Zavrieť

Porady

Pestovanie plánt

Som totálny začiatočník. Konečne mám záhradu, už aj pokopanú a začala som si sadiť plánty. Kaleráb, paradajky a papriku.
No je to katastrofa. Rastlinky sú tenké a vysoké, také chúdiatká. Dočítala som sa , že aj keď majú dosť svetla, aj vlahy, tak mi budú takéto pretože mám doma teplo. Nemám ich kde inde sadiť. Tak mi nezostáva nič iné, len ich vo vhodnom období vysadiť von, priamo do záhrady.
Je možné si aj v paneláku vypestovať dostatočne silné plánty? A keď tak aký zvoliť postup.
Naposledy upravil arizona : 19.03.11 at 10:58
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

posúvam...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

môžeš - aj nemusíš odstrániť ... ale treba dať pozor. baklažány sú oveľa citlivejšie, ako paradajky - aby si to nejako nešetrne neodšklbla (poškodenie rastlinky, prípadne nejaká pliaga sa tam môže dostať).
Záleží aj na tom - že aká je rastlinka silná ?? (podľa mojich skúseností majú menej tých výhonkov ako paradajky) - a už máš malé plody??
A pozor na mandelinky - ak sa ti k nim dostanú - tak "schrupnú" za deň!
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Katy a R
môžeš - aj nemusíš odstrániť ... ale treba dať pozor. baklažány sú oveľa citlivejšie, ako paradajky - aby si to nejako nešetrne neodšklbla (poškodenie rastlinky, prípadne nejaká pliaga sa tam môže dostať).
Záleží aj na tom - že aká je rastlinka silná ?? (podľa mojich skúseností majú menej tých výhonkov ako paradajky) - a už máš malé plody??
A pozor na mandelinky - ak sa ti k nim dostanú - tak "schrupnú" za deň!
dakujem...info som naháňala pre skoro rodinu...rastlinky som včera videla...sú celkom silné len v pazuškách kopec výhonkov...plody ešte nie su, ale kvietky idú....všetko odkážem, dakujem moc...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať