Zavrieť

Porady

Potrebujem právnu radu!

Som matka a samozivitelka
Potrebujem poradit od pravnika.V roku 2006 som sa rozviedla a opustila som spolocny byt a odstahovala som sa s 3 detmi od manzela k rodicom. Byt ale po pol roku aj ex manzel opustil druzstevny byt a nechal za sebou dlzobu.Dostala som aj ja aj ex manzel vyrozumenie z Bytoveho drustva ze ak na dlzoba na byte(..34 tisic Sk) sa nevarovna byt preberie Drustvo. Nasla som si advokata a byt som zbavila dlzob a Rozsudok v mene slovenskej Rebuliky som ho ziskala bez bytovej nahrady pre ex manzela.Ale on toto rozhodnutie napadol ze bezpodielove spoliuvlasdtnictvo bytu som mu dlzna a musim ho vyplatit.Dalsi advokat ktory ma v tomto procese zastupoval ma viedol a usmernoval proti mne..nakolko som pracujuca a samozivitelka rodiny som sa nezucastnila na vsetkych procesoch a vysledok bol sokujuci..bezpodielove spoluvlastnictvo bytu vycislili na 17 tisic eur ..to je uz cena bytu..a to do 3 mesiacoch mu musim dat..nemam nato..prisla exekucia..byt chcu ohodnotit a na verejnu drazbu dat.Skusala som sa dohodnut s exmanzelom ze toto je nemozne splatit jedine s pozickou ktora trva kym to vybavim..niet pochopenia..chce hned alebo exekucia mi berie vsetko...co mam robit?
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

srska Pozri príspevok
súhlasím s tvojim názorom ale realitky tiež niesú sväté (príspevok 35 - provízia realitky 14,29%): http://www.porada.sk/t102569-p4-cena-ornej-pody.html#post1697894
To sme však už .
Bežným štandardom provízií v RK je rozpätie 2-4 %.
Vždy je to len a len o stanovení si podmienok oboch strán a určení minimálnej kúpnej ceny predávanej nehnuteľnosti predajcom.
Na Slovensku ešte veľa vody pretečie, kým sa očistí trh od garážových pseudopodnikateľov a neprofesionálov. Mám namysli obchod všeobecne a komplexne.
0 0
Ewelyn68 Ewelyn68

Ewelyn68 je offline (nepripojený) Ewelyn68

Som matka a samozivitelka
Dobry vecer prajem!..Len som chcela napisat ako a co sa deje dalej v mojom zivote. Bola som v banke a povedali ze dostanem pozicku ak mam Danove priznanie v Rakusku a aj na Slovensku, a potrebujem minimalne 3 mesiace po sebe posielat peniaze na svoj ucet, Tak som to urobila a tento mesiac som poslala prve peniaze na svoj ucet.Ale exekucia bola sikovna a vsetky moje peniaze mi z uctu zobrali..Zostala som bez haliera s 3 detmi..Deti som zobrala k ex manzelovi aby sa mi o nich postaral aspon na tu dobu kym to vsetko budem moct vyplatit. Nezobral ich povedal ze zit u neho nemozu a ani nechce.Takze aby som mohla ex manzela vyplatit potrebujem pozicku, ale ak mi exekucia zoberie vsetky peniaze z uctu neviem a nemam z coho zit. Toto je moj zacarovany kruh...Deti som zaniesla bratovi aby sa najedli lebo ja odchadzam za pracou na tak dlho aby som sa z toho vsetkeho vymotala...deti a ja sme na pokraji psych.zrutenia..
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Oceňujem, že si napísala, hoci odpoveď nie je taká, ako by sme chceli čítať. Len, prosím, nezúfaj, to je najmenej, čo teraz potrebuješ ty a tvoje deti. Bude lepšie, určite. Niekedy sa takto stroskotá, ale žiješ, si zdravá, to je hlavné. Sama píšeš, že máš dobrú rodinu. Podržia ťa.

Choď hneď od banky a vysvetli situáciu. Oni asi potrebujú vidieť, že máš pravidelný príjem aspoň tri mesiace. Tak to vydrž, nejako si tie tri mesiace pomôž, potom dostaneš pôžičku a vyplatíš ich.

Nepoznám takýto prípad, ale verím, že to dobre dopadne. Si na dobrej ceste. Keďže sú sviatky, asi to budeš riešiť až po nich. Možno to niekto vie presnešie a napíše ti tu. Vydrž! A neutráp sa, ten (polo)človek nestojí za to.
4 0
Ewelyn68 Ewelyn68

Ewelyn68 je offline (nepripojený) Ewelyn68

Som matka a samozivitelka
pozeram stranku Verejna ochrana prav...pojdem tam po sviatkoch..uz som im napisala...chcem zverejnit moj pripad chcem len spravedlnost ved toto uz je psychicke tyranie a mucenie matky s detmi ..trestancom sa dava viac milosti ako mne...a dakujem ze si mi napisala!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať