Zavrieť

Porady

Zateplenie zakladov

Dobry den,
Prave posilnujem zaklady kamenneho domu,tym ze pribetonujem 30 cm stenu do vysky terenu.Takze novy zaklad aj so starym bude hruby 80-85 cm.Preto sa chcem opytat.ci ma zmysle zateplit zaklady?A aj sokel,nevzniknu vo vnutri domu nezelane plesne alebo vlhkost,tym ze cez sokel nebude prudit vzduch??Je to dost surne.
Dakujem
Usporiadat
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

u CT84 mi vychadzala vydatnost 6-7m2 a to som lepil aj boky EPS, u mastersilu som este vydatnost netestoval ale tych 10m2 co pisu na stranke neviem, neviem
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

zrejme kazda pur pena lepi.. ide asi len o to aby moc neodtlacala tu dosku
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Nieje pena ako pena, jedneho casu na livingu bola rozsiahla debata aj s testami 6 znaciek. Prve 3 peny tusim CT84,Tytan, Soundal pri odtrhnuti spoj vydrzal u dalsich medzi ktorymi bola aj den braven povolila pena v strukture. Dalsia vec je ze kazda pena ma iny cas lepenia a vytvrdnutia a podla toho treba prispôsobit pracu pri lepeni.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Kupil som nejaku penu na lepenie obkladov a tehal.. inak cim osietkovat XPS sokel? V technickom liste pre duocontact pisu ze nieje vhodny pre XPS.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na XPS sa používa flex lepidlo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

flex lepidlo? nieco take ako na lepenie kachliciek? napisete nejaky konkretny vyrobok, alebo mam kupit v nejake flex lepidlo vo budu mat v baumaxohornbachu?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

neviem co bude povrchova uprava.. cast bud pod terenom a trcat bude cca 25cm. Co dam na to neskor budem riesit potom. Vraj nejaky marmolit sa tam pouziva. Mne osobne sa tiefarebne gulicky nepacia, mozno sa to oblozi nejakym kamenom neskor.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ked tam bude kamen chcelo by to aj kotvit, ked sa ti gulicky nepacia
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kamenny obklad sa kotvy cez sietku, takze je to dorobitelne kedykolvek.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

no , ako kde. U mna uz nie, kedze by som si narusil HI
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no pri tak velkej spare aku mam ja, sa sice PU pena javy ako dobra volba, ale opak je pravdou. ta doska tam absolutne nedrzi po aplikacii a pokial by som mal kazdu dosku klinovat, tak to tam radsej buchnem hrcu flex lepidla.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

takze som tam buchol flex lepidlo keratmel flex a ono to odpadava.. cize nakoniec to bude aj tak na pene. To lepidlo nedrzi ani na betonovej tvarnici.. mozno som ho spravil moc huste, ale potreboval som robit asi 3cm buchty.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no nakoniec to skoncilo pri nizkoexpanznej pene.. den braven pistolov super lepiaca pena bola na dve veci, ale urcite nie na lepenie XPS 2cm k muru., cize sokel som nalepil, osietkoval s flexi lepidlom keratmel teraz tam dam nopovku kde to bude zahrnute zemou (kamenom), na to pojde geotextilia ktora bude zasahovat do ryhy ktoru som vykopal vedla zakladov asi 20cm hlboko pod zaciatkom DT na pasoch. Cize otazka:

mam tu ryhu naplnit kamenom a prekryt getextiliov (ktora sa bude vracat akoze hore), alebo mam kupit drenaznu ruru a dat ju tam? mam totizto mierny problem aky kamen tam dat. Ak by som mal platit dovoz tej trochy kamenia velkej frakcie, tak to mozem rovno kupit drenaznu ruru 80mm. Pokial by som dat drenaznu ruru, mozem ju obsypat klasickym strkom? toho mam totiz zatial dost.
0 0
zuzusa zuzusa

zuzusa je offline (nepripojený) zuzusa

Základy sa nezatepľujú,lepšie by bolo,keby vykopeš okolo celého domu jamu až pod úroveň základov,dáš tam drenážnu hadicu a takú pupkovú foliu,aby tie základy boli dostatočne chránené pred vodou,ale tú hadicu(trubku)nemôžeš zasypať hlinou,lebo by sa upchali otvory,na odtekanie vody,my sme to zasypávali makadamom asi tak aspom 20cm na výšku.Dom sme zateplovali polistyrenom,len z vonka a je to v pohode.Nikdy nezatepluj aj z vnútra,chalupu udusíšmnebude dýchať a potom sa pliesni nezbavíš,všetká para sa ti bude zrážať vo vnútri bytu.My sme na sokel dávali štyrodur+lepidlo+sieťka a na to môžeš dať marmolit.Ak chceš sokel obkladať kameňom,bude lepšie tam nič nedávať,lebo váha kameňa by ti to všetko odtrhla.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
zuzusa Pozri príspevok
Základy sa nezatepľujú,lepšie by bolo,keby vykopeš okolo celého domu jamu až pod úroveň základov,dáš tam drenážnu hadicu a takú pupkovú foliu,aby tie základy boli dostatočne chránené pred vodou,ale tú hadicu(trubku)nemôžeš zasypať hlinou,lebo by sa upchali otvory,na odtekanie vody,my sme to zasypávali makadamom asi tak aspom 20cm na výšku.Dom sme zateplovali polistyrenom,len z vonka a je to v pohode.Nikdy nezatepluj aj z vnútra,chalupu udusíšmnebude dýchať a potom sa pliesni nezbavíš,všetká para sa ti bude zrážať vo vnútri bytu.My sme na sokel dávali štyrodur+lepidlo+sieťka a na to môžeš dať marmolit.Ak chceš sokel obkladať kameňom,bude lepšie tam nič nedávať,lebo váha kameňa by ti to všetko odtrhla.
Neodtrhne to,ak sa to urobí tak ako sa má.
0 0
mazumic mazumic

mazumic je offline (nepripojený) mazumic

Zdravim vas.
Riesim tiez zateplenie zakladov. Niekto mi hovoril, ze na to je vhodny aj zeleny sadrokarton. Je to podla Vas vhodne riesenie?
V pripade XPS - aka je odporucana hrubka na zaklady? Musi to ist aj na prvy rad tehal? Vytvori sa mi tam potom opacny sokel a to asi nebude v poriadku.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

no opačný sokel by ti nemal vznikať. Bude asi niekde chyba ked ti to tak vyšlo. Inak u nás na Kysuciach dávame na základy 10cm XPS. Tahame to po prvý rad(z vnútra tam je už podlahový EPS) a ďalej sa pokračuje fasádnym EPS.
AK ti tam vznikne ten schod na fasáde tak treba oplechovanie alebo niečo na ten spôsob aby to tam nestála voda
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

zdravim
mam nakupeny xps na sokel 5 cm ale ukazuje sa že bude potrebne asi 10 cm ..môžem to nalepiť v dvoch 5-cm vrstvach? a čim najlepšie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môžete to nalepiť v dvoch 5 cm vrstvách ,flexovým lepidlom,montážnou penou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať