nikdy som nerobila hlásenie o vyúčtovaní dane...chcem sa opýtať, či musím aj ja urobiť toto hlásenie máme jedného zamestnanca, a ročné zúčtovanie sa mu nerobilo iba sa mu dalo potvrdenie o príjme, pretože si DP robil sám je živnostník.
kvartálne prehlady sme posielali, ale neviem či treba aj toto hlásenie ked sa nerobilo ročné zúčtovanie, či sa má urobit aj ročné zúčtovanie.????
dakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
UBIKA25 Pozri príspevok
Nikdy som nerobila hlásenie o vyúčtovaní dane...chcem sa opýtať, či musím aj ja urobiť toto hlásenie máme jedného zamestnanca, a ročné zúčtovanie sa mu nerobilo iba sa mu dalo potvrdenie o príjme, pretože si DP robil sám je živnostník.
kvartálne prehlady sme posielali, ale neviem či treba aj toto hlásenie ked sa nerobilo ročné zúčtovanie, či sa má urobit aj ročné zúčtovanie.????
dakujem
Ak si posielala štvrťročné prehľady, musíš urobiť a teda aj poslať Ročné hlásenie ...
2 0
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

Dobrý deň,

mám otázku v súvislosti s vyplňaním Hlásenie - časť V. - úhrn príjmov poskytnutých jednotlivým zamestnancom....

ak zamestnanec ukončil PPV v roku 2009, ale v roku 2010 mu bývalý zamestnávateľ urobil rzd, má sa tento zamestnanec zobraziť v tejto prílohe?
Mali by vyplnené iba meno, RČ, adresu, riadok 7 - kde by bol nedoplatok rzd.

Ako so zamestancom, ktorý odišiel v roku 2009 a v roku 2010 mu bola vyplatená iba zamestnanecká prémia?

Ďakujem za odpoveď
0 0
wieninger wieninger

wieninger je offline (nepripojený) wieninger

Milí poraďáci, tu máme odpoveď z DR na moju otázku:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
K podaniu uvádzame:
- ak ste v hlásení za rok 2009 vykázali nedoplatok dane (neodviedli ste časť preddavkov na daň z roku 2009) tento nedoplatok ste mali uhradiť v termíne podania hlásenia za rok 2009 (t.j. do 1.4.2010). Ak ste nedoplatok uhradili v roku 2010, odvod sa uvádza v sume na r. 8 prehľadu za príslušný štvrťrok 2010, v ktorom bol nedoplatok uhradený a dokladá sa sprievodným listom, v ktorom je uvedená suma mesačných preddavkov a suma uhradeného nedoplatku za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Pri odvodoch preddavkov sa uvádza konštantný symbol 1144 a pri odvode nedoplatku dane je KS 1744.
Ing. Bibiána Kamenská
Sekcia metodiky daní Daňového riaditeľstva SR Banská Bystrica, odbor služieb pre verejnosť
Váš dopyt:
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom podávania kvartálnych Prehľadov a následne Hlásenia o vyúčtovaní dane. Ako postupovať v prípade, že máme nedoplatok na dani zo závislej činnosti za predchádzajúce obdobie. Uvádzam niekde v kvartálnych prehľadoch tento nedoplatok? Keď ho uhrádzam, uvádzam ho do riadku odvedené preddavky na daň? Pretože keď sumarizujem tieto kvartálne prehľady do Hlásenie, vychádza mi preplatok na dani, ale v skutočnosti máme na dani opäť nedoplatok, pretože úhrady, ktoré sme v priebehu roka robili šli čiastočne na úhradu daňového nedoplatku na Dani zo závislej činnosti a čiastočne na úhradu preddavkov na daň za bežné obdobie.

Z toho mi teda vyplýva, že na riadku 08 majú byť uvedené aj uhradené nedoplatky za predchádzajúce obdobia.
3 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, prosím Vás viem, že už pofunuse, ale rada by som sa opýtala, do IV.časti hlásenia sa udáva suma zamestnaneckej prémie z RZD za rok 2009 vyplatená aj z vlastných prostriedkov, o ktorú potom požiadali DÚ ? A prosím Vás do časti I. sa daňový preplatok vyplatený tiež z vlastných zdrojov o ktorý potom DÚ požiadali neuvádza?
Kedže príjmy sú veľmi nízke, tak im povinnosť platiť daň ani nevznikla.

Za radu vopred ďakujem
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

dobrý deň, poprosím vás o radu. Prišla mi výzva z DU, že mám opraviť hlásenie v r. 2,4,7 a 9. Mala som trocha problém s vypĺňaním, ale myslela som, že som to zvládla, no asi nie
Za rok 2009 boli totižto preplatky, o tie som v roku 2010 upravovala výšku odvodovej povinnosti v prehľadoch. Avšak preplatky boli také veľké, že som si ich celé neponížila. Zostalo 14€. teda v hlásení som uviedla:
r. 1 419,56 € (údaje z riadku 1 Prehľadu)
r. 2 424,23 € vrátené daňové preplatky (preplatok na dani 2009 v plnej výške z Ročného zúčtovania zamestnancov)
r. 4 -4,67 € /rozdiel r. 1 a 2/
r. 7 -4,67 €
r. 8 9,33 € (z riadku 8 Prehľadu, daň platená v jan. 2010)
r. 9 daňový preplatok 14 € /sedí mi podľa účtovníctva/

ako som už písala, mám prísť opraviť r. 2,4,7,9. Viete mi poradiť, ako to mám opraviť?
Ďakujem
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

Prosím o radu. Daňový úrad ma vyzval, že k ročnému Hláseniu o vyúčtovaní dane MUSÍM PRILOŽIŤ KÓPIE ROČNÝCH ZÚČTOVANí, ČO SOM ROBILA ZAMESTNANCOM. PROSÍM O RADU, JE TO PRAVDA? NIKDY SOM O TOM NEPOČULA...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vaneta Pozri príspevok
Prosím o radu. Daňový úrad ma vyzval, že k ročnému Hláseniu o vyúčtovaní dane MUSÍM PRILOŽIŤ KÓPIE ROČNÝCH ZÚČTOVANí, ČO SOM ROBILA ZAMESTNANCOM. PROSÍM O RADU, JE TO PRAVDA? NIKDY SOM O TOM NEPOČULA...
K hláseniu ich neprikladáme, ale ak to správca požaduje, prilož ich. Asi na to ma dôvod.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
wieninger Pozri príspevok
Ďakujem KEJKA. prestal sa mi triasť žalúdok, môžem si dať kávu. Ale aj tak nemám vyriešený problém čo s tým nedoplatkom za rok 2009
Doplatíš a to čo najskôr.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
vaneta Pozri príspevok
Prosím o radu. Daňový úrad ma vyzval, že k ročnému Hláseniu o vyúčtovaní dane MUSÍM PRILOŽIŤ KÓPIE ROČNÝCH ZÚČTOVANí, ČO SOM ROBILA ZAMESTNANCOM. PROSÍM O RADU, JE TO PRAVDA? NIKDY SOM O TOM NEPOČULA...
Robia to spravidla vtedy, ak niektorý zamestnanec sa ide informovať ,či nemá nárok na zamestnaneckú prémiu a zistia, že napriek tomu, že nárok na ňu mal, aj tak ju nemal vyplatenú. Veľa zamestnávateľov ju akosi "pozabudne" zamestnancom vyplatiť.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Melnick Pozri príspevok
Robia to spravidla vtedy, ak niektorý zamestnanec sa ide informovať ,či nemá nárok na zamestnaneckú prémiu a zistia, že napriek tomu, že nárok na ňu mal, aj tak ju nemal vyplatenú. Veľa zamestnávateľov ju akosi "pozabudne" zamestnancom vyplatiť.
ako že pozabudne, nemá si zamestnannec v žiadosti o ročné zúčtovanie odfajknúť, že si nárokuje aj o zamestnaneckú prémiu?
Ak si nenárokuje, tak aj tak ju zamestnávateľ musí vyplatiť???
1 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Prosím, tlačivo hlásenie o vyúčtovaní dane... za rok 2011 sa dá vyplniť na drsr a dokedy to treba podať, ďakujem.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

Hlásenie za rok 2011 je potrebné poslať do 31.03.2012 a je možné ho vyplnť na internete www.drsr.sk - danové tlačívá - hlásenie, prehlady....
Naposledy upravil tinkas : 30.01.12 at 13:11
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Tak to ešte mám čas, ale tlačivo na drsr.sk som našla len za zdaňovacie obdobie rok 2010.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
TO je aj pre rok 2011, Hlásenie sa nemení.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Keď som tlačivo za obdobie roka 2010 chcela vyplniť, nedal sa tam zadať rok 2011.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

je tam aj pre rok 2011
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ano, tlačivo tam pre rok 2011 je, ale keď chcem vyplniť tlačivo na internete tak tam je len tlačivo za zdaňovacie obdobie roka 2010, rozalka napísala, že tlačivá sú rovnaké ale nedá sa tam zadať rok 2011.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ked idem podavat el. hlasenie, v casti V. riadok 7 je poznamka o vykonani RZD. RZD mam pripravene, avsak bude az v bud. mesiaci. Tak asi mam zaskrtnut to vykonanie, aj ked v case podania este nie je hotove? Dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Držala by som sa pravdy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať