Zavrieť

Porady

Podnikateľský účet v zahraničí

Prajem pekny den.
Chcel by som poradit v nasledovnej veci.
Prevádzkujem internetovy obchod a chcel by som zasielat tovar aj do Čiech. Problem je vsak s platbami, ktore by boli realizovane na Slovensko, t.j. prilis drahe pre zakaznika. Chcel by som vytvorit podmienky pre zakaznikov tym, ze by som si chcel vytvorit ucet v ceskej banke na menu euro, aby mohli uhradzat zakaznici na tento ucet platby.
O co mi ide? Aky vplyv to bude mat na mje podnikanie? Neviem ci ja musim volaco prihlasovat v Cechach z hladiska podnikania, alebo ako to je voci danovenu uradu v Cechach atd.
Vedeli by ste mi poradit ako na to? Ake kroky mam spravit?
Som SZČO platca DPH.
Dik za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Otvoriíš si účet v Českej banke .najlepšie v banke ktorá má pobočku v Čechách aj na Slovensku.Nie som si istý ale banky už tuším nemôžu pýtať viac vyšší poplatok za cezhraničné platby v rámci EU .
    A čo dobrého predávate?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    zatial to nemam uplne preskúmané (tento týžden chcem ísť osobne), ale účtovala som tento rok FIO banku u jedného klienta. A ten mal zaroven slovenksý aj český účet a poplatky boli minimalne.
    Len nezabudni potom akýkoľvek zahraničný účet zahlásiť na daňový úrad

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ano, internetova banka FIO pri zakladani uctu, zalozi aj ucet v ceskej republike, takze platby z ciech mozu chodit tam a zakaznici to maju vramci vlastnej krajiny

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    fio akurat nemas rucenie za vklady (pokial teda neprihlasis firmu na cesky danovy urad a nebudes podavat danove a platit dane aj v cechach

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    No, moj klient plati socialne poistenie za zamestnanca do Rakuska. Hodnota socialneho poistenia je 25 centov mesacne, prevod niekolkonasobne vyssi.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    spoločnosť sro by si chcela otvoriť účet v zahraničí - samozrejme nič jej nebráni - ako som pátrala na internete žiadnu oznamovaciu povinnosť voči nikomu nemá / samozrejme účet oznámi na DU !/ - nakoľko ohlasovacia povinnosť pri zakladaní účtov v zahraničí bola zrušená od 1. januára 2009 a od tohto termínu nie je potrebné hlásiť otváranie účtu v cudzine...
    na internete som ale našla ...
    Pri ohlasovaní skutočností týkajúcich sa aktív a pasív vo vzťahu k tuzemcom v zahraničí a vo vzťahu k cudzozemcom sa zmenila hodnota aktív a pasív, pri ktorej vzniká devízová ohlasovacia povinnosť z 20 mil. Sk na 700 tis. euro. Splnenie devízovej ohlasovacej povinnosti tuzemcom – podnikateľom a organizačnou zložkou cudzozemca v tuzemsku, s výnimkou banky a pobočky zahraničnej banky sa vykonáva prostredníctvom hlásenia DEV (NBS) 1 – 12 (Hlásenie o zahraničných aktívach a pasívach) – časť 1 až 3, zasielaného NBS- má niekto s takýmto hlásením skúsenosti ?
    vopred dík za odpovede

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Tiez odporucam FIO banku (www.fio.sk). Vedenie zadarmo, prevody tiez zadarmo z CR uctu do SR urctu (v ramci FIO).

    Podnikateľský účet v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.