Zavrieť

Porady

15 rokov funkčná živnosť

Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

tohto roku mi prišla nová klientka stým, že má SL. živnosť na opatrovanie od 2.2.2010 - urobila som DP, RZZP stým, že SP je už prepojená s DÚ.
Včera mi klientka volá zo SP, že ju obchádza infart bola si tam vybaviť dáky formulár neviem či E 106, alebo E101 a tam zistili, že ona má funkčnú živnosť od augusta 1996 povedala mi, že prvé dva roky aj predávala nejakú bižu, ale vôbec to nešlo tak s tým skončila. DP bolo 0. Neviem vôbec či bolo podané aspoň na začiatku DP, alebo či nebolo ani jedno a či teraz treba spätne podať DP za celých 14 rokov - s pokutou v 15 už podané bolo.
Na SP jej dali vypísať 14 výpisov z DP s 0.
Dali jej vypísať prihlášku na poistenie za rok 1996 až 2000 vraj bola povinná platiť odvody aj keď sa vychádzalo z 0. Vyčíslia jej výšku príspevkov, ktoré bola povinná zaplatiť - nič bližšie ani o sume ani o pokutách a penáloch zatiaľ nespomínali
Tento prípad je premňa dosť záhadou, že sa mohlo spojiť toľko zlých náhod aby sa nato prišlo až po 16 rokoch.
Ak môžem poprosím o rady, je na invalidnom dôchodku a je ozaj pred zrútením za každú radu a tiež reakciu budem vďačná
Usporiadat
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

všetkým zúčastneným ďakujem za diskusiu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať