Zavrieť

Porady

predčasné splatenie úveru

Máme úver od roku 2007 fix na 2 roky.V zmluve je uvedené predčasné splatenie úveru 4°percentá,0Sk,-po uplinutí fixácie.Ako to mám chápať?Ďakujem!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    pri dvojročnej fixácií si mohol/môžeš úver predčasne splatiť bez poplatku pri konci fixácie t.j. k dátumu čerpania v roku 2009, 2011, 2013 atď... 4% úrok z predčasne splácanej sumy by si platil, ak by si úver predčasne splácal mimo fixácie - pozor banky majú aj minimálnu fixnú čiastku pri predčasných splátkach napr. VUB 4% min 166 €

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Ja konkretne VUB a je to takto. Ak chces splatit uver predcasne pocas fixacie, zaplatis 4% zo zostatku uveru, alebo min. ciastku, ktoru si stanovi banka. Urcite ju mas spomenutu aj v uverovej zmluve. V pripade, ze splatis uver po ukonceni fixacie, je to bez poplatku. V kazdom pripade musis banku poziadat o predcasne splatenie uveru a banka ti da vediet, ci s tym suhlasi a za akych podmienok. Vsetko vsak mas v podmienkach uverovej zmluvy, ktoru si podpisal, takze hladaj, hladaj. VUB ma mimochodom aj moznost mimoriadnej splatky casti uveru az do vysky 20% uveru rocne aj pocas fixacie. Zase vsak o to treba poziadat banku.


    Este taka drobnost. Vacsina bank ma vsak uvery osetrene tak, ze prve roky splacas vypocitane uroky z planovanej doby uveru a samotny uver zacnes splacat az neskor. Takze sa neprekvap, ak po dvoch rokoch budes musiet splatit 4% z celej vysky uveru, lebo podla vsetkeho este nebudes mat zaplatene ani uroky.
    Naposledy upravil robovi : 29.03.11 at 18:53 Dôvod: taka drobnost :-)

    predčasné splatenie úveru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.