Zavrieť

Porady

Bryndza

Prosím poradiť, kde sa dá na východnom Slovensku kúpiť bryndza vyrobená
zo surového, nepasterizovaného ovčieho mlieka. Pomáha pri znížení cholesterolu . Ďakujem
Usporiadat
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

https://www.vedatechnika.sk/SK/VedaA...-Ebringer.aspx

Prednáška o mlieku, mliečnych výrobkoch, bryndzi atď.. Prednáša Prof. RNDr. Libor Ebringer, DrSc.
0 0
Green Sheep Green Sheep

Green Sheep je offline (nepripojený) Green Sheep

Nepasterizovana bryndza je stara, tradicna, ma vyhodu v tom, ze sa pasterizaciou nezahubia "dobre" bakterie. Jej problem v dnesnej dobe je ten, ze vyrabat dnes nieco z nepasterizovaneho mlieka je riziko, hlavne z hladiska hygienickeho. Nejde niekedy ani tak o to, ze neustrazite hygienu pri vyrobe, ale neviete co moze ovecka pojest... a tak sa moze stat, ze okrem "dobrych" bakterii, tam mozu zostat aj tie skodlive. U nas v Zvolenskej Slatine vyrabame 100%tnu ovciu bryndzu z pasterizovaneho ovcieho mlieka a vraciame do mlieka kultury, ktore su najpodstatnejsie v tej tradicnej nepasterizovanej bryndzi. Takze eliminujeme riziko "zlych" bakterii a zaroven nasa bryndza obsahuje kmene baktérií Lactococcus lactis. Skuste :-)
0 0
awise awise

awise je offline (nepripojený) awise

Pekný deň vám prajem všetkým , neviem či môžem, ale chcem sa opýtať : práve som varila bryndzovú polievku, a mala som čistú bryndzu ,nie z obchodu , a keď som ju pridala na koniec do polievky tak sa mi z tej bryndze spravil syr, z kupovanej sa mi to nestalo, môže to biť tým že bola pravá , alebo kde som spravila chybu?
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať