Zavrieť

Porady

Zvýšený cholesterol

Vie niekto poradiť nejaký domáci liek na zníženie hodnoty cholesterolu? Nechcela by som užívať lieky, ale pokúsiť sa o to domácim receptom. Ak má niekto s takým receptom dobrú skúsenosť, poraďte prosím.
Usporiadat
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
erzet Dnes, 12:51 PM
Tu nejde o oklamanie lekára.


Lekara predsa nikto nechce klamat, precitajte si doporucenia. Na stranke http://www.tvojesrdce.sk/index.php?o...109&Itemid=151 doporucuju 12 hod pred odberom nejest, inde zase 24 hod nejest nic mastne, aby hladina narazovo nevystupila
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
MADELEIN Pozri príspevok
Nepíšete koľko ražovice.
Presne som to opísal. Myslel som si, že sa volá, inak, ražovica.
Naposledy upravil erzet : 14.04.11 at 09:42
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
LUBY Pozri príspevok
erzet Dnes, 12:51 PM
Tu nejde o oklamanie lekára.


Lekara predsa nikto nechce klamat, precitajte si doporucenia. Na stranke http://www.tvojesrdce.sk/index.php?o...109&Itemid=151 doporucuju 12 hod pred odberom nejest, inde zase 24 hod nejest nic mastne, aby hladina narazovo nevystupila
Ale ludia klamú lekára, jesť pred návštevou lekára cesnak, pred návštevou lekára sa stravovať tak a tak, jesť orechy,... Aby nárazovo nevystupila, ale o niektorých aby jednorazovo klesla. Poznám z toho čo mi radili, frajeri.
Ale viem, že srdce neoklameš a nielen srdce aj celé telo. Telo si pamätá.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... aj srdce
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

veru tak, v prvom rade, každý klame seba a svoje srdce, ktoré vám to za pár rokov vráti. Užívam už lieky :-(
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

tiež mám "sľúbené" lieky na zvýšený cholesterol, mala som dodržiavať diétny režim na zníženie cholesterolu, na budúci týždeň idem na kontrolu s výsledkami krvi , tak uvidím a napíšem ako som "dopadla", ale bránim sa tomu v mysli, aby som brala lieky, ale musím sa priznať, veľmi som sa nesnažila, a sestrička mi poradila že jedzte tri - štyri dni pred odberom krvi zeleninu , ale ja tiež nechcem klamať lekára, predsa to robím pre seba, inak som zvedavá aké budem mať výsledky.
4 0
MADELEIN MADELEIN

MADELEIN je offline (nepripojený) MADELEIN

erzet Pozri príspevok
Presne som to opísal. Myslel som si, že sa volá, inak, ražovica.
Ja som chcela vedieť kolko dcl ražovice (rožovky) je potrebné na vyrobenie tých kvapiek. Ak som dobre pochopila, bylinky sa lúhujú v alkohole a neviem v akom množstve.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
MADELEIN Pozri príspevok
Ja som chcela vedieť kolko dcl ražovice (rožovky) je potrebné na vyrobenie tých kvapiek. Ak som dobre pochopila, bylinky sa lúhujú v alkohole a neviem v akom množstve.
Ja som kúpil tie kvapky už zarobené. Obsah ražovice tam teda nie je, keď som to nenapísal.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Za tento môj osobný názor ma asi väčšina z Vás pošle do horúcich pekiel, ale nedá mi nepridať ho.
Naša supermoderná medicína, ktorá má na všetko liek nás v konečnom dôsledku sama oberá o zdravie, pretože pri každom jednom lieku sa nachádzajú aj vedľajšie účinky a nie je ich málo. Liek nám síce pomôže optimalizovať náš problém, nemusíme pre to vôbec nič urobiť, len ho prehltnúť v určenom čase, to je úplne všetko. Človek môže ďalej robiť chyby v stravovaní, v životospráve, liek to zariadi. A tak vznikajú logické situácie v úplných začiatkoch:
vysoký krvný tlak? - liek na zníženie tlaku
vysoký cholesterol? - liek na zníženie cholesterolu
vysoký cukor ? - liek na zníženie cukru
atď - atď
S množstvom týchto liekov stúpajú aj množstvá vedľajších účinkov a tak stúpa počet chorých ľudí, hlavne chronicky chorých, čo má v konečnom dôsledku aj hospodárske straty. Moderná medicína prestala pátrať po príčine, ale lieči ihneď dôsledky. (vidieť to u pacientov v nemocnici, sú to kvantá liekov).
Ten, kto chce vyliečiť svoju hladinu cholesterolu by mal začať najprv pátrať po príčine. Vo väčšine prípadov leží v príjme veľkého množstva cudzorodej potravy (potravy, ktorá je pre človeka neprirodzená) čiže veľké množstvo zvieracích produktov, ktoré sú bohaté na cholesterol. Okrem cholesterolu obsahujú aj veľa bielkovín, oveľa viac ako ich človek dokáže (našou genetickou predispozíciou) prijať, pretože človek je schopný pokryť bielkoviny rastlinnou stravou. Časť tohto bielkovinového prebytku sa potom skladuje v organizme: vo väzivách a v stenách krvného systému. Týmto skladovaním bielkoviny hrubne bazálna membrána cievy, dôsledkom toho nie je len zvýšený tlak krvi ale aj zvýšená hladina cholesterolu, pretože kvôli zhrubnutej bazálnej membráne nemôže cholesterol pekne odtekať a to je hlavný dôvod prečo je krv obohatená o cholesterol. Z tohto dôvodu príde k zvýšeniu tlaku aj cholesterolu, pretože oba majú spoločnú základnú príčinu. Ten, kto túto príčinu začne brať vážne dokáže znormalizovať aj cholesterol - bez liekov a bez vedľajších účinkov. Pri tom všetkom normalizuje tlak krvi. Nelieči sa choroba a jej príznaky, ale lieči sa príčina.
Čiže v prvom rade zmena životosprávy - pri nadváhe - zníženie váhy, menej živočíšnych jedál, viac zeleniny, ovocia a pravidelný šport - najmenej 1/2 hodinu denne (jazda na bicykli, joging, plávanie - vytrvalostné športy atď.
Až keď ani po týchto všetkých procedúrach nepríde k zmene cholesterolu a ide skôr o vrodenú chybu až vtedy by mali prísť na rad lieky, nikdy nie naopak!!!
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ludmilla Pozri príspevok

.....
Čiže v prvom rade zmena životosprávy - pri nadváhe - zníženie váhy, menej živočíšnych jedál, viac zeleniny, ovocia a pravidelný šport - najmenej 1/2 hodinu denne (jazda na bicykli, joging, plávanie - vytrvalostné športy atď.

Až keď ani po týchto všetkých procedúrach nepríde k zmene cholesterolu a ide skôr o vrodenú chybu až vtedy by mali prísť na rad lieky, nikdy nie naopak!!!
Absolútne s tebou súhlasím . Pozri aj tu http://www.porada.sk/1718582-post40.html
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
durisovad Pozri príspevok
Mojmu muzovi to pomohlo velmi a pomohlo to aj ludom, ktorym to poradil. Citala som recenziu jedneho americkeho lekara, ktory potvrdil, ze bryndza je naozaj liecebny zazrak. Ale podotykam, prava ovcia.
Teraz je pravy cas na kupu ovcieho syra na vyrobu bryndze. Bacovia na salasoch ho teraz robia, pretoze male ovecky su uz prec a stare ovecky sa pasu na dobrej majovej trave a doja kvalitne mlieko. Minuly tyzden sme kupili hrudy syra a bryndza je uz hotova.
1 0
pipula pipula

pipula je offline (nepripojený) pipula

Čo sa týka zvýšeného cholesterolu, mám 6,22. Lekárka mi predpísala liek "Pharmastatin 40 mg.". Na obale lieku je napísané ako vo väčšine liekov : Pozorne prečítať! Takže čítam a je toho dosť, ale medzi inými bodmi je napísané "buďte zvlášť opatrní pri užívaní - ak máte spomalenú látkovú výmenu v dôsledku nedostatočnej činnosti štítnej žľazy /hypotyreóze/, čo je aj môj prípad, užívam Euthyrox. Čo poradíte, mám Pharmastatin 40 užívať? Má niekto s týmto liekom skúsenosť?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pipula Pozri príspevok
Čo sa týka zvýšeného cholesterolu, mám 6,22. Lekárka mi predpísala liek "Pharmastatin 40 mg.". Na obale lieku je napísané ako vo väčšine liekov : Pozorne prečítať! Takže čítam a je toho dosť, ale medzi inými bodmi je napísané "buďte zvlášť opatrní pri užívaní - ak máte spomalenú látkovú výmenu v dôsledku nedostatočnej činnosti štítnej žľazy /hypotyreóze/, čo je aj môj prípad, užívam Euthyrox. Čo poradíte, mám Pharmastatin 40 užívať? Má niekto s týmto liekom skúsenosť?
Ja som mávala hodnotu cholesterolu tak do 7,5, niekedy menej, a mne jeden lekár predpísal 40 mg torvacard, ale ma bolel pravý bok, tak som zmenila lekára, veď 40 mg sa dáva na vysokánske hodnoty, nie na také, ako som mala ja. V kardiologickej ambulancii mi predpísali 10 mg torvacard, to mi stačilo, užívam ho už pár rokov a teraz mám cholesterol 5,18. Tvoj liek tiež obsahuje atrovastatín, ak máš 40 mg, to je ten najsilnejší. Choď za lekárom a povedz mu, že máš problémy so štítnou žľazou a že chceš najprv vyskúšať slabší liek. Ale ja nie som lekár, je to len moja osobná skúsenosť.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Pred 35 rokmi mi prvý raz zistili vysoký cholesterol, okolo 7,4. Dali mi nejaký liek, už ani nepamätám, len viem, že som ho vyhodila, kvôli vedľajším účinkom. Odvtedy som vždy pri náhodných vyšetreniach sledovala hodnotu cholesterolu. Hodnota bola obvykle medzi 6 a 7,5, ako kedy. Bola som teda vyše 30 rokov neliečená, ale viem sa dosť stresovať, nadváhu určite nemám ani gram a máme to všetci v rodine. Pred 4 rokmi som konečne súhlasila s liečbou, mám 10mg torvacard. Cholesterol klesol na hodnoty okolo 5. Mám rada ryby, často som ich jedávala, a podľa mňa ak je to porucha metabolizmu, tak ju treba liečiť, ak je to z jedla, tak držať zdravú diétu.
Kvaka Pozri príspevok
Ja som mávala hodnotu cholesterolu tak do 7,5, niekedy menej, a mne jeden lekár predpísal 40 mg torvacard, ale ma bolel pravý bok, tak som zmenila lekára, veď 40 mg sa dáva na vysokánske hodnoty, nie na také, ako som mala ja. V kardiologickej ambulancii mi predpísali 10 mg torvacard, to mi stačilo, užívam ho už pár rokov a teraz mám cholesterol 5,18. Tvoj liek tiež obsahuje atrovastatín, ak máš 40 mg, to je ten najsilnejší. Choď za lekárom a povedz mu, že máš problémy so štítnou žľazou a že chceš najprv vyskúšať slabší liek. Ale ja nie som lekár, je to len moja osobná skúsenosť.
Takmer 2 roky som sa liečila na pečeň - podľa vyšetrení som kedysi dávno prekonala mononukleózu, okrem toho mi zistili vysokú hladinu kyseliny močovej, takže celú dobu som sa stravovala pomerne diétne, žiadne vyprážanie, len dusenie a varenie, veľa rýb, čo bolo horšie: to čo bolo pre pečeň zakázané, pre dnu bolo prikázané a naopak, ledva som našla zopár jedál, ktoré sa zmestili do oboch diét.
Predpísaná Lagosa - neužívala som ju vôbec, na radu bylinkárky som si kúpila pestrec mariánsky (aj Lagosa obsahuje presne toto), zomlela na kávovom mlynčeku na prach a toto som užívala každé ráno na lačno za mokka lyžičku.
Pred pol rokom som si trochu upravila aj jedálniček: prehodila som chlebíky a sladkosti na predobedňajšie hodiny, večer najmä zelenina, občas s chudou šunkou, syrom (18-20 %), tvarom 1,1 % tuku, no proste takmer beztukové jedlá, dresingy jogurtové, len mierne vylepšené smotanou na varenie (10%), za toto obdobie šlo 9 kg dole.

Dnešné výsledky: kyselina močová aj pečeňové testy mimoriadne skvelé (bez Lagosy a Miluritu) - vyradili ma aj z evidencie, zato cholesterol 7, triaglyceroly 3,2
Predpísali mi torvacard 20, že na 1 mesiac a potom uvidíme, či to neuškodí pečeni (zas budem tam, kde doteraz?) - čítam návod a je tam napísané, že je nevhodné pri zníženej činnosti šž, mám to vôbec užívať?
Radšej by som zas siahla po niečom prírodnom, neviem však, čo by to mohlo byť ...

Na radu "pečeňárky" som si kúpila rybí tuk (Omega3) a vraj na večeru mám jedávať za hrsť vlašských orechov. Aké máte skúsenosti s prírodnými liečivami?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Rozalka Pozri príspevok
Dnešné výsledky: kyselina močová aj pečeňové testy mimoriadne skvelé (bez Lagosy a Miluritu) - vyradili ma aj z evidencie, zato cholesterol 7, triaglyceroly 3,2
Predpísali mi torvacard 20, že na 1 mesiac a potom uvidíme, či to neuškodí pečeni (zas budem tam, kde doteraz?) - čítam návod a je tam napísané, že je nevhodné pri zníženej činnosti šž, mám to vôbec užívať?
Radšej by som zas siahla po niečom prírodnom, neviem však, čo by to mohlo byť ...

Na radu "pečeňárky" som si kúpila rybí tuk (Omega3) a vraj na večeru mám jedávať za hrsť vlašských orechov. Aké máte skúsenosti s prírodnými liečivami?
Rozalka,
tak to si veľmi prísnu dietu držala. Tiež mi vybehol cholesterol, tak som upravila stravu .. a cholesterol mi zbehol dole .. a nielen zlý ale aj dobrým som sa dostala veľmi nizko.
Internistka mi dala jedinú otázku ( tiež som vylúčila tuky zo stravy ) či jedávam obyčajné maslo. Som povedala, že nie ... že žiadne maslo. Tak ma sprdla ako malé decko, že maslo ( obyčajné nie tie umelé náhrady typu rama flora ) a olivový olej sa mi majú vrátiť na jedálniček .. aby sa dobrý cholesterol dostal do normy.
Skús to s tým.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ak nemáš nízky tlak, tak by možno aj toto mohlo pomocť http://varecha.pravda.sk/recepty/cit...40-recept.html

našla som to tu niekde na porade. Vypila som jednu dávku a naozaj sa mi zda, ze to pomohlo. Len teda laboratorne vysledky nemam
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Xanti Pozri príspevok
Rozalka,
tak to si veľmi prísnu dietu držala. Tiež mi vybehol cholesterol, tak som upravila stravu .. a cholesterol mi zbehol dole .. a nielen zlý ale aj dobrým som sa dostala veľmi nizko.
Internistka mi dala jedinú otázku ( tiež som vylúčila tuky zo stravy ) či jedávam obyčajné maslo. Som povedala, že nie ... že žiadne maslo. Tak ma sprdla ako malé decko, že maslo ( obyčajné nie tie umelé náhrady typu rama flora ) a olivový olej sa mi majú vrátiť na jedálniček .. aby sa dobrý cholesterol dostal do normy.
Skús to s tým.
Maslo používam len obyčajné, nie tie umeliny a z olejov len olivový ..... teraz ma tak osvietilo, či som si to nespackala tým, že každé ráno užívam PL tekvicového oleja, a pred odberom by sa mali vynechať aspoň 3 dni - ktovie, aký to má vplyv?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Rozalka Pozri príspevok
Maslo používam len obyčajné, nie tie umeliny a z olejov len olivový ..... teraz ma tak osvietilo, či som si to nespackala tým, že každé ráno užívam PL tekvicového oleja, a pred odberom by sa mali vynechať aspoň 3 dni - ktovie, aký to má vplyv?
No môže byť, treba potom skúsiť vynechať a ísť na kontrolný odber ... budem držať palce aby to bolo ok.
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
V tekvicovom oleji, je veľké množstvo kyseliny linolovej, z nej sa enzymaticky vytvára kyselina arachidonová, a z nej eikozanoidy, ktoré sú potrebné pre vznik zápalov. Táto kyselina podporuje tvorbu trombov, fibrignogénu, zvyšuje hladinu estrogénu a testosterónu a vo zvýšenej spotrebe v strave, spôsobuje chronické zápaly , hlavne ak sa v tele vyskytujú plesne, srdcovocievne ochorenia /cholesterol/ a vznik rakovinového génu, tým , že sa vytvára kyselina mliečna.
Súčasne s tekvicovým olejom sa preto musí požívať omega 3 - cca 1200-1800 mg/ deň
a silné antioxidanty, podľa toho v akom stave sú cievy, a iné médiovody v tele.
V prípade, že tieto látky nedávame do harmónie a súladu, vzniká v lymfatických uzlinách zárodok pre lipomy, lipogranulomy...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať