Zavrieť

Porady

Stekanie psa

Pri chodzi po chodniku popri plotu na mna vzdy zurivo steka pes.Mam z toho velky stres a zle pocity pri srdci.Vyzval som majitela psa aby urobil nejake opatrenia,no on nevie co ma urobit,kedze som tomu psovi nesympaticky.Pytam sa ci mam ja pravo na kludny prechod po chodniku,alebo ma pes pravo na mna zurivo stekat.Kde sa mam dozadovat ochrany?
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Erzebeth Pozri príspevok
Myslela som to tak, že ak je pes za plotom, nemôže nikomu ublížiť. Avšak, ak je plot malý a pes veľký až tak, že mu uši trčia , to človeku milé nie je.
Je pravdou, že plot má byť dostatočne vysoký. Je to individuálne, samozrejme.
To mi skutočne nie je milé. A milé nemusí byť niekomu ani toto: ten "môj" hafan, čo vždy na mňa štekal cestou na obed, včera prestrčil pomedzi mreže hlavu a trčal si po ramená von na chodník Keby hlavu vystrčil až v tej chvíli, ako som okolo neho išla, tak by to bolo na infarkt, ani štekať by nemusel.
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Llívia Pozri príspevok
To mi skutočne nie je milé. A milé nemusí byť niekomu ani toto: ten "môj" hafan, čo vždy na mňa štekal cestou na obed, včera prestrčil pomedzi mreže hlavu a trčal si po ramená von na chodník Keby hlavu vystrčil až v tej chvíli, ako som okolo neho išla, tak by to bolo na infarkt, ani štekať by nemusel.
Na obed. Na obed!? Ak pochopil kam chodíš...rád by ísť s tebou.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
francekl Pozri príspevok
Pri chodzi po chodniku popri plotu na mna vzdy zurivo steka pes.Mam z toho velky stres a zle pocity pri srdci.Vyzval som majitela psa aby urobil nejake opatrenia,no on nevie co ma urobit,kedze som tomu psovi nesympaticky.Pytam sa ci mam ja pravo na kludny prechod po chodniku,alebo ma pes pravo na mna zurivo stekat.Kde sa mam dozadovat ochrany?
Uplať psíka nejakou maškrtkou. Za to nič nedáš a spokojní budete obidvaja. Počas prechádzok tiež na mňa nič netušiacu brechal pes. Párkrát som sa mu prihovorila a hodila tyčinku pre psa a teraz je kľudný, ale zasa stále niečo čaká. No nehoďte mu, keď na Vás vyvalí tie psie oči.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

mame takyto problem. Rodicia maju psika maleho vzrastu (maltezak), ktory byva cca 2-3x do tyzdna doma sam kym su oni v praci. V tomto case psik steka, ma uz 8 rokov. Suseda byvajuca nad nimi pracuje z domu a samozrejme, co chapem, jej tento stekot prekaza a mame podozrenie ze chodi tohto psika drazdit buchanim na dvere a podobne.

Samozrejme chceme tento spor vyriesit. Vzdy som bola v tom ze steka cca 5 minut a potom je uz ticho. Lebo ked ideme do obchodu, pocujem ze steka, ale ked sa vraciam z neho byva uz ticho.

Suseda sa vsak stazuje ze steka cely cas (ked jej chodi kopat do dveri, tak ju stale drazdi, tak sa necudujem), a ze ked to nevyriesime my, vyriesi to ona.

Nebyva doma casto sam, rodicia robia na smeny, a byvaju vacsinou na dome. V byte byva psik 2-3 doobedia do tyzdna.

Mate nejake osvedcene rady ako odnaucit psa stekat? Teda nie odnaucit stekat, ale aby prestal citit stres, prestal sa bat a nestekal kym nie su rodicia doma? Veterinar poradil tabletky proti stresu, alebo taky ten hlukovy rušič.. Nevidim to vsak na dlhodobe riesenie - 7 rokov davat do psa lieky denno-denne, alebo mu pustat ultrazvuk sa mi tiez nezda ako rozumne riesenie .

Dakujem.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Majitelia musia byt castejsie s tym psom a vycihat, ked steka. V tom momente zasiahnut, aby si pes so stekanim spojil negativny zazitok.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

draik Pozri príspevok
Majitelia musia byt castejsie s tym psom a vycihat, ked steka. V tom momente zasiahnut, aby si pes so stekanim spojil negativny zazitok.
On ked je s rodicmi nesteka vobec. Je to taka mala hunata gulicka, o ktorej cely den ani neviem ze je doma. Az kym sa nezatvoria dvere
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

zk24 Pozri príspevok
On ked je s rodicmi nesteka vobec. Je to taka mala hunata gulicka, o ktorej cely den ani neviem ze je doma. Az kym sa nezatvoria dvere
presne ako ten náš
bohužiaľ,už je neskoro učiť tak starého psa,my sme rezignovali a náš pes chodí počas našej neprítomnosti do "škôlky" ku svokre....skúste mu pustiť televízor alebo rádio.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Gina Er Pozri príspevok
presne ako ten náš
bohužiaľ,už je neskoro učiť tak starého psa,my sme rezignovali a náš pes chodí počas našej neprítomnosti do "škôlky" ku svokre....skúste mu pustiť televízor alebo rádio.
Skusame vsetko. Zvuky mu nepomahaju, ani TV ani radio. Na nic nereaguje. Mama uz rozmyslala ze nahra svoj hlas na CD a bude mu to pustat cely den, aj ked neviem ci ho to iba nepopletie a ci vobec dokaze rozoznam hlas z CD.
On taky nebol. Byval doma aj castejsie sam. Potom nasi bohuzial podedili rodicovsky dom o ktory sa treba starat a stale cestuju. Samozrejme aj s nim. Jeden den su tam a jeden den doma, pracuju este aj na smeny, takze sa zvyknu doplnat. Ale tak 2x do tyzdna vyjde ze byva doobeda sam doma. A suseda sa stazuje na ten hluk.

Chceme to nejako vyriesit ale uz nevieme co s nim. Rozmyslam ze zavolam k nemu nejakeho cvicitela psov...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

je fakt možné,že pes štekne a suseda hneď beží a búcha Vám do dverí a pes je z toho vytočený a potom šteká v kuse.... Ja by som spravila nejakú habaďúru na tú susedu ....nahrala by som si štekanie,ráno by som akože odišla preč,potom by som pustila to štekanie a čakala,čo urobí suseda,či fakt ho nechodí dráždiť k Vašim dverám....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

myslím, že s tým neurobíte nič on tak reaguje na samotu.ja by som možno skúsila to , že by som akože odišla a zostala niekde nablízku, či ozaj vyštekáva tak ako to referuje suseda.
nás pes - labrador nie je uštekaný, /ale to nie je ani maltezák/ ale napr. ked počuje pod bránou /bývame na 4posch./ naše hlasy tak šteká-teší sa.
my ked sme našeho kúpili /pred 8r/ tak ked sme odchádzali z domu tak sme mu vždy povedali "že ideme do roboty" to si zapamätal a vedel že bude doma sám.
cvičiteľa psov by som najprv vyťažila nenápadko aká je úspešnosť jeho terapie, aby nešlo zbytočne o vyhodené peniažky.
0 0
4l3na 4l3na

4l3na je offline (nepripojený) 4l3na

v prvom rade by trebalo povedať susede nech toho chudáka nedráždi a neirituje keďže to bude asi hlavnou príčinou prečo tolko šteká... ak sa situácia nezlepší tak sa dajú zohnať aj protištekacie obojky napríklad z xxxxxx ...poprípade jeden zaobstarať aj susede keď vám chodí kopať do dverí
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 10:25
0 2
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

4l3na
v prvom rade by trebalo povedať susede nech toho chudáka nedráždi a neirituje keďže to bude asi hlavnou príčinou prečo tolko šteká... ak sa situácia nezlepší tak sa dajú zohnať aj protištekacie obojky napríklad z elektro-obojkov ...poprípade jeden zaobstarať aj susede keď vám chodí kopať do dverí
V prvom rade by trebalo pozrieť DÁTUM príspevku
- niekto sa mohol odsťahovať
- pes mohol
- - - zachrípnuť
- - - zdochnúť
2 1
4l3na 4l3na

4l3na je offline (nepripojený) 4l3na

lacotinka

V prvom rade by trebalo pozrieť DÁTUM príspevku
- niekto sa mohol odsťahovať
- pes mohol
- - - zachrípnuť
- - - zdochnúť
to je pravda, stať sa mohli aj tieto veci ale nikdy nevieš
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

inak krasny nazov temy, kam ten pes steká ???
A neroztiekol sa uz za ten cas úplne?
0 0
4l3na 4l3na

4l3na je offline (nepripojený) 4l3na

náš psík poslednú dobu tiež dosť šteká a chcela by som to riešiť, prechádzam fóra už niekoľko dní a nič mi nenapadá až na vyskúšanie nejakého protištekacieho obojku... našla som stránku xxxxxx- ma s tym niekto skusenosti?
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 10:25
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - v tomto nie som odborník. Ale - nebolo by skôr vhodné zistiť príčinu, prečo šteká, miesto "liečby" elektrošokom?
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

4l3na
náš psík poslednú dobu tiež dosť šteká a chcela by som to riešiť, prechádzam fóra už niekoľko dní a nič mi nenapadá až na vyskúšanie nejakého protištekacieho obojku... našla som stránku xxxxx - ma s tym niekto skusenosti?
Neviem,ci sa jedna o o tvojho stekajuceho psa,alebo susedovho psa,ako si pisala nedavno...
Ja mam skusenost s touto protistekacou stanicou http://m.zoohit.sk/shop/psi/voditka_...pomucky/166370
V 80% pomaha

Pes casto steka od nudy,kedy si vyzaduje aj takymto sposobom pozornost. Treba sa psovi viac venovat,unavit ho prechadzkami...
Naposledy upravil kopretinka : 05.12.17 at 10:15
1 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Ak si niekto kúpi psíka, predsa nepredpokladá, že bude mňaukať. Prečo potom to čudovanie sa, že psík šteká? Elektro-obojky? Skôr, ako to dáte psíkovi, si to vyskúšajte, ako to funguje, nadobudnete tú skúsenosť, ktorú chcete. Alebo nájdite psíkovi lepší domov, kde nebude takto neláskavo učený zabúdať, že je pes, teda že nesmie štekať.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Erzebeth
Ak si niekto kúpi psíka, predsa nepredpokladá, že bude mňaukať. Prečo potom to čudovanie sa, že psík šteká? Elektro-obojky? Skôr, ako to dáte psíkovi, si to vyskúšajte, ako to funguje, nadobudnete tú skúsenosť, ktorú chcete. Alebo nájdite psíkovi lepší domov, kde nebude takto neláskavo učený zabúdať, že je pes, teda že nesmie štekať.
Erzebeth,este donedavna by som s tebou na 100% suhlasila...
Kto ma pozna,vie,ze som milovnik zvierat,ze pomaham utulkacom a doma mam tiez rozmaznany zverinec...
Ale vsetko ma svoje hranice. Byvam na dedine takmer 15 rokov. Takmer v kazdom dvore bol pes,ktory stekal,ci cez den,ci v noci.Psy mi nikdy nevadili,ani som ich stekot nevnimala,povazovala som ich stekanie za "normalne". Ved na to su,aby ohlasili,ked niekto ide,alebo ked nieco zacitia.
Ale...pred dvomi rokmi si nasi susedia priniesli domov dvoch loveckych psikov. Je jasne,ze tito psy potrebuju " lovit",mat pohyb,ze potrebuju byt uzitocni na to,na co su vyslachteni.
Lenze titi psici maju smolu,ze ich majitelia to nechapu,lebo si myslia,ze povinnostou dedinskeho psa je iba stekat a byt sam na dvore,alebo v koterci. Tym psom sa nik nevenuje,cele dni su odkazani samy ma seba,nikdy neopustili dvor.
Tak sa nudia a hladaju zabavku a podnet na nejaky pohyb,ci stekot. Nakolko byvame na tichej ulici,kde prejde asi 10 ludi a aut denne,tak moc podnetov na pohyb nemaju. Takze od nudy stekaju cele hodiny bez prestania. Mame ich meter od okien,takze kvili nim mame casto okna pozatvarane,aby sme sa doma poculi.
To sa este da zvladnut...
Ale dalsim podnetom na ich neustavne stekanie je aj to,ked vyjdeme na dvor,ci do zahrady. Len co zacuju najmensi pohyb,uz zacnu! Dokazu sa bez prestavky cele hodiny hadzat o plot a v kuse zlostne stekat.
Prve mesiace sme sa snazili s nimi skamaratit,prihovarali sme sa im,nosili maskrty. Ale nepomaha nic! Ked budeme v zahrade 5 hodin,oni tych pat hodin budu zlostne stekat a skakat do plotu.
Rozpravala som sa aj s odbornikom na psy,ako tomu zamedzit. Povedal,ze nijako,lebo pre tych unudenych psikov je vzacnejsie to,ze ich niekto vyhresi,ako ked sa nudia samy na dvore a nemaju co robit. Odporucal nam ich ignorovat. No,nepomohlo ani to.
Takze sme kupili tu protistekaciu stanici z predosleho linku.
Ked potrebujeme ist do zahrady,ci pracovat,alebo len tak posediet,tak ju pustame.
Staci minutka,dve a psy zostanu ticho a odidu prec. Aj ked mi je psov luto,som rada,ze mame tuto pomocku. Lebo vsetko ma svoje hranice. Aj moja laska ku zvieratam,aj moja trpezlivost.
Na psov sa nemozeme hnevat,robia to,co maju v genoch. Nahnevani sme akurat na hlupich majitelov,ktori si zaobstaraju psov a nechaju ich na divoko,nevenuju sa im neposkytnu im potrebny pohyb a nechaju ich doslova zivorit....
V nasej ulici je pes v kazdom dvore. O vacsine ani nevieme,svojim obcasnim stekanim nikoho neobtazuju,ale tito dvaja dokazu nastvat svojim spravanim celu ulicu.
Kto nezazil takyto extremny stekot dvoch psov,tak nevie o com pisem...
3 0
4l3na 4l3na

4l3na je offline (nepripojený) 4l3na

Tak hej, toto je situácia na zamyslenie...čo by robili iní na tvojom mieste? štvalo by to asi každého nech by bol akýkoľvek milovník zvierat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať