Zavrieť

Porady

Ako donútiť susedov založiť SVB?

Dobrý deň mám otázku kúpili sme s manželom byt, podmienkou pri odkúpení bolo založenie spoločenstva. Od kúpy prešiel už viac než rok,lenže nikto zo susedov nie je ochotný založiť spoločenstvo a už vôbec nie platiť. Proste ich to vôbec nezaujíma a bytovka je už v katastrofálnom stave. Chcem sa opýtať môžem ich nejak donútiť aby založili to spoločenstvo? ďakujem
Usporiadat
Jozef Štora Jozef Štora

Jozef Štora je offline (nepripojený) Jozef Štora

správca
nie nie dakujem kazdy vie co robi... asi... ci?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

V prípade správy domov je to skôr:
Budiž im oduštěno, lebo nevedia, čo činia.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli Pozri príspevok
Komu niet rady, tomu niet pomoci, až Vám prídu kontroly požiarnej bezpeč.,elektriny, bleskovodov, až Vám začne tiecť strecha, alebo iná závada, prípadne havária, tak tam vytriezvejú tí "hrdí" vlastníci so svojimi právami a zistia, že majú aj veľa povinností, nie len bývať. A budú radi platiť to mi ver, ak bude niekto vôbec ochotný robiť pre takých ...........zakusla som si do jazyka:rolleyes:
Stanislav 1975 Pozri príspevok
No ale počkaj Halli, nepleť tu 2 veci dokopy:eek:- síce máš pravdu, čo ty píšeš o tých kontrolách a pod., ale kvoli poriadku nemusia mať založené žiadne SVB- na to stačí mať dobrého správcu- nikde nieje napísané, že musí mať niekto SVB...- zasa načo zbytočne zakladať SVB- treba si nájsť dobrého správcu a je pokoj...

A nepíš, že nemám pravdu, lebo budem zlý...
v správe nemajú vlastníci povinnosti ?, no tak .... prečítaj ešte raz...a potom krič, hmm ?


Stanko , písala som niekde o SVB
???
za správu sa predsa platí vždy, o tom sa baviť nebudeme, či správcovi, alebo SVB ...
Naposledy upravil Halli : 04.04.11 at 19:03
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A odkaz pre poraďáka menom PASKOV, ktorý zasa určite bude vypisovať svoje fantasmagorie do mojho profilu- Ty si iba slimák, a ja letím ako raketa- závidíš mi, ako tými prstiskami po klávesnici prepletám...
niekedy prepletáš skôr, než rozmyšľaš....

PS: už nebudem reagovať, lebo budem týždeň mimo net, papa
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Halli, občas to vyzerá tak, že či v správe, alebo vlastné SVB, vlastník má len práva a nie povinnosti.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

presne tak,však práve na to som upozornila
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Peter84 Pozri príspevok
Malo to v správe roľnícke družstvo, ktoré to odpredávalo svojim nájomníkom. Úhrady si platí každý sám,ešte aj svetlo pred dverami má každý napojené na svoju elektriku. A v pivniciach máme tiež naťahanú elektriku a vodu zo svojich bytov.....
Daj požiadavku na zvolanie schôdze a tam všetkým vlastníkom bytov alebo nájomcom pripomeň, že síce žijeme v demokratickom štáte, avšak to neznamená, že máme len práva ale aj POVINNOSTI z toho vyplývajúce .... v prípade, že to nepochopia, tak pohroz podaním žaloby na súd a vymáchanie škody za poškodzovania svojho majetku (to znamená, že spoločné priestory sú aj tvojím vlastníctvom) .... no a uvidíš reakciu a potom napíš ako si dopadol .... práca s ľudmi v našej spoločnosti je namáhavá a vysoko nebezpečná práca ,.-)
1 0
kanty kanty

kanty je offline (nepripojený) kanty

Pekný deň prajem,
chcel by som sa spýtať, neviem či je teda možné vkladať tu linky na iné stránky, skomponoval som nejakú takú stránku, ktorá by mohla pomôcť ľuďom pri zakladaní SVB. Viete ju skontrolovať, či tam náhodou niekde nepíšem blbosti? stránka má adresu ... zalozmesisvb.meu.zoznam.sk Je tam kopec vecí zo zákonov, niečo som rozpísal polopatisticky pre lepšie porozumenie, len dúfam, že som vysvetlil a aj ja pochopil veci zo zákona správne.
Chcem len ľuďom pomôcť, pretože som už počul také absurdné otázky...alebo výhovorky? ....ľudia nevedia jednoduché veci. Určite dám prelink z tej stránky na túto stránku porady, nakoľko toto je super stránka vzájomnej pomoci :-)
Ďakujem za porozumenie, s pozdravom
kanty
0 0
Jozef Štora Jozef Štora

Jozef Štora je offline (nepripojený) Jozef Štora

správca
kanty Pozri príspevok
Pekný deň prajem,
chcel by som sa spýtať, neviem či je teda možné vkladať tu linky na iné stránky, skomponoval som nejakú takú stránku, ktorá by mohla pomôcť ľuďom pri zakladaní SVB. Viete ju skontrolovať, či tam náhodou niekde nepíšem blbosti? stránka má adresu ... zalozmesisvb.meu.zoznam.sk Je tam kopec vecí zo zákonov, niečo som rozpísal polopatisticky pre lepšie porozumenie, len dúfam, že som vysvetlil a aj ja pochopil veci zo zákona správne.
Chcem len ľuďom pomôcť, pretože som už počul také absurdné otázky...alebo výhovorky? ....ľudia nevedia jednoduché veci. Určite dám prelink z tej stránky na túto stránku porady, nakoľko toto je super stránka vzájomnej pomoci :-)
Ďakujem za porozumenie, s pozdravom
kanty
Linky mozes pridavat len ked mas urcity pocet komentov
http://zalozmesisvb.meu.zoznam.sk/ tak tu ta linka je, ale mas tam jednu zasadnu chybu v zmluvach. SVB nesmie podpisat zmluvu o vykone spravy ale len mandatnu zmluvu, priscom rozsah moze byt takmer totozny. Podpisanie zmluvy o sprave by bolo hrubym porusenim zakona 182/1993 Z.z. v zneni neskorsich predpisov
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Jozef Štora Pozri príspevok
Linky mozes pridavat len ked mas urcity pocet komentov
http://zalozmesisvb.meu.zoznam.sk/ tak tu ta linka je, ale mas tam jednu zasadnu chybu v zmluvach. SVB nesmie podpisat zmluvu o vykone spravy ale len mandatnu zmluvu, priscom rozsah moze byt takmer totozny. Podpisanie zmluvy o sprave by bolo hrubym porusenim zakona 182/1993 Z.z. v zneni neskorsich predpisov
No aj mňa zarazilo, že má od.....len jeden príspevok a vie, že sme dobrá poradňa Ale je tam kopu dobrých čítaní , len trošku popletené s OSBD vzhľadom na názov jeho stránky...no ale nedočítala som ešte všetko...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať