Zavrieť

Porady

stravne listky od 1.1.2006

ak to dobre chapem od 1.1.2006 si ako zivnostnik mozem dat do nakladov stravne v rozsahu ako zamestnanec, cize ak pracujem 8h za den mam narok na stravny listok v hodnote 80sk a z toho si mozem dat 55% do nakladov.

ako to zauctovat? kupim stravne listky na mesiac, ktory ma povedzme 20 pracovnych dni 20*80 = 1600Sk, ako z toho zauctujem len 55%?
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

qwertyui
aha, to som nevedel a na stranke to maju dost nejasne napisene..

ale tak ci tak, by som realne usetril cca. 100Sk mesacne. s tym, ze by som tam musel raz za mesiac chodit..
ked som sa nad tym zamyslel som prisiel k zaveru, ze mi to za tych par korun nestoji.
Tak si kúp naraz lístky na pol roka, napr. a potom sa ti ten poplatok 100 SK scvrkne na 17.-- na mesiac. Veď nakupovať nemusíš lístky každý mesiac.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Ja by som sa chcela opýtať ak SZČO chodí do jedálne spolu so zamestnancami a za stravu nám príde na konci mesiaca faktúra Môže to byť aj touto formou pre SZČO alebo si musíé kúpiť nejaké gastrolístky.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

karpis
Ja by som sa chcela opýtať ak SZČO chodí do jedálne spolu so zamestnancami a za stravu nám príde na konci mesiaca faktúra Môže to byť aj touto formou pre SZČO alebo si musíé kúpiť nejaké gastrolístky.
Môže to byť aj takto.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Nerozumiem. A firma platí stravné SZČO?
Veď jedáleň môže faktúrovať priamo SZČO.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Muška
Nerozumiem. A firma platí stravné SZČO?
Veď jedáleň môže faktúrovať priamo SZČO.
Ja som to pochopila tak, že SZČO má zamestnancov a fa jej chodí na SZČO a od 01.01.06 tam budú na faktúre pridané aj obedy, ktoré prestravovala samotná SZČO, teda živnostník. Prečo by jej mali chodiť dve faktúry, veď na jednej si to rozúčtuje ak chce, ale je to rovnaký náklad za zamestnanca ako aj za SZČO.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

áno Tonka. Ak je to tak, tak súhlasím.
Karpis by mal napísať "zamestnávateľ /SZČO/ chodí so svojimi zamestnancami na obed......atd." Potom je to jasné.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Muška
áno Tonka. Ak je to tak, tak súhlasím.
Karpis by mal napísať "zamestnávateľ /SZČO/ chodí so svojimi zamestnancami na obed......atd." Potom je to jasné.
Tak či tak je nutné, aby bolo menovite zdokladované, kto má nárok na stravný lístok podľa výplatnej listity ( tada či odpracoval viac ako 4 hod.za deň) a SZČO môže mať nárok na počet pracovných dní v mesiaci.
0 0
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

Akú províziu?? Zaplatil som 20x89=1899,00-Sk a potom z toho 55% do základu dani.
0 0
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

Nie, qwertyui! Keď denne odrobíš viac ako 4 hodiny, tak máš nárok na stravný lístok v hodnote 89,-SK.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Origos
Akú províziu?? Zaplatil som 20x89=1899,00-Sk a potom z toho 55% do základu dani.
Za strav. lístky napr. VAŠA zalatíš 20x89=1780,- z toho 55% t.j. 979,- je suma odpočitateľná od zákl. dane. VAŠA si učtuje za sprostredkovanie predaja strav. listkov sumu, ktorá ide celá do odpoč. položiek ako režia a DPH si môžeš uplatniť na odpočet ak si platiteľ DPH, ak nie cela suma do režie.

Ak si lístky nezabezpečíš, sumu 1780,- prepapáš aj tak a základ dane si neznížiš o nič.

Ak máš v blízkosti vývarovňu, ktorá má vlastné stravné poukážky, tak si zabezpeč tie (rezp. cez fa) oni si účtovať žiadnu sumu za sprostredkovanie nebudú, lenže stravovať sa budeš môcť len v ich stravovacích zariadeniach.
Naposledy upravil Zlata : 04.01.06 at 06:10
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=qwertyui]RE:
ked kupim 21 listkov v hodnote 50SK + dph(9.5SK) a + manipulacny

Stravovacie poukážky sú bez DPH, DPH podlieha iba manipulačný poplatok.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Malé zhrnutie ohľadom stravného SZČO...
0 0
qwertyui qwertyui

qwertyui je offline (nepripojený) qwertyui

Origos
Akú províziu?? Zaplatil som 20x89=1899,00-Sk a potom z toho 55% do základu dani.
asi si uz zabudol pocitat

20x89= 1780Sk

a zbytok bude zrejme ich provizia.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Každá spoločnosť, ktorá sprostredkúva predaj stravných lístkov si pýta províziu? Všade je rovnaká? Aké máte skúsenosti. Pri Vaša stravovacia je najmenej 100,-.
0 0
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

Áno, máš pravdu - manipulačné 100,-Sk + dph z 20-ich lístkov
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Ja som stale nenaslaj ednoznacny datum od kedy plati to opatrenie o sumach stravneho z 19.12.
Musim urobit cest.prikaz /SR/ na 27.12. neviem kt. sumu pocitat diety, po novom alebo po starom..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka
Ja som stale nenaslaj ednoznacny datum od kedy plati to opatrenie o sumach stravneho z 19.12.
Musim urobit cest.prikaz /SR/ na 27.12. neviem kt. sumu pocitat diety, po novom alebo po starom..
Starý rok po starom, nové sadzby platia až od 1.1.06.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Tweety
Starý rok po starom, nové sadzby platia až od 1.1.06.
dakujeeeeeeeeeeeeeem
0 0
tiki tiki

tiki je offline (nepripojený) tiki

Ako to bude teda s narokm na tie listky, myslim co sa tyka ich poctu na mesiac?
Bude to teda podla poctu pracovnych dni v danom mesiaci a ako skontroluju ci robil cely mesiac?
0 0
bejby bejby

bejby je offline (nepripojený) bejby

Chcela by som sa spýtať niekoho na takúto vec:
Je v nejakom zákone napísané, v akej hodnote musí dávať zamestnávateľ (podnikateľ) zamestnancovi gastrolístky?
Poznám prípad keď zamestnanec pracuje 9 hodín denne a dostáva 40 korunový gastráč, v sobotu pracuje 4 hoďky a nedostane žiadny.. Môže si zamestnanec nárokovať na vyššiu hodnotu lístka?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie