Zavrieť

Porady

Daňová kontrola vyhodila bločky

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ahojťe poraďáci,

jeden môj klient vlastní firmu. Firemné nákladné auto vozí materiál a tovar po Európe. Na šoférovanie si najal živnostníka, ktorý tankuje na firemnú kartu SHELL. Môj klient potom dostane od SHELLKy fakúru. Daňový úrad vyhodil tieto faktúry za tankovanie, pretože netankoval môj klient, ale ten živnostník, ktorý nie je platiteľom DPH. Zatiaľ mám len slovné vyjadrenie (dnes bola kontrola), na písomný výsledok čakám. Sú tí daňováci normálni?
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
keby tankoval na kartu firmy pre ktorú jazdí .
Som naozaj zvedavý, kto uhádne ako to je.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

pavol54 Pozri príspevok
Tak nech si ten živnostník hodí do svojich nákladov Fa od shell, a tej firme nech vystaví svoju faktúru včetne ceny phm.
A ako by si živnostník mohol zaúčtovať ako daňový výdavok či odpočet DPH (ak je náhodou platiteľom) z fa od Shell, ak táto je vystavená nie naňho, ale na tú sročku?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pavol54 Pozri príspevok
keby tankoval na kartu firmy pre ktorú jazdí .
No samozrejme , že jedine tak.....ja som ani nepredpokladala, že by to mala byť karta živnostníka, preto som sa vyššie pýtala ako na neho prišli /z knihy jázd/....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ricij Pozri príspevok
Z knihy jázd.
Z knihy jázd koho ? Živnostník si viedol "svoju" knihu jázd na auto, ktoré mu nepatrí a táto bola prílohou faktúry?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Luba Pozri príspevok
A ako by si živnostník mohol zaúčtovať ako daňový výdavok či odpočet DPH (ak je náhodou platiteľom) z fa od Shell, ak táto je vystavená nie naňho, ale na tú sročku?
moja firma si kúpi od inej tovar a ja dám túto faktúru inej firme nech si ju dá do nákladov? To tak snáď ani Vareha neúčtoval. Náhodou nie len účtujem ale aj prakticky obchodujem tak si toto ani vo sne neviem predstaviť, veď to píše priamo v zadaní že to takto robí.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
Tak nech si ten živnostník hodí do svojich nákladov Fa od shell, a tej firme nech vystaví svoju faktúru včetne ceny phm.
Ja to vidím takto. Firma má nákladné auto a má aj kartu SHELL na svoje meno.

Nájde si živnostníka, ktorý jazdí na tomto aute a aj tankuje na firemnú kartu SHELL. Faktúru od SHELL dostane firma, nie živnostník.

Ešte stále si myslíš, že ten živnostník si môže tú faktúru dať do nákladov, keď tam vôbec nefiguruje?

Naozaj perfektne položená otázka. Ak to tak vysvetľoval aj daňovej kontrole, ani sa nedivím, že mu to neuznali.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj Pozri príspevok
Ja to vidím takto. Firma má nákladné auto a má aj kartu SHELL na svoje meno.

Nájde si živnostníka, ktorý jazdí na tomto aute a aj tankuje na firemnú kartu SHELL. Faktúru od SHELL dostane firma, nie živnostník.

Ešte stále si myslíš, že ten živnostník si môže tú faktúru dať do nákladov, keď tam vôbec nefiguruje?

Naozaj perfektne položená otázka. Ak to tak vysvetľoval aj daňovej kontrole, ani sa nedivím, že mu to neuznali.
Čítaj v zadaní "tankoval živnostník na svoju kartu a nie je plátcom dph", pretože nebol plátca dph tak hodil faktúru na odpočet dph do firmy pre ktorú jazdil,(aspoň ja som to pochopil tak) to je to isté ak si ty hodíš vyúčtovanie plynu z domácnosti do firmy aby ti odpočítali dph.
Ale zadávateľ tieto dohady dodatočne neupresnil takže asi každý má iný výklad zadania.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pavol54 Pozri príspevok
Čítaj v zadaní "tankoval živnostník na svoju kartu a nie je plátcom dph", pretože nebol plátca dph tak hodil faktúru na odpočet dph do firmy pre ktorú jazdil, to je to isté ak si ty hodíš vyúčtovanie plynu z domácnosti do firmy aby ti odpočítali dph.
V ktorom zadaní to takto čítaš ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No to je krásna ukážka ako sa rovnaký text môže prečítať na rôzne spôsoby

Ja som prečítala
Firma A platiteľ DPH si najala živnostníka B na jazdenie autom, ktoré patrilo firme A , karta patrí firme A , faktúru dostala firma A. DU to vyhodil, lebo zrejme skonštatovali, že ak podľa knihy jázd jazdil živnostník na aute firmy A , tak mal benzín platiť on a on je neplatiteľ DPH.
Hin se ukáže
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
Čítaj v zadaní "tankoval živnostník na svoju kartu a nie je plátcom dph", pretože nebol plátca dph tak hodil faktúru na odpočet dph do firmy pre ktorú jazdil,(aspoň ja som to pochopil tak) to je to isté ak si ty hodíš vyúčtovanie plynu z domácnosti do firmy aby ti odpočítali dph. Ak by ten živnostník na faktúre uviedol DPH, tak by musel podať daňové priznanie a DPH zaplatiť daňovému úradu.
Ale zadávateľ tieto dohady dodatočne neupresnil takže asi každý má iný výklad zadania. To som napísal už v príspevku č. 6. Môžem ja za to, že sa nechytá?
Odkiaľ si? Z Dunajskej Stredy? Píše sa tam firemnú nie svoju.

Firemné nákladné auto vozí materiál a tovar po Európe. Na šoférovanie si najal živnostníka, ktorý tankuje na firemnú kartu SHELL.

Ale možno máš pravdu. Zadávateľ je spišiak a ak sa aj vyjadruje ako Spišiak, tak tým sa to vysvetľuje.
Naposledy upravil marjankaj : 17.03.11 at 19:06
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Evina rozumiem tomu rovnako, len asi knihá jázd nebola písaná na s.r.o., ale na živnostníka a na základe nej faktúroval.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

A možno aj vypisoval firemnú knihu jázd, ale DÚ si myslel, že má vypisovať svoju alebo naopak...

Za chvíľu skončíme ako v téme Odpis živnostníka /čo je dnes i dosť trefná téma /


http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

evina Pozri príspevok
No to je krásna ukážka ako sa rovnaký text môže prečítať na rôzne spôsoby

Ja som prečítala
Firma A platiteľ DPH si najala živnostníka B na jazdenie autom, ktoré patrilo firme A , karta patrí firme A , faktúru dostala firma A. DU to vyhodil, lebo zrejme skonštatovali, že ak podľa knihy jázd jazdil živnostník na aute firmy A , tak mal benzín platiť on a on je neplatiteľ DPH.
Hin se ukáže
Viem že niekedy zostáva rozum stáť nad tým čo niektoré firmy urobia, aj keď je to nepredstaviteľné, ale mi to tak vychádza.
Firma A si najala niekoho kto bude jej jazdiť autom(vodič ferenc jóžka, alebo niekto iný alebo živnostník B) ktokoľvek by natankoval či už v hotovosti alebo cez firemnú kartu shel, daňovákom to môže byť jedno, lenže ako som ja pochopil živnostník B má od firmy shel kartu a oni mu asi posielajú faktúry(živnostníkovi B) za čerpanie a tieto faktúry strčil do dokumentácie firmy A aby si odpočítali dph aspoň ja som to tak pochopil aj keď nie som z DS. Ale chce to aby to upresnil zadávateľ otázky ako bolo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No ve%d aj ja som zvedavá, kto čítal správne .... Možno je ešte aj iná teória
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ricij Pozri príspevok
Ahojťe poraďáci,

jeden môj klient vlastní firmu. Firemné nákladné auto vozí materiál a tovar po Európe. Na šoférovanie si najal živnostníka, ktorý tankuje na firemnú kartu SHELL. Môj klient potom dostane od SHELLKy fakúru. Daňový úrad vyhodil tieto faktúry za tankovanie, pretože netankoval môj klient, ale ten živnostník, ktorý nie je platiteľom DPH. Zatiaľ mám len slovné vyjadrenie (dnes bola kontrola), na písomný výsledok čakám. Sú tí daňováci normálni?
čo vám na tom nie je jasné.. veď je to tu napísané /modrým/.. to, že tankoval živnostník - vodič, je daňovákom známe z knihy jázd..
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

nechcem sa miesat do tejto temy ale ja som to pochopila tak ze firma si najala zivnostika - vedenie motoroveho vozidla- toho platia za to ze im odvezie tovar, a auto je firmy, naklady spojene s prepravou si tiez firmy, a aj tankovanie PHM je nakladom firmy a teda aj uplatnenie DPH by malo byt v tej firme, kedze ten zivnostik to auto nema prenajate ani nic, jednoducho vsetko su to naklady firmy a zivnostika platia za to vedenie vozidla predsa nie????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ewita888 Pozri príspevok
čo vám na tom nie je jasné.. veď je to tu napísané /modrým/.. to, že tankoval živnostník - vodič, je daňovákom známe z knihy jázd..
No veď to nám je jasné, že tankoval živnostník a že je známy z jknihy jázd....ale na firemnom aute môže tankovať kto chce, pre koho a na aký účet tankoval.......v tom čítame rozdielne
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuzanna Pozri príspevok
nechcem sa miesat do tejto temy ale ja som to pochopila tak ze firma si najala zivnostika - vedenie motoroveho vozidla- toho platia za to ze im odvezie tovar, a auto je firmy, naklady spojene s prepravou si tiez firmy, a aj tankovanie PHM je nakladom firmy a teda aj uplatnenie DPH by malo byt v tej firme, kedze ten zivnostik to auto nema prenajate ani nic, jednoducho vsetko su to naklady firmy a zivnostika platia za to vedenie vozidla predsa nie????
ja to tiež tak vidím
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

mne to vychadaz ze tankoval do toho firemneho auta na ucet firmy spojene s tou cestou kde ten tovar viezol tak isto ako keby bol zamestnanec, lenze ma na to zivnost???
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

evina Pozri príspevok
No veď to nám je jasné, že tankoval živnostník a že je známy z jknihy jázd....ale na firemnom aute môže tankovať kto chce, pre koho a na aký účet tankoval.......v tom čítame rozdielne
nechápem..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať