Zavrieť

Porady

odvody - verejná diskusia

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Je možné podávať podnety k návrhu zmien v daňovo odvodovom systéme.

Niečo k tomu tu: http://www.finance.gov.sk/Documents/...iskusia%29.pdf

Bližšie informácie: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=475

Je tu uvedená mailová adresa na poisielanie podnetov........
Či to bude naozaj niekto čítať je otázne.
Usporiadat
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

Mňa zaujíma čo je podla nového návrhu čista mzda / príjem.
Daňový základ - daň, to určite nieje.

Stane sa 500€ živnostník sociálne odkázaný.( 500-200-odvody = sociálny prípad)
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Jana Motyčková Pozri príspevok
Otázka je skôr opačná, prečo by ten, kto má skutočné náklady vo výške cca 40% mal platiť vyššie dane ako prekladateľ alebo ktokoľvek iný bez nákladov (súčasný stav)?. Resp. prečo by obaja nemali platiť rovnaké dane (ak by sa zrušil 40% paušál) ?
Iste, dá sa na to pozerať aj takto, že ide o spravodlivosť.
Skutočnosť je však iná . Pýtam sa. Prečo sa teda paušál neruší? A prečo by mal byť najviac 200,- Eur? Cena čoho to je? Ako to zmerali? Alebo to mám chápať ako maximálne ocenenie "know how" - získaných vedomostí tých, čo pracujú hlavou?
Alebo je to iba obyčajné, neodborné (politické) hausnumero?
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nella_2 Pozri príspevok
Ak sa potrebujú dopraviť na pracovisko alebo ku zákazníkovi, tak náklady na cestovné majú tak či tak (buď auto alebo MHD/vlak...). Akurát pri tom aute sa dá trošku viac špekulovať.
Nella naozaj neviem ako môžeš aj s Indeedom takéto niečo napísať v 21 storočí.
Účtovník so sídlom v Bratislave má zákazníka napríklad v Seredi. To tam pôjde vlakom alebo autobusom, ab zabil celý deň a ušetril 20 EUR. Rozmýšľať o tom, kto by mal a nemal používať pri podnikaní auto....no neviem už ako Vás To môže napadnúť....
2 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Samozrejme, že je to iba politické hausnumero (si myslím). Môže byť to čislo aj nula - ale asi bol záujem stanoviť nejakú sumu, do ktorej sa nebude bazírovať na presných nákladoch. Neviem si predstaviť iné vyčíslenie takejto sumy, ako politické. Ale možno by to nejaký odborník vedel vyčísliť?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Motyčková Pozri príspevok
Myslím, že toto zrovna nie je dobrý príkald.
40, resp.60% náklady mali slúžiť na to, aby nebolo treba viesť účtovníctvo pri nižších nákladoch (nižšia administratíva), nebola to odpočitateľná položka. Preto si myslím, že práve u ľudí, ktorí robia hlavou a majú skutočné náklady nízke, nie je dôvod aby si odpočítavali 40%. Resp. pri 40% paušáli boli znevýhodnení tí, ktorých náklady boli vyššie, nemohli si ešte prilepšiť ďalšími 40% k svojim nákladom.
Súhlasím s Tebou, že Nela nepoužíva správne argumenty pre používanie paušálu, ale....
Paušál bol zákonne zavedený a bola daná možnosť každému jednému SZČO /nie len živnostníkovi, ako sa nesprávne sprofanoval tento termín/. To znamená každý jeden sa zákonne mohol rozhodnúť, či pristúpi na zjednodušenie vedenia svojej evidencie, spracovania DP a nezaoberania sa rôznymi inými administratívnymi prácami, podotýkam znova zákonne a všetkým. To znamená, že ani vtedy, ani teraz nie je nikto zvýhodnený zákonom a už vôbec sa nepriživuje na niekom inom a už vôbec nie je pravda, že medzi týmito SZČO s vyššími príjmami sú kvázi živnostníci. Táto rétorika sa mňa osobne dotýka najviac so všetkého, najmä ak nikto z nás túto legislatívu predtým nevymyslel. Je veľa takých /a povedal to presne aj na TA3
J. Mihál/, ktorí zarobia viac a aby sa zbavili všetkých administratívnych prác išli na paušál napriek tomu, že zaplatia možno mnoho razy vyššiu daň o pár EUR a zbavia sa všetkej administratívy a DP majú sami za pol hodiny maximálne hotové. Som jednou z nich a platím také dane, že sa naozaj necítim príživníkom. Mám samozrejme náklady na soft, toner, PC, tlačiareň, papier, auto, ale ..... Do tejto kategórie nepatria len ľudia robiaci hlavou ako advokáti, daňoví poradcovia, ekon´movia, ale z vlastnej skúsenosti praví nefalšovaní živnostníci, ktorí ma požiadajú len o rýchle vyplnenie DP.
Tí, ktorí sú zvýhodňovaní paušálom sú živnostníci "zamestnaní". Tam naozaj všetko za nich obstaráva zamestnávateľ, zodpovedá za všetko zamestnávateľ, skrátka nemá ani minimálne výdavky. Už som to niekoľkokrát napísala, rozpoznať zamestnaného živnostníka sa dá okamžite a dá sa aj riešiť. Problémom však je, čo by vláda potom robila so zamestnansťou, resp. nezamestnanosťou. Najhlavnejším dôvodom tohto javu sú teraz 35,2% odvody zamestnávateľa a iné záležitosti, ktoré mu je povinný platiť....
Zrušením paušálu sa podľa mňa potrestajú Tí nepraví a ako píše katija alebo zrušiť alebo primerane upraviť sadzbu. Ale aké to je tvrdenie:


"obmedzí sa maximálna výška paušálnych výdavkov na úrovni 200 eur/mesiac, t. j. aj naďalej sa budú uplatňovať paušálne výdavky vo výške 40% avšak maximálne vo výške 12*200 eur za rok"

...tak sa budú uplatňovať 40% alebo 200 EUR mesačne....???

Prečo sa ponechali paušálne výdavky nezdanené a nepodliehajúce odvodom u poslancov, či to sú iné už podložené náklady ako tie nepodložené u živnostníkov.?

Áno vravia, že dobre, tak ak Tí čo idú na paušál pôjdu na skutočné náklady, daňová evidencia je minimálna tak čo.... len, aby sme neboli prekvapení nižším výberom daní.
Ja teda napríklad nesúhlasím so zrušením paušálu /áno s určitou úpravou % ale nie 200 EUR mesačne/to za chvíľu ani na PHM nebude stačiť..../, ale ani nesúhlasím so znížením minimálnych odvodov. Pri prečítaní článku koľko je penzia takého človeka vraj až o 72 EUR sa zdvihne som nevedela, či sa mám smiať alebo plakať alebo čo.....na začiatku bol toto problém a zrazu, ich znížime.... Tu je problém systém platenia možno z roka pozadu, t.j., že v čase keď sa mi darí možno platím minimum a keď nie tak musím platiť tiež toľko.... ale to sa dá upraviť. A najviac ma mrzí, že sa stále rieši len jedna vrstva obyvateľstva a nerieši sa rovnako ráznym tempom aj problém nerovnomerného odmeňovania v štátnej sfére myslím napríklad na obrovské nožnice medzi manažmentom aj krachujúcich podnikov a ľudí v nich pracujúcich a pod. ....

A stále budem i tvrdiť naďalej, že postavenie zamestnanca a samostatne zárobkovo činnej osoby nie je a nemôže byť totožné....
Naposledy upravil evina : 11.04.11 at 21:08
13 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Veď to. Hlavne politiku v tej reforme cítim od začatku do konca. A to ešte dosť odtrhnutú od reality. Nie je isté, či takto naštartujú normálnu ekonomiku, ale čiernu určite.
Vie niekto, prečo by sa mala po tejto reforme zvýšiť zamestnanosť?
Ak sa hrubé mzdy prepočítajú na superhrubé striktne podľa zákona, tak náklady zamestnávateľov ostanú rovnaké.
Tak prečo by mali byť zrazu ochotnejší zamestnávať? Ani povinnosti voči zamestnancom nebudú mať menšie. Ja teda žiadny dôvod nevidím.
Aj toto sú len také politické rečičky, alebo je to niečim odborne podložené? Čím? Rada si to nechám vysvetliť.
3 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

evina Pozri príspevok
Nella naozaj neviem ako môžeš aj s Indeedom takéto niečo napísať v 21 storočí.
Účtovník so sídlom v Bratislave má zákazníka napríklad v Seredi. To tam pôjde vlakom alebo autobusom, ab zabil celý deň a ušetril 20 EUR. Rozmýšľať o tom, kto by mal a nemal používať pri podnikaní auto....no neviem už ako Vás To môže napadnúť....
Evina, zle si ma pochopila, alebo ja som to zle napísala. Ja som práveže týmto odporovala Indeedovi, že aj tomu účtovníkovi (ktorý podľa Indeeda nepotrebuje auto na výkon svojej činnosti - asi myslel to, že napr. účtovník robí tú prácu doma) vzniknú nejaké náklady na dopravu, pretože sa z času na čas musí dopraviť k zákazníkovi. A keby akože nemal to auto, tak by tam šiel autobusom alebo vlakom a cenu lístka by si mohol dať do nákladov.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nepokladám za vhodné a šťastné obmedziť paušálne výdavky na výšku max. 200,-€ mesačne (ničím nepodložené číslo)stráca sa význam "paušálnosti". Ak by sa malo niečo do štátnej kasy "vydolovať" od SZČO, šiel by som skôr cestou postupného znižovania možnosti uplatnenia výšky % pri paušálnom výdavku.
Zjednodušene:
1., príjem do 10.000,-€ = 40% paušálne výdavky
2., príjem 10.000-20.000,-€ = 30% paušálne výdavky na dané rozpätie
3., príjem 20.000-30.000,-€ = 15% paušálne výdavky na dané rozpätie
4., príjem 30.000-50.000,-€ = 5 % paušálne výdavky na dané rozpätie
5., príjem nad 50.000,-€ = nemožnosť uplatniť daný postup

pre porovnanie by pri príjme 25.000,-€ zaplatil SZČO po uplatnení tejto tabuľky daň 3.277,50,-€
po starom by to bolo 2.850,-€
odvody na poistné nie sú započítané vo výpočtoch
obe strany by možno boli spokojné..........do štátnej kasy pribudnú €, a SZČO sa môže venovať svojej práci a nie naháňaniu výdavkov........

.....a možno sa to niekomu nebude páčiť, pretože protiargument sa nájde vždy (aj keď nie vždy relevantný..), ale na to je diskusia
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

ekopo Pozri príspevok
Nepokladám za vhodné a šťastné obmedziť paušálne výdavky na výšku max. 200,-€ mesačne (ničím nepodložené číslo)stráca sa význam "paušálnosti". Ak by sa malo niečo do štátnej kasy "vydolovať" od SZČO, šiel by som skôr cestou postupného znižovania možnosti uplatnenia výšky % pri paušálnom výdavku.
Zjednodušene:
1., príjem do 10.000,-€ = 40% paušálne výdavky
2., príjem 10.000-20.000,-€ = 30% paušálne výdavky na dané rozpätie
3., príjem 20.000-30.000,-€ = 15% paušálne výdavky na dané rozpätie
4., príjem 30.000-50.000,-€ = 5 % paušálne výdavky na dané rozpätie
5., príjem nad 50.000,-€ = nemožnosť uplatniť daný postup

pre porovnanie by pri príjme 25.000,-€ zaplatil SZČO po uplatnení tejto tabuľky daň 3.277,50,-€
po starom by to bolo 2.850,-€
odvody na poistné nie sú započítané vo výpočtoch
obe strany by možno boli spokojné..........do štátnej kasy pribudnú €, a SZČO sa môže venovať svojej práci a nie naháňaniu výdavkov........

.....a možno sa to niekomu nebude páčiť, pretože protiargument sa nájde vždy (aj keď nie vždy relevantný..), ale na to je diskusia
Celkom dobrý nápad - takto to rozčleniť.
Keď už berú všetkým živnostníkom možnosť odpočítať si odvody a životné poistky...
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

ekopo Pozri príspevok
Je možné podávať podnety k návrhu zmien v daňovo odvodovom systéme.

Niečo k tomu tu: http://www.finance.gov.sk/Documents/...iskusia%29.pdf

Bližšie informácie: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=475

Je tu uvedená mailová adresa na poisielanie podnetov........
Či to bude naozaj niekto čítať je otázne.
<!--[if gte mso 9]><xml> <oocumentProperties> <o:Author>Marek Porubsky</o:Author> <o:Version>11.5606</o:Version> </oocumentProperties> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Myslím si, že na tému odvodov je akákoľvek diskusia zbytočná, lebo to bude len mlátenie prázdnej slamy.
Cieľom zmien, nie je riešiť nezamestnanosť a cieľom zmien nie je ani riešiť živnosti, ktoré sa skrývajú za závislou činnosťou.

Cieľom zmien je len zvýšiť výber daní a odvodov na úkor určitej skupiny ľudí.

Na základe vládou navrhovaných zmien "zamestnávateľ" nemá dôvod byť motivovaný zamestnať „živnostníka“ v pracovnom pomere. Načo by to robil?
Veď zamestnať v zmysle zákonníka práce znamená aj povinnosť prideľovať prácu, nárok na dovolenku, nárok na náhradu za dočasnú pracovnú neschopnosť, nárok na stravné, nárok na osobné ochranné pracovné prostriedky, nárok na preplatenie návštevy u lekára, nárok na odstupné,atď.
Skôr sa mi javí, že návrhom zmien, ktoré sa majú uskutočniť, má vláda záujem nechať pre zamestnávateľov výhody, ktoré im plynú zo zamestnávania tzv. "živnostníkov".

V tejto republike sa urobila modla z 19 %-nej dane, ktorej výška je nepostačujúca, a preto sa neustále hľadajú spôsoby, ako naplniť štátnu kasu spôsobom, pri ktorom by vysnívaná modla ostala zachovaná.
A tak sa pri 19 %-nej dani z príjmov znižuje nezdaniteľná časť základu dane, ruší možnosť odpočítania životného poistného a DDP od základu dane, znižujú (rušia) percentuálne výdavky, ruší možnosť uplatnenia zaplateného poistného do výdavkov, atď. s cieľom rozšíriť základ dane a tak pri tej istej sadzbe dane docieliť vyšší výber dane. A ten vyšší výber môžu docieliť len od ľudí, ktorí dane poctivo platia.
Môj názor je taký, že systém sa vôbec nezjednodušuje. Jednoduchšie by bolo zaplatiť vyššiu daň z príjmov. Ale modla musí ostať zachovaná, tak sa vláda tvári, že 19 %-ná daň je dobrá.
Citujem z návrhhu koncepcie reformy, str. 11:
„vyšší výber dane z príjmov, ktorý bude potrebný na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní by teda mal zostať príjmom štátneho rozpočtu. To si vyžiada upraviť mechanizmus prerozdeľovania výnosu z dane z príjmov z fyzických osôb medzi štát, VÚC a obce;“

Okrem rozširovania základu dane ťahá vláda ďalšie prostriedky na zdravotné poistenie a sociálne poistenie povinnosťou skoršej registrácie SZČO na sociálne poistenie a prostredníctvom zaťaženia odvodmi podielov na zisku a dividend. O tom sa na verejnosti a rôznych debatách nič nehovorí.
Citujem z návrhhu koncepcie reformy, str. 9:
bude odstránená deformácia pri povinnosti registrácie SZČO na účely platenia preddavkov na sociálne poistenie. Ak príjem SZČO presiahne v ktoromkoľvek dni roka od začiatku podnikania výšku 3 948,72 eur (ekvivalent vyjadrený násobkom zo životného minima), potom je takáto SZČO povinná zaregistrovať sa na finančnom úrade a uhrádzať za seba minimálne preddavky na sociálne poistenie od toho mesiaca, v ktorom príjem presiahol stanovenú hranicu;5

Z uvedeného vyplýva, že SZČO bude povinná sledovať výšku príjmu za účelom platieb na sociálne poistenie obdobne ako je to pri registrácii na DPH. To teda vôbec nezjednoduší administratívu.

Ďalšia citácia z návrhhu koncepcie reformy, str. 9:

- z pasívnych príjmov sa všeobecne nebudú platiť odvody.Príjmy z prenájmu ani ďalšie kapitálové príjmy nebudú zaťažené žiadnym odvodom. Povinnosť platenia odvodov sa zavedie len na dividendy a podiely na zisku, na ktoré sa bude vzťahovať štandardná sadzba zdravotného poistenia (9%) a znížená sadzba sociálneho poistenia (13%), najviac však do výšky maximálneho poistného za každý typ poistenia zvlášť, na ktoré sa bude prihliadať pri výpočte sociálneho a zdravotného poistenia zo súčtu všetkých príjmov tej ktorej osoby pri podaní jednotného zúčtovania daní a odvodov;
http://www.finance.gov.sk/Components...ocumentId=6039

Čiže spravodlivosť po novom:

-príjmy z prenájmu, keď budú dosahovať aj milióny, nebudú zaťažené žiadnymi odvodmi, ale fyzické osoby z príjmov z podnikania budú platiť odvody bez toho, aby si uch uplatnili v daňových výdavkoch (pri súčasnom rušení percentuálnych výdavkov) a podiely na zisku a dividendy budú zaťažené odvodom do sociálnej aj zdravotnej poisťovne.

Myslím, že všetkých občanov má táto vláda za osoby, ktoré nevedia napočítať ani do päť. Je to fakt smutné.
17 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

No toto je úplne pomýlený názor. Škoda komentára.
K príspevku 14-Indeed
Naposledy upravil japis : 12.04.11 at 11:57 Dôvod: upresnenie adresáta
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

http://richardsulik.blog.sme.sk/c/26...a-odvodov.html

Nedelny Sulikov blog prispevok. Moj postreh ktorym som prispel do diskusie.
Asi mam zlu kalkulacku,alebo v tabulkach su nejake bulharske konstanty.
Ale ine som chcel. Pan Sulik skuste tabulku cislo dva, resp. vsetky potiahnut k hodnotam kym sa po novom dosiahne maximalna suma poistnieho. U SP je to 9437,3 eura. Teda pre tu tabulka dva szco skutocne vydavky hruby prijem po 6 050. Aku ma logiku, ze SZCO a zamestnanci maju maximalnu sumu rovnaku? nemaju rovnake naroky zo SP. Dokonca sa nevie ake budu, Mihal tvrdi ,ze narok na nemocenske nie a podla Miklosa ze ano. Aspon som nieco podobne cez vikend zachytil.Ale spat.
Zamestnanec s prijmom 4139 mesacne(rocne 49668) dosiahne tuto hranicu 9437,3(rocne), zivnostnik s rocnym prijmom 72 600(mesacne 6050) zaujimave by si bolo prepocitat aj dohodara. Obom aj zamestnancovi a SZCO ide do II.piliera 3327 eur rocne. Co je v poriadku. Ja sa len pytam, kam ten zivnostnik s prijmom mesacnym 6050 posle rocne 2980 eur? Co za ne dostane? Co to mate za bulharske konstanty?

Keby tu tabulku druhu - SZCO skutocne vydavky robil az po uroven co som navrhol by ste videli ze zivnostnik na urovni 1020(zaklad dane) ma ozaj v II.pilieri o 22 viac(to mi vyslo), ale SZCO 6050 by mal viac len o 17 eur. Pocital som po starom 9% teda 260 eur z 2892 eur.

Aku to ma logiku? Nevravim, ze to je najvacsi problem reformy. Vlastne prkotina. Ale takych solidarnosti - blbosti mate niekolko. A to vlastne vobec nepozname co sa s tymi peniazmi ozaj bude diat.

Este upresnim to cislo 2980, co ten SZCO naozaj zaplati naviac a nemal by mat z toho nic. Cize solidarita - inak pekne solidarni budu aj dohodari a hlavne dochodcovia.
Keby bola stanoveny maximalny VZ(ako po starom) na urovni zamestnanca bolo by to zhruba 49670 a SZCO ma platit 13% do SP teda 6457 eur. Ale on ak ma vyssi prijem(od 6050) bude platit 9437,3.

Keby ze aj by po novom pre SZCo bola nastavena hranica 6050*12 teda na 72 600 preco mu do II.piliera neposlete mesacne 405eur ale len 277 eur?
z vasho materialu
"Pri SZČO a dohodároch maximálny transfer do II. piliera bude najviac do výšky maximálneho transferu zamestnanca.

"
Skusil som si prepocet zivnostnika z druhej tabulky s prijmom pred zdanenim 1020,ktory podla Sulika ma platit o 37 eur viac.
Nechapem preco? Prijem pred zdanenim - je snad uz zaklad dane, z ktoreho sa vypocitaju VZ pre odvody len vydelenim 2 resp 2,14. A kedze zmena NCZD robi 2 eura a odvody v suhrne aj po zapocitani bulharskych konstant by mali byt nizsie ako dnes. po novom 22 po starom 23,1%.
Nezda sa mi ze ten system bude az tak jednoduchy.
Naposledy upravil slimak : 12.04.11 at 13:58
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

príjmy z prenájmu, keď budú dosahovať aj milióny, nebudú zaťažené žiadnymi odvodmi, ale fyzické osoby z príjmov z podnikania budú platiť odvody bez toho, aby si uch uplatnili v daňových výdavkoch (pri súčasnom rušení percentuálnych výdavkov) a podiely na zisku a dividendy budú zaťažené odvodom do sociálnej aj zdravotnej poisťovne
Musis mat aj legalny sposob ako vyniest peniaze z s.r.o. Snad si nemyslis, ze spolocnici budu platit nejake odvody. Mna by neprekvapilo,keby tam nechali pausalne vydavky 40%. Ale aj keby to z odvodnili najdu sa sposoby ako tie peniaze vyniest. Ja si to necham pre seba poviem az po prvom danovom priznani, resp. ked budu zname nove zakony. Potom to uz bude jedno, lebo uz nebudu mat cas to menit a Fico necha legislativu tak ako ju najde. Vlastne zvysi hranicu maximalnych sum odvodov.
Naposledy upravil slimak : 12.04.11 at 13:20
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

evina Pozri príspevok
Nella naozaj neviem ako môžeš aj s Indeedom takéto niečo napísať v 21 storočí.
Účtovník so sídlom v Bratislave má zákazníka napríklad v Seredi. To tam pôjde vlakom alebo autobusom, ab zabil celý deň a ušetril 20 EUR. Rozmýšľať o tom, kto by mal a nemal používať pri podnikaní auto....no neviem už ako Vás To môže napadnúť....
Tiež sa čudujem,
a to ešte nesedel v parlamente.
----------------------------------
Ak by tam trošku posedel, navrhol by po vašej námietke, že máš zákazníka v Seredi, povolenie podnikania len v mieste sídla, alebo bydliska.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

slimak Pozri príspevok
Musis mat aj legalny sposob ako vyniest peniaze z s.r.o. Snad si nemyslis, ze spolocnici budu platit nejake odvody. Mna by neprekvapilo,keby tam nechali pausalne vydavky 40%. Ale aj keby to z odvodnili najdu sa sposoby ako tie peniaze vyniest. Ja si to necham pre seba poviem az po prvom danovom priznani, resp. ked budu zname nove zakony. Potom to uz bude jedno, lebo uz nebudu mat cas to menit a Fico necha legislativu tak ako ju najde. Vlastne zvysi hranicu maximalnych sum odvodov.
Na vynesenie zisku ti stačí ochranná známka, licencia a podobne.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

V podstate som myslel na take "primitivnejsie" sposoby. To co si napisal je uz pre mna zlozite. Ale princip je vyniest peniaze z s.r.o. a ked to bude este danovy naklad nebudu mat ani dan z prijmu.

http://financie.etrend.sk/dane-a-odv...u-odvodov.html

Tomuto sa uz povie reforma,ale cisla im nejak lietaju.
0 0
muri muri

muri je offline (nepripojený) muri

Technik PO a BOZP
Indeed Pozri príspevok
podľa mňa ,

výdavky na prevadzku automobilu by mal moźnosť využiť len ten živnostník, u ktorého použivanie automobilu je nevyhnutné pre výkon jeho živnosti napr.autodopravca, rozvoz tovaru,dovozmaterialu a hotových výrobkov a p.

Účtovník, lekar, murar či zvárač vie svoju živnosť vykonávať aj bez použivania auta...
Je to zvláštna odpoveď. Ja robím požiarneho technika, podľa toho by som nemal používať auto. Keby som nemal auto tak som skončil, lebo by som pri MHD nevybavil skoro nič. Pri presunoch z jednej organizácie do druhej by som možno precestoval asi toľko čo pri aute.
Ty pri svojej práci nepoužívašauto? Chodíš MHD.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jar88 Pozri príspevok
Tiež sa čudujem,
a to ešte nesedel v parlamente.
----------------------------------
Ak by tam trošku posedel, navrhol by po vašej námietke, že máš zákazníka v Seredi, povolenie podnikania len v mieste sídla, alebo bydliska.
Bože, to ma ani nenapadlo fakt, aký návod som dala ... Len dúfam, že by aspoň celé mesto platilo, lebo v Bratislave nabehať 50 km za deň z jedného konca na druhý a tretí žiadny problém....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

muri Pozri príspevok
Je to zvláštna odpoveď. Ja robím požiarneho technika, podľa toho by som nemal používať auto. Keby som nemal auto tak som skončil, lebo by som pri MHD nevybavil skoro nič. Pri presunoch z jednej organizácie do druhej by som možno precestoval asi toľko čo pri aute.
Ty pri svojej práci nepoužívašauto? Chodíš MHD.
Najmä ten lekár za súrnym prípadom je dobrý ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať