Zavrieť

Porady

Zvýšený cholesterol

Vie niekto poradiť nejaký domáci liek na zníženie hodnoty cholesterolu? Nechcela by som užívať lieky, ale pokúsiť sa o to domácim receptom. Ak má niekto s takým receptom dobrú skúsenosť, poraďte prosím.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kaivorus, to je tvoj súkromný názor alebo to vieš niečim aj podložiť?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Rozalka Pozri príspevok
Maslo používam len obyčajné, nie tie umeliny a z olejov len olivový ..... teraz ma tak osvietilo, či som si to nespackala tým, že každé ráno užívam PL tekvicového oleja, a pred odberom by sa mali vynechať aspoň 3 dni - ktovie, aký to má vplyv?
Rozalka, ja tiež už kupujem len kravské maslo, kupujem si aj olej z tekvicových semien, keď mám, zjem ráno s chlebom, keď nie, tak si dám aj olivový. Ešte mám rybí tuk, dám si tak dva razy do týždňa ráno, niekedy vigantol, pár kvapiek tiež dva razy do týždňa. Neužívam nijaké iné lieky na predpis. Triglyceridy som nikdy nemala nad normu, iba cholesterol, ale tých 5 mi nevadí. Tiež som čítala všeličo o liečbe statínmi, čo platilo včera, nemusí platiť dnes. Jedz veľa kyslej kapusty a cesnak. Môj muž tiež pije čaj z pestreca mariánskeho, pečeňové testy ma v poriadku, len má steatózu, čo je pri jeho váhe a veku vraj bežné.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj ja som mala steatózu, stretla som raz jednu tetu, na "pečeňový" fľak na tvári pozrela a povedala: vy máte mastnú pečeň a určite aj zlé pečeňové testy. Po mojom "mhm" povedala, aby som si kúpila pestrec, zomlela na makovom mlynčeku a každé ráno mokka lyžičku zapiť kefírom, cmarom, či iným kyslým mliečnym výrobkom. Po roku a pol aj pečeňové testy v norme a steatóza fuč.
Spravila som si citronovo-cesnakový nápoj, je to na 3 týždne, potom 8 dní pauza a zase 3 týždne, tak uvidím, čo to spraví.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My máme doma čaj zn. Milota, pestrec mariánsky plod, tlčený. Ak ti pomohol, tak super, poviem mužovi, jemu to nechutí, preto ho nepije často. Akurát teraz užíva Lipovitan, dostal na narodeniny.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Tiež má zvýšený cholesterol, triglyceridy, steatózu pečene, pritom peč. testy sú dobré....kupujem si na prečistenie ako Rozálka píše Pestrec mariánsky, Essencial, Liv 52, Pu erh,..kedy čo...Podotýkam, že nejem ani mastné ani sladké...iba veeeeľmi občas. Môj lekár nehovorí na výsledky vôbec nič.
Skúsim aj ja ten citronovo-cesnakový nápoj.
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

No tak všetci ďakujeme za recept na výrobu domácej (,,takmer isto pravej ovčej bryndzi")

A teraz k problému, cholesterol ako veštci dobre vieme, je ,,vysoký"" a ,,nízky", ak to nazvem zjednodušene. Pre život človeka mimoriadne potrebný je práve ten prvý.
Druhý je ten ,,zabijak", bez ktorého sa je lepšie zaobísť.
Spoliehať sa pri jeho úprave na bryndzu , hoci aj domácu je dosť vysoké riziko.Ale kŕmiť sa famakami tiež nie je výhra.
Stará Tibetská medicína pozná tisícročiami overené a aj na moderných klinikách aplikované preparáty, ktorý problém riešia. Ich účinky sa v priebehu liečebných kúr potvrdzujú a overujú biochemicky, čím sa vylučuje placebo efekt.
Toto považujem za spoľahlivú prevenciu proti možnému vzniku ischemických ochorení, kôrnateniu ciev, infarktom miokardu, porážkam a iným ochoreniam,ktoré spôsobuje prítomnosť cholesterolu nízkej hustoty.
Pekný deň praje dusan sl
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Neviem, čo ponúka tibetská medicína. Možno nejaké čaje, ešte mám doma himalájsky ajurvédsky bylinný čaj, ale nepoužívame ho. Trochu som sa túlala v téme o vysokom tuku v krvi, našla som, že nesprávne urobený jablčný ocot môže spôsobiť anémiu. Potvrdzujem, že mužove nedávne výsledky krvi ukázali slabú anémiu, čo v živote nemal, mával skôr tie vyššie hodnoty v krvi. Užíval na ráno nejaký čas aj jablčný ocot, kúpila som bio, VollKraft, tak teraz neviem. Moc toho nevypil, malú lyžičku ráno v pohári vody. Potom dostal do daru na Vianoce opäť aloe vera šťavu, tak zmenil ranný nápoj. Predpokladám, že krv by sa mu bola už zregenerovala, ak jablčný ocot prestal piť. Je možné, že by to bolo aj zo šťavy? Určite mal však v norme TG aj cholesterol. Akurát má steatózu pečene, keďže má nadváhu.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Nebudem sa vyjadrovať k téme,nie je to môj odbor,ale bola by som rada,keby ste si vždy spomenuli na tieto svoje problémy,ked budete podávať svojim malým deťom či vnúčatám rôzne párky,klobásky,slaninky či salámky a aby sa Vám aspon trošku zatriasla ruka vždy,ked dávate dieťaťu sladkosť za sladkosťou,jupík za džusikom.Pretože problémy v dospelom veku sú väčšinou výsledkom stravovania od malička.Príjemné Veľkonočné sviatky s kontrolou udenín a čokolády prajem.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Estetic Pozri príspevok
Nebudem sa vyjadrovať k téme,nie je to môj odbor,ale bola by som rada,keby ste si vždy spomenuli na tieto svoje problémy,ked budete podávať svojim malým deťom či vnúčatám rôzne párky,klobásky,slaninky či salámky a aby sa Vám aspon trošku zatriasla ruka vždy,ked dávate dieťaťu sladkosť za sladkosťou,jupík za džusikom.Pretože problémy v dospelom veku sú väčšinou výsledkom stravovania od malička.Príjemné Veľkonočné sviatky s kontrolou udenín a čokolády prajem.
Máš pravdu, ale aj gény tu hrajú rolu, lebo ako píšeš, párky,klobásky,slaninky či salámky, tak tie u nás doma nebývali, moja mama lekváre domáce robila, takže na tom som ja vyrastala, a mala som vždy zvýšených cholesterol, tuky nie. Muž mal v detstve párky,klobásky,slaninky či salámky, oni doma zabíjali, a on mal zase tuky zvýšené, cholesterol nie. Doma spolu jeme takmer rovnakú stravu len odkedy sme na dôchodku, ale nič sa nezmenilo na rozdielnosti vo výsledkoch. Preto jemu tie prípravky na TG išli, ale už to má v norme.
Inak údeniny tiež už dlhšie nemusím a sladkosti, na rozdiel od muža ja takmer vôbec.
Veľká noc je však iba raz v roku, tam si trochu zhrešíme.
Ako jedia vnuci, to neovplyvním, moje nevesty majú svoje rozumy a zvyky, ani ja som si nedala do toho kecať, veď majú teraz internet, môžu si to prečítať.
Ale moje deti veru jedli salámky, občas aj údené, aj sladkosti vždy od niekoho dostali, takže prevencia v detstve asi malá bola.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozalka Pozri príspevok
.......... kúpila pestrec, zomlela na makovom kávovom mlynčeku ............
Ospravedlňte ma, neviem, kde som mala oči a pršteky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať