Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ"B" - XIII.oddiel - podpis daňovníka

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Citujem z dokumentu z DRSR
V tlačive daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ B, ktoré je platné za rok
2010 sú tieto zmeny:
- do XIII. Oddielu daňového priznania Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane
z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 je doplnené pole pre podpis daňovníka (zástupcu).
Upozorňujeme, že v daňovom priznaní k dani z príjmov FO typ B je daňovník povinný
uviesť svoj podpis v prípade:
· ak vypĺňa Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa
§ 50 - XIII. oddiel daňového priznania - vypíše riadky vyhlásenia,
· pri vyhlásení, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú správne a úplné – na
konci XIV. oddielu daňového priznania,
· ak vypĺňa žiadosť o vyplatenie daňového bonusu - XV. Oddiel daňového priznania,
· ak žiada o vrátenie daňového preplatku - XVI. oddiel daňového priznania.

ČO hovorí poučenie k vyplňovaniu DP

XIII. ODDIEL - VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona
Riadky 116 a 117 sa vypĺňajú vtedy, ak daňovník uplatní postup vyplývajúci z § 50 zákona, t.j. využije inštitút o použití podielu zaplatenej dane na osobitné účely. Údaje o prijímateľovi, ktoré daňovník uvádza na riadku 117, daňovník zistí zo zoznamu prijímateľov, ktorý každoročne zverejňuje Notárska komora SR do 15. januára kalendárneho roka, v ktorom možno prijímateľovi poskytnúť 2 % podiel zaplatenej dane. Ak má prijímateľ pridelené IČO, ktoré obsahuje aj rozlišovací znak (SID), uvádza IČO/SID (t.j. aj toto číslo). Riadky 116 a 117 sa nevypĺňajú v dodatočnom daňovom priznaní. Podiel zaplatenej dane poukázaný správcom dane prijímateľovi nemožno upravovať, ak sa dodatočne zistí, že daňová povinnosť daňovníka bola iná (§ 50 ods. 10 zákona). Ak daňovníkovi vznikne preplatok na dani, o rozdiel medzi sumou poukázanou prijímateľovi a sumou zodpovedajúcou podielu zaplatenej dane z upravenej daňovej povinnosti sa daňovníkovi zníži preplatok na dani (toto sa uvádza na riadku 110 dodatočného daňového priznania). V daňovom priznaní podanom za zdaňovacie obdobie roka 2010 sa na riadku 116 uvádzajú 2 % zo zaplatenej dane z riadku 93, minimálne však 3,31 €.



Svoju tému zakladám preto , lebo mám poznatok , že v prípade, ak v DP FO typ B XIII.oddiel - Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona - vyznačí X - neuplatňujem postup podľa § 50 - musí tam byť podpísaný daňovník a ak tam nie je ten podpis , tak DU vráti daňové priznanie ako nekompletné .
Z priloženého dokumentu nič také nevyplýva , tak by som chcela poprosiť , akú skúsenosť s tým pri podávaní DP máte Vy .

Skrátene- či uplatňujete postup podľa §50 , alebo neuplatňujete v každom prípade to treba podpísať ? Niektoré DU sú toho názoru, že v každom prípade podpísať . Ako to má byť správne ?Ja zdieľam názor , ak vyznačím X, tak nemám čo podpisovať .

Ďakujem .
Naposledy upravil Zita5 : 16.03.11 at 07:58
Usporiadat
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

krížik dať treba, podpis nie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Skrátene- či uplatňujete postup podľa §50 , alebo neuplatňujete v každom prípade to treba podpísať ? Niektoré DU sú toho názoru, že v každom prípade podpísať . Ako to má byť správne ?Ja zdieľam názor , ak vyznačím X, tak nemám čo podpisovať .

Ďakujem .
ta kolonka na podpis v odd. XIII tam pribudla zámerne a z určitých dôvodov. ak sa na to na dú opýtate, určite vám odpovedia, že z akého dôvodu a prečo to podpísanie dú tak vehementne kontroluje a vyžadujú ak je vyznačené X


vie niekto poradiť?http://www.porada.sk/t102569-p4-cena...ml#post1697894
Naposledy upravil srska : 23.03.11 at 06:08
0 0
INKALINKA INKALINKA

INKALINKA je offline (nepripojený) INKALINKA

mňa na to pri preberaní na podatelni DÚ, špecialne upozornili, že to mám podpísať, (neuplatňovala som §50)
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Bola som dnes odovzdať DP - krížik som zaškrtla a nepodpísala. Pre istotu som si vytlačila to usmernenie DR a keby mi boli prikázali podpísať - tak nepodpíšem.. Ale našťastie to na našom DU prešlo bez problémov aj bez podpisu.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ani na jednom našom DU nevyžadovali pri "X " podpis ."X" znamená neuplatňuje , tak nepodpisuje .
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať