Zavrieť

Porady

Šľak by z toho trafil aj veľkého kľuďasa Jula Satinského

Kolega platil cca 12 rokov životnú poistku. Vlani v júli 2010 ju zrušil. Nakoľko nedosiahol vek 55 rokov, mal len 53, tak musí údajne vrátiť daň za všetky roky dozadu, pretože si uplatňoval úľavu dane na životnú poistku. Je to pravda? Musí podať daňové priznanie v tomto roku do konca marca? Ako to ma spraviť, keď bol v tom čase aj živnostník aj zamestnanec?
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ten názov témy mi riadne kole oči...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Ja si myslím, že keď zrušil až v r. 2011, nič nemusí vrátiť.
§ 11 ods. 13 - od 1.1.2011 zrušený, v prechodných ustanoveniach ani zmienka!
Rozalka musí.

Ja to čítam takto.
§ 52j
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. januára 2011

(3) Na uplatnenie § 11 ods. 1 až 4 a odseku 9 za zdaňovacie obdobie roku 2010 a predchádzajúce zdaňovacie obdobia sa použijú ustanovenia predpisu účinného do 31. decembra 2010.

(9) Príspevky daňovníka na doplnkové dôchodkové sporenie podľa odseku 4 písm. a), finančné prostriedky zaplatené daňovníkom na účelové sporenie podľa odseku 4 písm. b) a poistné zaplatené daňovníkom na životné poistenie podľa odseku 4 písm. c) je možné odpočítať od základu dane vo výške preukázateľne zaplatenej v zdaňovacom období, v úhrne najviac do výšky 398, 33 eura. V prípade jednorazovo zaplateného poistného na životné poistenie dohodnutého na dobu
Teda sa použije aj §11ods.(10) až ods(14) pôvodného predpisu(vlastne všetky paragrafy predošlého zákona), ak ide o zníženie dane v rokoch pred 1.1.2011. Podčiarknuté.

Ale domotali to pekne. Ktovie či to aj sami vedia pochopiť.
Naposledy upravil marjankaj : 01.04.11 at 07:43
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. priložím toto .. (bez komentára) ... http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...dzp_032011.pdf
je tam komentár k § 11 ...
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katy a R Pozri príspevok
.. priložím toto .. (bez komentára) ... http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...dzp_032011.pdf
je tam komentár k § 11 ...
Iste zaujímavý výklad.
V tom prípade k čomu slúži ten §52 j.
Na čo sa dá vlastne aplikovať?

O tri roky niekoho napadne, ako by sa dala naplniť štátna kasa. Čo bude platiť? Zákon alebo nejaká informácia drsr?
Naposledy upravil marjankaj : 31.03.11 at 21:49
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. a všimni si komentár k § 5
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katy a R Pozri príspevok
.. a všimni si komentár k § 5
Nemám slov.
Jeden krát tak a potom zase naopak.
Preto ja ani nečítam podobné komentáre z drsr. Čítam iba zákon a z toho vychádzam. Ak sa mi niečo nezdá, tak si vypýtam vyjadrenei z drsr a porovnám. Ale toto by sa stávať nemalo.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Rozalka musí.

Ja to čítam takto.
§ 52j
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. januára 2011

(3) Na uplatnenie § 11 ods. 1 až 4 a odseku 9 za zdaňovacie obdobie roku 2010 a predchádzajúce zdaňovacie obdobia sa použijú ustanovenia predpisu účinného do 31. decembra 2010.



Teda sa použije aj §11ods.(10) až ods(14) pôvodného predpisu(vlastne všetky paragrafy predošlého zákona), ak ide o zníženie dane v rokoch pred 1.1.2011. Podčiarknuté.

Ale domotali to pekne. Ktovie či to aj sami vedia pochopiť.

Súhlasím, ale len do r. 2010. Od r. 2011 nemusí dodržať podmienky, je to napísané jednoznačne: za zdaňovacie obdobie 2010 a predchádzajúce ... !!
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Súhlasím, ale len do r. 2010. Od r. 2011 nemusí dodržať podmienky, je to napísané jednoznačne: za zdaňovacie obdobie 2010 a predchádzajúce ... !!
A načo je tam ten §51j ods(3)?
Veď to čo tvrdíš by platilo aj keby tam ten ods(3) nebol.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať