Zavrieť

Porady

Rajčiaky od jari po jeseň

Ahojte

v pestovaní rajčiakov som začiatočník, tento rok sadím vlastne po prvý krát. No ale zakladám túto tému aby som sa s vami podelil o rady a skúsenosti z praktického pohľadu, no a očakávam, že dostanem veľa rád od vás, skúsenejších záhradkárov. Poloha je sever Slovenska - Žilina. Budem sem pridávať fotky ako sa mi postupom času darí alebo nedarí a ku každému kroku čo to aj popíšem. Vzhľadom na to, že pestujem po prvý krát, rozhodol som sa, že vyskúšam viacero možností ako pestovať rajčiaky a na konci zhodnotím, aká bola úroda z danej alternatívy. Preto si každú možnosť označím fixkou, aby som na to nezabudol :-)

použité semienka - BEJBINO F1 (jeden sáčok)
pužitá zemina na výsev - rašelinový substrát
Naposledy upravil arizona : 16.03.11 at 18:47
Usporiadat
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Koloidné striebro dostať kúpiť v lekárni a používa sa nomo iného na rôzne plesne a bakteriálne infekcie , dosť ho používajú orchidejári ako prevenciu plesní , a tak ma to zaujalo aj ohladne rajčín a uhoriek ? , alebo aj zemiaky?
Naposledy upravil milka 60 : 09.04.11 at 09:06 Dôvod: doplnenie
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

No asi to bude dosť nákladné, proti plesniam stačí prípravok na báze medi.
0 0
yyakuzaa yyakuzaa

yyakuzaa je offline (nepripojený) yyakuzaa

tak sme zas podrastli, tentokrat ale celkom o dost. Mam pocit, ze uz sa tlacia aj prve kvietky, vidno ich na jednej z fotografii. Nie je to moc skoro?

http://www.imgupload.org/images/999_file0132.jpg

http://www.imgupload.org/images/375_file0133.jpg

http://www.imgupload.org/images/536_file0135.jpg
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
yyakuzaa Pozri príspevok
tak sme zas podrastli, tentokrat ale celkom o dost. Mam pocit, ze uz sa tlacia aj prve kvietky, vidno ich na jednej z fotografii. Nie je to moc skoro?

http://www.imgupload.org/images/999_file0132.jpg

http://www.imgupload.org/images/375_file0133.jpg

http://www.imgupload.org/images/536_file0135.jpg
musím ťa pochváliť, máš ich krásne mohutné a zdravé.Tie kvietky nie sú závadou, veď v máji ich už budeš vysádzať- podľa počasia - a niekedy kúpim na trhu už aj s bobuľkami.
Ja dávam do menších kelímkov, takže oproti tvojim sú ešte len škôlkári, ale po zasadení do pôdy sa pozviechajú...
Budúci rok to skúsim do válovčekov ako ty....len to potrebuje priestor.
1 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Ja sa tiež chcem pochvaliť s mojimi rajčinkami,ktoré sadím do kelímkov 19.3.na Jozefa.Teraz sú takéto,kým pôjdu do zeme von,budú oveľa väčšie.
100_2000.jpg  
100_2001.jpg  
1/1
5 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
...dostali sme do podnájmu kúsok záhrady/ je to stará neudržiavaná záhrada o ktorú sa pôvodný majiteľ už nevládze starať/ zatiaľ len odburiňujeme a robíme malé políčko...chcem sa opýtať ak by som si chcela kúpiť plántičky rajčín ako ich vyberať a kedy sadiť do zeme a ako obohatiť zem živinami bez chémie?
Prípadne som čítala, že je dobré medzi rajčiny sadiť iné plodiny ktoré odpudzujú škodcov... viete mi poradiť aké?

Ďakujem
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

plavčík Pozri príspevok
...dostali sme do podnájmu kúsok záhrady/ je to stará neudržiavaná záhrada o ktorú sa pôvodný majiteľ už nevládze starať/ zatiaľ len odburiňujeme a robíme malé políčko...chcem sa opýtať ak by som si chcela kúpiť plántičky rajčín ako ich vyberať a kedy sadiť do zeme a ako obohatiť zem živinami bez chémie?
Prípadne som čítala, že je dobré medzi rajčiny sadiť iné plodiny ktoré odpudzujú škodcov... viete mi poradiť aké?

Ďakujem
Rajčiny bez chémie ťažko alebo vôbec nie. Pleseň zemiaková - sa dá eliminovať len chémiou a to po každej hmle poprípade daždi.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Sadila som tiež tak, tiež sú už životaschopné
Snímek 005.jpg  
4 0
yyakuzaa yyakuzaa

yyakuzaa je offline (nepripojený) yyakuzaa

ahojte, tak som sa rozhodol, ze hodim moje planty uz vonku. Su dost velke, a zavadzali mi uz na okne. Vyrobil som taky mini foliovnik, zo stareho plachtoveho altanku a agrofolie. Iba kym uz nebudu hrozit ziadne mrazy. Potom ho dam prec. Cez den ked je pekne ho davam na chvilu prec. No kuknite sami:
02052011064.jpg  
02052011066.jpg  
02052011067.jpg  
02052011068.jpg  
1/1
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

plavčík Pozri príspevok
...dostali sme do podnájmu kúsok záhrady/ je to stará neudržiavaná záhrada o ktorú sa pôvodný majiteľ už nevládze starať/ zatiaľ len odburiňujeme a robíme malé políčko...chcem sa opýtať ak by som si chcela kúpiť plántičky rajčín ako ich vyberať a kedy sadiť do zeme a ako obohatiť zem živinami bez chémie?
Prípadne som čítala, že je dobré medzi rajčiny sadiť iné plodiny ktoré odpudzujú škodcov... viete mi poradiť aké?

Ďakujem
mrk sem :
http://www.porada.sk/t69514-p2-vplyv-luny.html
http://www.porada.sk/t79207-lunarny-kalendar.html
1 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

yyakuzaa Pozri príspevok
ahojte, tak som sa rozhodol, ze hodim moje planty uz vonku. Su dost velke, a zavadzali mi uz na okne. Vyrobil som taky mini foliovnik, zo stareho plachtoveho altanku a agrofolie. Iba kym uz nebudu hrozit ziadne mrazy. Potom ho dam prec. Cez den ked je pekne ho davam na chvilu prec. No kuknite sami:
Predpokladám,že dnes alebo zajtra ráno budeš mať dojedené
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

V skleníku mám balkonové paradajky v nádobach a už ich chytil mráz.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
NOrmálne ste ma nalakali... ja mám tiež plánty už vonku ale do záhrady môžem až v sobotu... dúfam, že prežili. Som z Ba. Kde vám namrzli plánty?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ja som zo Surian a u nas tiez mrzlo, zakladali sme ohniky okolo, co sa dalo, sme mali zababusene, chvalabohu chytilo len trosku listy, inac vse ok, neviem ako su na tom ostatni v okoli. Pri domoch to bolo lepsie, na volnom priestranstve bola normalne biela trava.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Čože? Akože jánske ohne pri rajčinách, či ako? Lebo to som ešte nepočula, že ohne zakladať...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

heh, no take cosi, len nie take vysoke vies, mame rolicku a mali sme v tu kriticku noc uz zasadenu papriku, samozrejme, ze aj zemiaky... zvykne sa to tak robit, aby mraz nesadol az dolu k priesadam a udrzal sa nad nimi. su aj ludia, ktori rozkladaju vo foliach kanance, taktiez to kolko-tolko pomoze. no a priesady, co mame doma vonku pri dome sme riesili zababusenim do viacerych vrstiev perforovanej folie, pri domoch byva mensi mraz. uz mam info, ze viacerym od nas pomrzli zasadene priesady... je to zradne, niekedy staci jeden stupen hore-dole, preto sa oplati robit taketo carodejnicke kusky.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tie kahance nie sú riziko? Akože zachránim planty ale môžem prísť o fóliáš, ak sa zadarí... Ale inak to musí zaujímavo vyzerať - ako na dušičky...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ja som to videla v nejakom fancúzskom seriáli - kladením ohníkov zachraňovali kvety jasmínu pred mrazom ...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

vselico sa moze stat, treba si vsetko dopredu pripravit - za svetla, aby clovek vedel zhodnotit nebezpecenstvo a dobre ulozit "ohniky" a je to potom ok
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
My sme tak zachrańovali aj zemiaky, planty a hlavne marhule. Kúrilo sa, ale pilinami, aby to viac dymilo. Vždy to pomôže. Tam, kde sme nemali ohníky, všetko pomrzlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať