Zavrieť

Porady

HLásenie o vyúčtovaní dane r.2010

Dobrý deň poraďáci, mám len jednu otázku: Do r. 08 vypisujem všetky úhrady, ktoré sme odviedli DU aj keď sa týkali predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia (mali sme nedoplatok na dani zo mzdy)? Ďakujem.
Usporiadat
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Paula, teraz si ma zneistila. Ale ved za rok 2011 to RZD bude vykonane a podane o nom aj vyuctovanie na DU, a do hlasenia napisem ze nie?
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

rennka Pozri príspevok
Ked idem podavat el. hlasenie, v casti V. riadok 7 je poznamka o vykonani RZD. RZD mam pripravene, avsak bude az v bud. mesiaci. Tak asi mam zaskrtnut to vykonanie, aj ked v case podania este nie je hotove? Dakujem
Prosiiim, nevie mi nikto poradit?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja Ťa nechcem zneisťovať, ale na prvej strane sa uvádza dátum vykonania RZ, pod tým dátum vyhlásenia o správnosti a úplnosti. Teda aké dátumy tam dáš?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

rennka Pozri príspevok
Ked idem podavat el. hlasenie, v casti V. riadok 7 je poznamka o vykonani RZD. RZD mam pripravene, avsak bude az v bud. mesiaci. Tak asi mam zaskrtnut to vykonanie, aj ked v case podania este nie je hotove? Dakujem
v prehľade sa zaškrtáva iba 1x za rok, v tom mesiaci ako bude urobené....
v hlásení ja už zašrtávam, že má urobené i keď je iba nachystané a nevyplatené...
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Paula Pozri príspevok
Ja Ťa nechcem zneisťovať, ale na prvej strane sa uvádza dátum vykonania RZ, pod tým dátum vyhlásenia o správnosti a úplnosti. Teda aké dátumy tam dáš?
Ja by som tam dala datum nasl. vyplaty, kedy im bude RZD vyuctovane.
Podla mna ide o to, ci za predch. rok im bolo, alebo nebolo RZD vykonane. Alebo sa mylim?
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Opravujem, alebo upresnujem. RZD som uz vlastne vykonala 17.2., ale vyuctovanie do miezd pojde az po skonceni mesiaca.
Opravte ma prosim ked sa mylim.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Prosím vás ako je to s tým riadkom 3 v hlásení? Ja osobne by som tam dala nedoplatok z predchádzajúceho roku, ale videla som tu aj opačný názor. Keby sa napr. v danom roku uhradil nedoplatok za predchádzajúci rok a tento nedoplatok by sa tam neuviedol, tak vznikne preplatok. Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lubka0907 Pozri príspevok
Prosím vás ako je to s tým riadkom 3 v hlásení? Ja osobne by som tam dala nedoplatok z predchádzajúceho roku, ale videla som tu aj opačný názor. Keby sa napr. v danom roku uhradil nedoplatok za predchádzajúci rok a tento nedoplatok by sa tam neuviedol, tak vznikne preplatok. Ďakujem

V r. 2 je vysporiadanie (RZD) za rok 2010. Pozri §40 Zákona o dani z príjmu. Pojednáva o vysporiadaní starších období. Ak si nemala v Prehľadoch 2011 žiadnu sumu v r.3 , potom bude aj v Hlásení v r. 3 nula.

http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2012-a.html#40
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Aha takže to sa týka iba prípadu, že by nastala nejaká chyba pri zrážaní dane, zlom výpočte a pod. Ďakujem
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Vypĺňam dodatočné hlásenie za rok 2010. V riadkom som mala nedoplatok 200. Zabudla som v prehľade uviesť úhradu a zistila som to až teraz (takže opravujem aj prehľad). Teraz mi v dodatočnom hlásení vychádza preplatok 9. Vyplním to nasledovne:
II. časť r.11 uvediem 200
r. 12 uvediem 9 - 200 = - 191
Je tento postup správny? Tento preplatok by ale nemal byť vrátený keďže sa uhradil nedoplatok za predch. obdobie. (preto som sa pýtala na ten r. 3)
A mám ešte jednu otázku
Bol nedoplatok aj na dani vyberanou zrážkou za rok 2009, ale úhrada bola až v roku 2010, dávam túto úhradu do prehľadu aj keď v tom danom mesiaci sa už daň zrážkou nevyberala? Tým pádom bude vyplnený iba r. 13
Prosím poraďte mi, neviem sa z toho vymotať. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať