Zavrieť

Porady

odpočitatelna ciastka na manzelku na materskej dovolenke

Dobry den prosim o radu: Robim DP kamaratovi, ktory bol zamestnancom firmy a jeho manzelka bola vedena na UP a od oktobra je na materskej. Na DU som zistila ze si manzelku moze odpisat v DP a ze materska sa zapociatava do jej prijmov ale nezdanuje sa, comu som zial nepochopila. Co to znamena?
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Melnick Pozri príspevok
Ak Ti manželka "požičia" svoju NČZD, tak by Ti mala "požičať" sumu NČZD , ktorá je ponížená o všetky zdaniteľné príjmy.
prepáč, opravím ťa.. nie len zdaniteľné príjmy.. aj napr. dávky, ako je materská
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tomasz Pozri príspevok
má nárok to je jasné, ale musí si uplatniť celú čiastku? alebo si uvedie aj ona celú čiastku v DP, a aj manžel na manželku "nevyužitú výšku nezd.časti" ??? ved pri kontrole sa vedia preukázať DP že kto aké mal príjmy ???
ale jej nezd. časť sa nedelí.. je len pre ňu.. a ty si uplatníš na ňu to, čo som ti písala..
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

ewita888 Pozri príspevok
ešte sa spýtam, či robíš DP A, alebo B
zaleží to od toho, či sa oplatí robiť B pre príjem z úrokov v stavebnom sporení.. ved 20 eur pre rodinu s dvoma detmi je tiež mini nákup v potravinách
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ewita888 Pozri príspevok
prepáč, opravím ťa.. nie len zdaniteľné príjmy.. aj napr. dávky, ako je materská
Jasné, pre posudzovanie NČZD pre manžela je aj materská jej príjmom.
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

ewita888 Pozri príspevok
ale jej nezd. časť sa nedelí.. je len pre ňu.. a ty si uplatníš na ňu to, čo som ti písala..
tak manželka si uplatní (uvedie v DP) celú nedz.čiasku, a manžel si uplatní rozdiel (napíše do DP) to čo nevyužila manželka, dufam že som už v obraze
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tomasz Pozri príspevok
zaleží to od toho, či sa oplatí robiť B pre príjem z úrokov v stavebnom sporení.. ved 20 eur pre rodinu s dvoma detmi je tiež mini nákup v potravinách
pýtam sa ťa preto, že ak robíš TY, nie tvoja manželka DP typu B, potom tvoja manželka DP nemusí robiť.. ty si totiž možeš tie jej úroky a daň z nich zarátať do svojho daňového priznania..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tomasz Pozri príspevok
tak manželka si uplatní (uvedie v DP) celú nedz.čiasku, a manžel si uplatní rozdiel (napíše do DP) to čo nevyužila manželka, dufam že som už v obraze
nie čo nevyužije ona !!!! ty si dáš ako nezdanitelné na ňu 4025,7 mínus materská
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

ewita888 Pozri príspevok
pýtam sa ťa preto, že ak robíš TY, nie tvoja manželka DP typu B, potom tvoja manželka DP nemusí robiť.. ty si totiž možeš tie jej úroky a daň z nich zarátať do svojho daňového priznania..
noo to je pre mna novinka, tak radšej B pre manžela (menej papierovačiek), a kludne uvediem príjmy z úrokov ktoré sú na meno manžela aj manželky všetko v jednom DP (manželove)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tomasz Pozri príspevok
noo to je pre mna novinka, tak radšej B pre manžela (menej papierovačiek), a kludne uvediem príjmy z úrokov ktoré sú na meno manžela aj manželky všetko v jednom DP (manželove)
manžel je zamestnanec alebo živnostník?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

asi zamestnanec.. tak sa ešte spýtam na príjem kvoli zamestnaneckej prémii
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

zamestnanec, hrubý cez 13tis eur/rok
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a jeho príjem za rok?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tak potom nech iba on podá DP B a zaráta tam aj manželkine úroky a daň zo stav. sporenia.. teda ak nie je tam zrušené BSM
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a samozrejme manžel si uplatní na manželku tú nezd. časť, čiže 4025,7 mínus jej materská..
0 0
tomasz tomasz

tomasz je offline (nepripojený) tomasz

ewita888 Pozri príspevok
tak potom nech iba on podá DP B a zaráta tam aj manželkine úroky a daň zo stav. sporenia.. teda ak nie je tam zrušené BSM
dakujem za ochotu a trpezlivosť, prajem pekný večer

"a samozrejme manžel si uplatní na manželku tú nezd. časť, čiže 4025,7 mínus jej materská.." - to už je jasné tiež
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať