Zavrieť

Porady

dobrovolne nemocenske poistenie

Dobry den,
prosim Vas chcela by som sa Vas opytat, ci je mozne zacat si platit dobrovolne nemocenske poistenie spatne, napriklad tyzden dva dozadu, alebo mesiac alebo sa to da az od datumu kedy sa clovek prihlasi v socialnej poistovni ako dobrovolne platiaca osoba? Ide o zapocitanie dni poistenia pre matersku. Dakujem za odpoved
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

anna81 Pozri príspevok
Ďakujem za konkrétnu a podrobnú odpoveď!

záleží na tom, koľko mesiacov v danom roku je max VZ? nasčítava sa to za celý rok, alebo stačí ak si zaplatím max DNP až v decembri 2011?

A ešte jedna vec: ak si to DNP začnem teraz platiť, bez ohľadu na to kedy pojdem na matersku (možno až v r. 2013), a ak náhodou potom zmenia zákon, bude sa ma stále týkať to, čo platí v zákone keď si to začnem platiť?
na toto bude zrejem ťažká odpoveď, viem že nikto dopredu nevie aký bude zákon... ale jedná sa mi o to, aby som zbytočne neplatila do DNP ak pojdem na matersku až v r. 2013 a už sa ma nebude týkať to, prečo chcem teraz platiť max DNP.
nezalezi na pocte dni, kolko v danom roku platis, pokial celkovo splnis podmienku 270 dni z posl. 2 rokov do porodu, ale ak platis 11 mesiacov z minima a len 1 mesiac z maxima, celkovo sa to vypriemeruje a max. materska z toho urcite nebude

ak zmenia zakon, tak sa ta bude tykat to, co bude platne v case nastupu na MD, tiez jedno z rizik podnikania
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Spätne poistenie nie je možné...iba od dátumu prihlásenia...osobne...a na MD musíš mať 270 dní poistenia ale do nástupu na MD, t.j. 8 alebo 6 týždňom pred plánovaným pôrodom.....z toho vyplýva, že by si t.č. nemala byť tehotná...maximálne iba uvažovať......(spermiám sa vyhýbať xixixix)....
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

ja ešte niesom tehotná, zatial sa úspešne vyhýbam ;-)
ale tento rok, možno o rok, by sme chceli druhé dieťa, a preto sa informujem dopredu, pri prvom sme premeškali možnosť dosiahnuť max matersku, a dostavali sme len almužnu (keďže robím len na polovičný úväzok a mám malú výplatu), tak si preto dopredu zisťujem...
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

ivka70 Pozri príspevok
nezalezi na pocte dni, kolko v danom roku platis, pokial celkovo splnis podmienku 270 dni z posl. 2 rokov do porodu, ale ak platis 11 mesiacov z minima a len 1 mesiac z maxima, celkovo sa to vypriemeruje a max. materska z toho urcite nebude
myslela som si
ak zmenia zakon, tak sa ta bude tykat to, co bude platne v case nastupu na MD, tiez jedno z rizik podnikania
a čo mi teda prosím ťa radíš?
prihlásiť sa, platiť si DNP aj keď možno pojdem na materskú až v r. 2013?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

anna81 Pozri príspevok
a čo mi teda prosím ťa radíš?
prihlásiť sa, platiť si DNP aj keď možno pojdem na materskú až v r. 2013?
Prihlás sa na DNP, tak cca 4-5 mesiacov plať z minima, odhlás sa. A potom o rok ak by si nebola tehotná a zákon by bol taký ako je teraz tak sa zase prihlásiš z minima na pár mesiacov ... no a ak by si otehotnela, tak sa prihlásiš z rozdielu maxima a tvojho VZ zo zamestnania, a stačí ti potom platiť 26 týždňov aby bola materská maximálna lebo to ukončené minimálne DNP ti poslúži na prirátanie potrebných dní na materskú.
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Minimálna mesačná platba je 14,47 a maximum je 49,,13 pri maximálnom vymeriavacom základe- VZ 1116,75 €.....vieš predsa koľko máš u zamestnávateľa v priemere...a ty si urči VZ do rozdielu...a tých 270 dní platí ešte dávno...robím mzdárku skoro 100rokov a stále to platí.....choď sa prihlásiť a skús otehotnieť...a uvidíš.....inak som si myslela, že dobrovoľné poistenie nemocenké zrušia k 1.1.2011 ...boli také indície, ale upravili ho...teba sa to netýka....pekný deň....( inak by si ho využila nielen pri nástupe na MD ale aj keď by si chcela byť PNS....to tiež po 270 dňoch poistenia.....i pred nástupom na MD...)
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

ďakujem za rady dievčata!
ja sa prihlasim asi až od januara 2012, až potom sa budem snažiť otehotniet, aby som šla na matersku v r.2013
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

anna81 Pozri príspevok
ďakujem za rady dievčata!
ja sa prihlasim asi až od januara 2012, až potom sa budem snažiť otehotniet, aby som šla na matersku v r.2013
Ak to dovtedy nezrušia. Sleduj zákony.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať