Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Dobrý deň, riešim prípad, kde sme za rok 2009 použili paušálne výdavky 40%, nakoľko nebol príjem taký vysoký. Tento rok však živnostník dosiahol vyšší príjem a nakoľko je to remeselná živnosť ( automechanik ) môžeme použiť 60% paušál. Len nie som si istá, či môžem takto použiť paušálne výdavky za rok 2009 40% a tento rok ešte využiť 60%.
ďakujem
Usporiadat
Emília Moskálová Emília Moskálová
Milí poraďáci mám strašne veľký problém ohľadom použitia paušálnych výdavkov. V živnostenskom liste mám napísané Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov. Podľa § 21 živnostenského zákona som automaticky použila 40% p.v Vo faktúrach mám faktúrované vykonané práce pri opracovaní drevnej hmoty a výroby komponentov z dreva. No a teraz neviem, aké p.v. použiť 40 alebo 60%. Prosím Vás pokiaľ mi môžete odpovedať hneď budem Vám veľmi povďačná, veľmi to už súri. Ja viem, že na remeselné živnosti musí byť odborná spôsobilosť, ktorú musí živnostník aj zdokladovať na Du pri DP. Prosííííííím pomôžte mi´. Ďakujem
0 0
Emília Moskálová Emília Moskálová
Prosím poraďte mi niekto, neviem sa ďalej pohnúť.
0 0
xiastro xiastro

xiastro je offline (nepripojený) xiastro

som
Emília Moskálová Pozri príspevok
Milí poraďáci mám strašne veľký problém ohľadom použitia paušálnych výdavkov. V živnostenskom liste mám napísané Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov. Podľa § 21 živnostenského zákona som automaticky použila 40% p.v Vo faktúrach mám faktúrované vykonané práce pri opracovaní drevnej hmoty a výroby komponentov z dreva. No a teraz neviem, aké p.v. použiť 40 alebo 60%. Prosím Vás pokiaľ mi môžete odpovedať hneď budem Vám veľmi povďačná, veľmi to už súri. Ja viem, že na remeselné živnosti musí byť odborná spôsobilosť, ktorú musí živnostník aj zdokladovať na Du pri DP. Prosííííííím pomôžte mi´. Ďakujem
jedna sa o volnu zivnost, takze vydavky vo vyske 40% z prijmov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Emília Moskálová Pozri príspevok
Prosím poraďte mi niekto, neviem sa ďalej pohnúť.
živnostník má remeselnú živnosť ? (výučný list v odbore stolár) ?
0 0
xiastro xiastro

xiastro je offline (nepripojený) xiastro

som
veronikasad Pozri príspevok
živnostník má remeselnú živnosť ? (výučný list v odbore stolár) ?
nema - na to poukazuje § 21 zivnostenskeho zakona, jedna sa o volnu zivnost podla nazvu predmetu podnikania
0 0
Emília Moskálová Emília Moskálová
Tak to neviem, či má výúčný list v odbore stolár. A keby mal to znamená že aj SZČO čo pracuje pri ňom má automaticky odbornú spôsobilosť alebo ako to mám chápať? Ja si tiež myslím, že je to voľná živnosť, lebo čo je to opracovavie drevnej hmoty? a Čo sú to komponenty- dosky? Ja neviem. Prepáčte že otravujem v takomto krízovom termíne ale neviem si pomôsť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Emília Moskálová Pozri príspevok
Tak to neviem, či má výúčný list v odbore stolár. A keby mal to znamená že aj SZČO čo pracuje pri ňom má automaticky odbornú spôsobilosť alebo ako to mám chápať? Ja si tiež myslím, že je to voľná živnosť, lebo čo je to opracovavie drevnej hmoty? a Čo sú to komponenty- dosky? Ja neviem. Prepáčte že otravujem v takomto krízovom termíne ale neviem si pomôsť.
Nekontrolovala som v živ. zákone. Ak ide o volnú živnosť - nemáš čo riešiť. Paušál 40 %.
Remeselnú živnosť by nemohol vykonávať bez výučného listu alebo zodpovedného zástupcu.
0 0
xiastro xiastro

xiastro je offline (nepripojený) xiastro

som
veronikasad Pozri príspevok
Nekontrolovala som v živ. zákone.
ja, ano
0 0
Emília Moskálová Emília Moskálová
Som veľmi otravná, ale zodpovedný zástupca je kto?
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dobry den, Zivnostnik si moze uplatnovat 40% ak mal zivnost iba jeden mesiac? a ako je to s odpocitatelnou polozkou ked 11 mesiacov bol na urade prace dostaval 100€ mesacne a za mesiac co mal zivnost zarobil 1400€. Dakujem
0 0
Emília Moskálová Emília Moskálová
Ja som tiež kontrolovala v živ. zákone a nikde som to nenašla.
Ale ako mu to preukážem, že mám pravdu ja a nie on.
0 0
xiastro xiastro

xiastro je offline (nepripojený) xiastro

som
Emília Moskálová Pozri príspevok
Som veľmi otravná, ale zodpovedný zástupca je kto?
zodpovedny zastupca je ten, kto zodpoveda za remeselnu alebo viazanu zivnost, ked samotny zivnostnik nesplna zakonom stanovene kriteria na prevadzkovanie takejto zivnosti
1 0
xiastro xiastro

xiastro je offline (nepripojený) xiastro

som
Emília Moskálová Pozri príspevok
Ja som tiež kontrolovala v živ. zákone a nikde som to nenašla.
Ale ako mu to preukážem, že mám pravdu ja a nie on.

???
0 0
xiastro xiastro

xiastro je offline (nepripojený) xiastro

som
ivan999 Pozri príspevok
Dobry den, Zivnostnik si moze uplatnovat 40% ak mal zivnost iba jeden mesiac? a ako je to s odpocitatelnou polozkou ked 11 mesiacov bol na urade prace dostaval 100€ mesacne a za mesiac co mal zivnost zarobil 1400€. Dakujem
ZDP nepodmienuje trvanie zivnosti na uplatnenie vydavkov percentom z prijmov, na nezdanitelnu cast zakladu dane ma pravo kazdy danovnik
0 0
Emília Moskálová Emília Moskálová
Takže nerobiť si z toho ťažkú hlavu, 40% a hotovo.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať